Věčně mladá (2015)

"Forever young" je název odporné písně od Alphaville, ale jinak, kdo by to nechtěl, být navždy mladý a nestárnout? Nelze nevzpomenout na "Benjamina Buttona", ale Fincherův hrdina měl přece jen jinou "vadu", než Adaline. Společný mají jen ten smutek v duši, jak jim přátelé stárnou a umírají. Něžně natočená romantika s velkým "R", zabalená do mysteria hlavní postavy. Hlavně po setkání s Williamem má film ohromnou sílu a i na příjemné mrazení došlo. Mnoha divákům možná bude vadit očekávaný happy-závěr, ale mé (v tuto chvíli) romantické srdce velí dát tomuto kouzelnému filmu plný počet hvězd!

The Captive (2014)

Není co řešit! Jsa opět připoután k opěradlu židle, nemám jinou možnost, než dát plný počet *. Je to také film, který nutí diváka přemýšlet a hlavně dávat pozor. Flash-backy jsou tu totiž někdy hodně nenápadné a je třeba se soustředit, abychom se v ději neztratili. 5* dávám přestože závěr nebyl moc domyšlený a byl takový uspěchaný a příliš idylický. Odpouštím, neboť jinak to byl zážitek.

Touha po moci (2014)

Za andělskou Sereninou tvářičkou se skrývá temná, až ďábelská duše, která ji nutí jít doslova přes mrtvoly, aby dosáhla svého cíle. Není to nejlepší film paní Susanne "Pivo" Bier, ale stále je to vysoký nadprůměr. Pozoruhodný příběh, odehrávající se v krásné krajině a hlubokých lesích.

Socialistický Zombi Mord (2014)

Příšerně natočená amatérština! Slovenští zombíci se těm světovým vyrovnávají jen v masakrování a potocích krve (možná, že je i překonávají). Jinak je to bez atmosféry, natočené jakoby skrytou kamerou a s amatérskými herci (?). Neobstojí to ani jako parodie, možná nechtěná. Oceňuji tedy jen nápad a snahu tvůrců.

Rezistence (2015)

Ale jo, není to o nic horší, než "Divergent". Dlouho se to sice rozkoukává, ale druhá část je už dobrá a zábavná. Akorát se mi to zdálo dost předvídatelné, málo překvapivé. Zase jde o ten nekonečný souboj s totalitní mocí. Ta nemůže dopustit, že někdo samostatně myslí a má na věc jiný názor, a proto je třeba ty, kteří se liší, zlikvidovat!

Po svatbě (2006)

Neobvyklý proslov nevěsty před svatební hostinou mění životy mnoha lidí. Vyjádří v něm jeden důležitý fakt a věci se dávají do pohybu. Mistrovský kousek paní režisérky pozdějšího "Lepšího světa". Doufal jsem, že dostanu alespoň to co ve výše uvedeném díle, ale já dostal ještě o chlup víc. Je to totiž ze skutečného života a je to věrohodné! Ke konci se sice hodně útočí na divákovy city, ale i tak je to u mne za pět hvězd. Pro nás, milovníky pěnivého moku má navíc režisérka Susanne velice sympatické příjmení.

John Wick (2014)

O ději, scénáři a dialozích se moc rozepisovat nebudu, protože všechny tyto položky jsou typické pro tento žánr a možná, že byly ještě o něco blbější, než je obvykle. Potěšilo mě jen nekompromisní "kosení" zas..ných rusáků, kteří si myslí, že jim patří celý svět. A také přítomnost Alfie Allena alias "Theona Greyjoye", jenž i tady hraje hajzla. Jak se v takové sra..e ocitl Willem Dafoe, Bůh suď!

Pohádkář (2014)

Vladimír Michálek patří podle mě k nejlepším režisérům polistopadové éry a za jeho "Sekala", "Zapomenuté světlo" nebo "O rodičích a dětech" bych dal ruku do ohně. Toto je ovšem profesionálně natočená nuda. Příběh nezodpovědného muže, který má rád ženy a pendluje od jedné ke druhé mě příliš nezaujal. Navíc jak Eva Herzigová, tak Aňa Geislerová jsou už trochu za svým zenitem a tak jsem si jako ctitel ženské krásy na své moc nepřišel.

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Nejsem velkým znalcem Allenovy tvorby, ale řekl bych, že toto je spíše podprůměr. Překvapivě velmi předvídatelný příběh sebestředného egoisty, řídícího se jen racionálním myšlením s "Pilcherovským" nádechem i závěrem. Půlnoc v paříži i Jasmíniny slzy jsou minimálně o třídu lepší.

Neutečeš (2014)

Všelijakých běsů, nočních můr a děsivých představ jsme tu měli už dost. "Neutečeš" na to jde zase trochu jinak a toho si cením. Vzhledem k tomu, jak to štafetové pronásledování lidí různými démonickými tvory začalo, myslel jsem, jestli to není nějaký morální apel. Jako že souložit jen tak bez lásky, aniž by se partneři navzájem představili není zrovna mravné. Ale kdo ví, třeba tento depresivní snímek ani žádné logické vysvětlení nemá a je jen o naší nevyzpytatelné psychice. Rozhodně stojí za vidění a dávám tři hvězdy. Dvě za film a jednu za vynikající kameru!