San Andreas (2015)

Katastrofické filmy této kategorie mají scénáře, jako přes kopírák. A tak katastrofa stmeluje manžele, kteří jsou těsně před rozvodem, ale vzájemné zachraňování životů je dají zase dohromady. Pomůže tomu i to, že mamčin přítel se opět ukáže jako hajzl, když se ocitne v kritické situaci. No a když zachráníte "kočku" ze závalu sutin po zemětřesení (a ona vám taky), pak ta nemá žádné "morální" právo pak se zachráncem nechodit. Je to kravinka, ale díky stále se zdokonalujícím trikům je se pořád na co dívat, kroutit hlavou a říkat si: " Jak to dělají, že to vypadá tak realisticky"? Dějově nenáročné, ale zábavné. Třetí hvězda za Alexandru, na kterou se dobře dívalo.

Špión (2015)

Já nemám problém s tím, jak Melissa vypadá, ale s tím jak hraje. V akčních scénách ji to té "hrošici" člověk věřit nemůže, ale právě tyto scény jsou aspoň většinou vtipné a drží film nad vodou. Daleko větším problémem je, když otevře ústa, aby pronesla nějakou repliku nebo vedla dialog. To je katastrofa! Bohužel ani z ostatních herců nevychází nic duchaplného nebo legračního a tak opět jsou to kecy, které srážejí film dost hluboko. Do odpadu až ne, ale dal bych to tak na stejnou úroveň, jako jiný "hit" pana režiséra "Ženy sobě".

Smrtelná Marie (1993)

Tom Tykwer se rozhodl hned od začátku, že nebude točit "normální" filmy. Každý film, který jsem od něj viděl byl nějakým způsobem kontroverzní, zvláštní, šokující, zkrátka "jiný"! I ten jeho debut je takový, ikdyž se to někomu na první pohled nemusí zdát. Nehezká Marie nemá lehký život. Pohybuje se mezi dvěma chlapy a prakticky jim slouží. Stará se o po mrtvici na lůžko upoutaného a na celý svět naštvaného otce a také o bezcitného a přísného manžela, který peníze prohrává v kartách. Netrpělivý divák zřejmě od toho odejde, neboť se mu zdá, že se tu nic neděje. Navenek ne, ale Mariina deprese a smutek z promarněného života roste, zvláště po seznámení s podivínským, ale milým sousedem. Kdo zná Tykwerovu tvorbu, tak už jej šokující závěr ani šokovat nemůže. Tady ten ale opravdu stojí za to! Velmi dobré!

Narcos (2015) (seriál)

Poslední dobou mám štěstí na výborné seriály. Ať už to byl humorně-vážný "The Shameless" nebo satiricko-nekorektní "The Brink", ale i druhá řada "True detective" se mi líbila. Všechny jsem ohodnotil 5-ti *. Po třech zhlédnutých částech "Narcos" mám pocit, že na konci budu litovat, že nemám k dispozici šestou! Velká kvalita natočená lehce a srozumitelně s typickým cynickým mafiánským humorem. Zrod a chod drogového kartelu s Pablem Escobarem v čele zatím tedy baví a doufám, že tomu tak bude i nadále. Obavy byly zbytečné, protože děj skvěle gradoval a kvalita šla ještě o fous nahoru. Nemohu se ale zbavit té pachuti v ústech, když jsem si uvědomil, co všechno si ten megaloman dovoloval, jakoby si myslel, že bude žít navěky. Ale žádný strom neroste do nebe a i na něj došlo. Možná je škoda, že nám neukázali, jak Escobar dopadl, možná bych cítil trochu satisfakci po těch krvavých lázních, která měla ta zrůda na svědomí. Jinak opravdu téměř bezchybný seriál! (9.10.2015). Druhá série se nese ve znamení honu na Escobara. Když ještě jdou po něm jen policisté (spravedlnost), daří se narkobaronovi unikat. Teprve až se proti němu postaví i drogoví konkurenti a bandité z džungle, jsou Pablovy dny sečteny. Každá krysa, zahnaná do kouta se však brání zuby nehty a může i ublížit. A Escobar ubližoval tak, že se proti němu postavila i Medelínská veřejnost a to byl jeho konec. Úroveň druhé série se vůbec nesnížila a tak hodnocení ponechávám na plném počtu hvězd!(3.3.2017)

Sedm dní v pekle (2015) (TV film)

Těch nápadů je tu tolik, že to až vadí! Například kraťasy s volnými varlaty tu být nemusely, ale jinak je to parodie jak se patří! Nejvíc oceňuji, že se takové nekorektnosti zúčastnily i velice známé osobnosti a určitě se u toho bavily tak jako já! Jednoznačně za 5 *!

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Příjemná podívaná na fantaskní příběh sourozenců, kteří se nedobrovolně ocitnou ve starém, černobílém televizním seriálu a svou přítomností mění městečko Pleasantville k obrazu svému. Ze zapouzdřeného a zakonzervovaného města se stává zcela normální americké město se zcela normálními lidmi. Teď jsem vlastně prozradil téměř vše, oč tu běží, ale myslím si, že je toho daleko více k zhlédnutí a hlavně k přemýšlení. Kouzelný film!

Avengers: Age of Ultron (2015)

Nechápu jen jednu věc. proč se scénáristé vůbec obtěžují s vymýšlením nějakých složitých dějů o ultronech a jejich kopiích, když jde u těchto komiksových filmů vždycky jen o jednu věc. Zastavit a zneškodnit někoho, kdo chce zničit svět a udělat to tak, aby aspoň jeden efektní trik byl jiný, než v minulém zneškodňování padouchů. No a na to jsou Avengers nejlepší. Je to pořád stejné, ale z nějakého důvodu stále dost zábavné. Složitá pohádka pro starší a pokročilé nemůže skončit špatně, jen se zase pootevřou vrátka, protože jednak, zlo nikdy nespí a druhak, co kdyby film měl úspěch a bylo třeba něco přivydělat na dalších Avengerech?

Severní blata (2006)

Místy trochu amatérské, ale dobře vystavěný příběh a proslulá severská depresívní atmosféra zajišťuje dobrou zábavu po celý čas. Ti seveřané mají na to snad patent nebo co?

Divoká dvojka (2015)

Velká snaha o bláznivou krimi-komedii vychází tak napůl, neboť dobré vtipy jsou, bohužel vyvažovány těmi trapnými. Reese se mi líbíla více např. v "Divočině", jako komediální herečka není moc přesvědčivá. Takže komedie o horlivé policistce a její společnici mi vychází tak na dvě a půl hvězdy, protože je to tak 60%-40% pro ty solidní fóry přihazuji půl hvězdy navíc.

Obviněný (2005)

Je mi trapné to neustále opakovat, ale Dánové mi opět připravili zážitek, na který se jen tak nezapomíná! Zvláštností už je jen to, že osobu, která se měla stát obětí sexuálního zneužívání uvidíme až po nějakých čtyřiceti minutách filmu. První půle trochu nezáživná a to pravé ořechové se odehrává až po soudním líčení. Je fakt, že vnímavý divák už tak nějak tuší jak to všechno je doopravdy, přesto je závěr dost šokující a přiková vás to do opěradla židle. Malou vadou je podle mě posledních snad deset minut. Tam se to mohlo vyřešit mnohem lépe. Jakoby se tvůrci zalekli efektnějšího finále. Nevadí, i tak jsem dostal za těch 100 minut dost na to, abych mohl popřemýšlet, jak je ten život někdy složitý!