V utajení

• USA Covert Affairs (více)
USA, (2010–2014), 52 h 51 min (Minutáž: 41–65 min)

Piper Perabo, Christopher Gorham, Kari Matchett, Peter Gallagher, Hill Harper, Anne Dudek, Sendhil Ramamurthy, Nic Bishop, Dylan Taylor, Gregory Itzin (více)

Série(5) / Epizody(75)

Mladá a šikovná Annie Walkerová (Piper Perabová), ktorá precestovala celý svet, ovláda šesť jazykov a túži po dobrodružstve, sa sa stane tajnou agentkou CIA. Do prvej akcie ju vyšlu dokonca ešte pred dokončením výcviku. No ako je známe, k úspechu nestačia len lingvistické znalosti a dokonalý vzhľad. V nefalšovaných špionážnych hrách sa však Annie dokonale osvedčí. Walkerovej šéfuje chladná a cynická Joan Campbellová, manželka riaditeľa tajných operácií CIA Arthura Cambella. Jej jediným priateľom a dôverníkom sa stane operačný technik Auggie Anderson z ústredia agentúry, ktorý pri výkone služby prišiel o zrak. (TV JOJ)

jasiska

Prípady a špiónština sú len veľmi jemne nadpriemerné, ale čo robí Covert Affairs obzvlášť pozerateľnými je sympatická a normálnemu človeku dostupná hlavná hrdinka. So Sydney Bristow to bola divoká jazda, ale celý čas sme vedeli, že je to len seriálová haluz, na míle vzdialená od akejkoľvek najdivokejšej reality. Annie Walker naopak pôsobí ako hoci výnimočne nadaná avšak predsa len normálna žena a to, čo sa stane jej, akoby sa za správnych okolností mohlo stať aj nám. Ešte dodám, že aj keď sa mi niekedy to politikárčenie a intrigy zdajú únavné, dosť sa mi páči, koľko priestoru je venovaného aj ostatným postavám, najmä Auggiemu. ()

IceQueen

V prvom rade sa treba zmieriť s tým, že ide o detskú, naivnú, pocukrovanú verziu života CIA agentky a nie realistický pohľad na spomínanú agentúru. Agentka Walkerová je pripečené trdlo, ktoré elegantne (a bez zbrane!) vyrieši všetky prípady ohrozenia národnej bezpečnosti. Piper Perabo (Walkerová) je ako herečka dosť otravná, svoje výrazové prostriedky obmedzila čiste len na používanie obočia a to v rôznych výškach a uhloch (závisle od vyjadrovanej emócie). ()

Sagara

Ked som si už aj ja myslel, že sa pri tomto príjemnom seriály s veľmi sympatickými postvami začnem nudiť, tak tretia séria priniesla doteraz nevídanú zábavu. V prvom rade vystriedali procedurálny koncept epizód za nadväzný. Seriál tak len získal a začal veľmi baviť. Neskutočne silná tretia séria ma presvedčila, že si moje hodnotenie konečne plne zaslúži. Akurát zamrzí, že s tým nemohol seriál prísť už skôr. ()

MickeyStuma

Další TV seriál o agentech s hlavní ženskou rolí. Jedná se o nenáročnou pohodovou podívanou, která sice nenadchne svou ne-originalitou, ale ani neurazí. Příběhy jsou televizně nenáročné, takže často svojí naivitou vyvolají úsměv. Piper Perabo v roli agentky je sympatická a sexy. Role jí padne jako by ji byla napsána přímo na tělo. Její lidskost, city i smysl pro spravedlnost je uvěřitelná a nutí ji fandit při plnění dalšího úkolu. Akční scény někdy postrádají logiku, atmosféra typicky televizní, zkrátka lepší průměr. Jedná se ale o dílo, které díru do televizního světa neudělá. ()

Segrestor odpad!

Viděl jsem kousek prvního dílu. Do sledovačky nasadili agentku a agenta. Probíhá klasické sledování podezřelé osoby. Řekli byste, že se jedná o normální téma seriálu o práci agentů. Ale já vám teď prozradím důvod, proč na seriál zásadně nekoukat, nebo právě koukat. Jedná se o dvě zásadní chyby, kterých se tvůrci dopustili. Za prvé, agentka, která má nenápadně provádět sledování, je vskutku atraktivní ženou, po které se každý otočí. Ale dobrá, to by se ještě dalo překousnout, je to prostě film a to nemusí jít přesně podle reality, kdy by agent neměl nijak na sebe upozorňovat svým atraktivním vzhledem v ulici plné "obyčejných" lidí. Horší je to s druhým agentem nasazeným na sledování podezřelého. A teď se držte - tím druhým agentem je SLEPEC! Ty vole, člověk by nevymyslel, co ty magory ještě napadne, ale nasadit slepýho do tajný FBI sledovačky... to je prostě moc. No nic, po pár dalších minutách jsem zjistil, že se nejedná o komedii, že to ti magoři myslí vážně a ne, děkuji, na to jim kašlu. Co tam mají asi dál? Na odposlechu jim tam sedí hluchý, ne? Honičky v ulicích jim obstarávají beznohý herci? No to teda. ()

• Poradkyní pro pilotní díl seriálu byla bývalá agentka Valerie Plameová, jejíž totožnost byla odhalena v roce 2003 v novinách, které tehdy doprovázel velký politický skandál. Valerie napsala o svém působení v CIA knihu. (prokda)
  • Natáčení seriálu probíhalo v kanadském Torontu. (prokda)
  • Vyjma pilotního dílu jsou všechny názvy epizod první série shodné s tituly skladeb skupiny Led Zeppelin. Všechny epizody druhé série pak mají názvy shodující se s pojmenováním písní skupiny R.E.M. (prokda)