Tam kde kluci nejsou 8 (1997)

Tohle není průměrná produkce filmů pro dospělé- tahle série je extratřída. A tenhle díl je jeden z nejlepších.

Tatra kolem světa 2 (2020) (seriál)

Projekt Tatra kolem světa 2 jsem zaznamenal až s časovým odstupem, když jsem si přečetl několik článků, které popisovaly problémy, které projekt (a hlavně jeho vedení) potkaly. O původní Tatře kolem světa z let 1987 - 1990 jsem neměl tušení. Ze zvědavosti jsem se podíval alespoň na 1. sérii. Je to spíše návod "jak to nedělat". Filmařsky není seriál dobře zvládnutý, provází jej řada prázdných (a dlouhých) frází a nekvalitní zvuk. Bohužel to ale není "expedice", ale video z cestování hotelbusem. Sorry, ale pokud nabízím svezení Tatrou upravenou na spaní, přičemž lidé tam jezdí na 2-3 týdny, tak to není expedice, ale cestovka, kterých je celá řada. Zajímavá je také reakce na koronavir. Ano, viděno zpětně si můžeme myslet, že se řada věcí dala dělat jinak, nicméně nelze se zbavit dojmu, že vedení projektu situaci těžce podcenilo a zlehčovalo. 1. série je zejména o (bezcílném) cestování po prázdném Turecku a Íránu. Pár zajímavých okamžiků nabízí pouze cestování po Íránu, bohužel opětovně kvůli přístupu vedení projektu.  Írán začíná policejním zadržením (fakt není dobré vypouštět dron tam, odkud vás policie předtím vyhodila), a končí útěkem (doslova) ze země kvůli neprodloužení víz. Ne, tohle tvůrci nezvládli na různých frontách. Pokud chcete vidět zajímavý cestopis, je jich celá řada. Pokud chcete vidět zajímavý dokument, je jich také celá řada. Ale tohle není ani jedno.

United (2011) (TV film)

Jak to ti Britové sakra dělají? Mají pár liber, pár herců, žádné velké efekty ani masové scény a přesto natočí film, u kterého zůstanu přibitý celou dobu. TAKHLE se točí komorní drama.

Útok dvojhlavého žraloka (2012) odpad!

Špatní herci, špatné triky, ale spousta silikonu. Kdyby vynechali scény se žralokem a místo toho tam začali souložit, mohl z toho být slušně průměrný pornofilm.

Útok žraloka (2009) (TV film)

Proč já se na to díval... No prostě céčkový film jak řemen- špatný scénář, špatné triky, špatné herecké výkony. Vykrádačka Pobřežní hlídky (vnadné ženy v plavkách a svalnatí plavčíci), katastrofických filmů o tsunami a pravěkých žralocích. Jo a taky Evil dead- věděli jste, že žraloka můžete zabít i motorovkou?

Virtuality (2009) (TV film)

Je to tak na pomezí 3-4 hvězdiček. Ale protože studio neumožnilo rozjezd seriálu, tak dávám 4. Námět rozhodně zajímavý, i když co se týká rekvizit apod., tak tvůrci dosti rabovali v jiných scifárnách (hlavně v 2001: Vesmírná odyssea).

Vítejte v KLDR! (2008)

Tak nevím, BBC v Severní Korey natočila lepší dokument- A state of mind. Tohle nebylo režírováno režisérkou, ale severokorejskými úřady.

V utajení (2010) (seriál)

Zatím bez hodnocení, uvidíme, jaké budou další díly. Ale už teď je jasné, že USA Network si řekla "no, seriál Burn Notice má docela sledovanost, tak natočíme něco podobného". Takže místo muže je tam žena, místo vyhazovu ze CIA se právě dostala k CIA a místo neustále opilého kámoše(Bruce Campbell) a expřítelkyně (Gabrielle Anwar) má za sebou dokonale sehraný tým. Jo a je tam i náznak nějakých těch intrik v pozadí. Sice je to taková kopie, ale určitý potenciál jest přítomen. Otázkou je, co bude dál... Po pěti dílech dávám za tři hvězdičky- chybí mi pořádné nosné téma (intriky v pozadí jsou opravdu slabé), hlavní herečka mi na tajnou agentku moc nesedí (zlatá Clarice Starlingová- sice z FBI, ale to nevadí) a děj je takový- zvláštní, nereálný, těžko uvěřitelný. Bond je alespoň braný s nadsázkou, ale to tady nepodařilo.