Sedmero krkavců (2015)

Po Svěrákově propadáku jménem "Tři bratři" jsem doufal, že si má další oblíbená režisérka v tomto nelehkém žánru povede lépe. Vedla si lépe, ale bohužel, ani Alici Nellis se nepovedla natočit nezapomenutelná pohádka. Ani ona se totiž nevyvarovala té přemíry zbytečných slov (a to ještě přes půl filmu Bohdanka nemohla promluvit !). Toho věčného dovysvětlování a neponechání nic na divákovi, aby se dovtípil. Pokud se bála, aby to děti pochopily, tak stejně si myslím, že to většinu dětí bavit nebude, neboť je to natočeno spíše pro "dospěláky". Škoda promarněné šance. Přesto se na to dívalo o mnoho lépe, než na nepovedenou Svěrákovu pohádkovou operetku.

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Od samého počátku bylo jasné, že vztah mezi Deanem a Cindy má potenciál ke konfliktu. On nevzdělaný, jednoduchý člověk, ona ambiciózní a to i co se týče počtu milenců. Příběh ze života, který mě však i chvílemi nudil.

Gunman: Muž na odstřel (2015)

Plně chápu "Kleopatřino" rozhořčení nad bídným hodnocením filmu, protože se jedná o velmi kvalitní snímek, takřka bez hluchých míst. Je téměř jisté, že to už podruhé neuvidím, ale jinak thriller splnil, vše co jsem od něj očekával. Sean Penn ve skvělé formě!

Vykolejená (2015)

Takové dívce, která střídá partnery, jako na běžícím pásu, aniž by se do někoho zamilovala jsme za mých mladých let říkali děvka (my jsme to říkali sprostě, ale nechci být vypípán). V dnešní době však je taková promiskuita asi normální a nikomu nevadí. Bylo jasné, že musí přijít někdo, kdo ji přesvědčí, že s láskou jde všechno líp. Kolik takových filmů už tady bylo? Nepřekvapivý, zdlouhavý a dost nudný film. Představitelka Amy mi byla krajně nesympatická a tak mě bavily jen ty narážky na známé filmy či seriály a nejvtipnější byl Daniel Radcliffe, coby venčitel psů. Ale tato scéna ani do Vykolejené nepatřila.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Budu se opakovat. Být to kratší, němé a s ještě více akcemi, dal bych za pět. "Sedmička" nezklamala. Opět spousta humorných scén, kterým vévodí létající auta s padákem i bez a samozřejmě finále. Tato neuvěřitelná kravina stále baví, jen žádný z herců nesmí otevřít hubu. Těch několik posledních minut se nedá vydržet! Úpřimně doufám, že to už byl opravdu poslední zářez rychle a zběsile této sérii dáme konečně sbohem!

Pixely (2015)

Vlastně se to příliš neliší od ostatních "sandlerovských" komedií. Dobré vtipy musíte vyzobávat, jako drobky po snězeném "kroasánu", ale zase ty nevtipné tolik neurážejí. Já jsem si navíc nostalgicky zavzpomínal na dobu, kdy jsem se svými malými dcerami hrál jednoduché televizní hry, dost podobné těm, které jsou k vidění zde. Dalším plusem je, že je to hezky natočeno, skoro jako pohádka a tak to zkusím otestovat, tentokrát na svých vnoučatech a věřím, že se jim to bude líbit. Zatím dávám tři hvězdy. Pokud by se to dětem nelíbilo, jednu hvězdu uberu! P. S. Trochu překvapila přítomnost dvou hvězd "Game of Thrones". Asi si chtěli pročistit hlavu od toho krvavého seriálu, ale nevím jestli je Sandler tím správným přípravkem.

Dárek (2015)

Vydržíte-li půlhodinu banálního tlachání a korektních frází, tak nebudete litovat. Film nádherně graduje až do perfektního finále. Myslím, že podobné téma řeší Hřebejkovy "Líbánky". I tady se manželka dozvídá o svém muži nepěkné věci o jeho minulosti. Zážitek!

Mamon (2015) (seriál)

Vladimír Michálek a Jan Hřebejk, dva zkušení a renomovaní režiséři, kteří natočili několik nezapomenutelných filmů. Tak jak to, že Michálkův krimi seriál je asi tak tisíc krát lepší než Hřebejkův? U "Mamonu" je cítit severskou předlohu a trochu mi to připomíná "The Killing". U "Plzně" cítím jen amatérštinu a nenápaditost. Není to žádný zázrak, ale po prvním dílu jsem spokojen. Po pěti částech už mohu hodnotit. Výborný politický krimitriler s mysteriózní zápletkou. Mělo to prostě "koule". Když to srovnám z rumunskými Stíny, tak lehce straním našemu Mamonu. Na 5* to ale není, takže také jen čtyři.

American Horror Story - Hotel (2015) (série)

Po nedodívané, nudné Freak show se nám zablýsklo na lepší časy. Možná je to trochu do široka roztažené, ale třeba se to ještě urovná. Každopádně to má dobrou atmosféru a tvůrci měli jednu výhodu, že Lady Gaga nemuseli příliš maskovat, aby dostali podobu "hlavní upírky".☺Nicméně ta krvavá " čtyřka" je asi nejlepší scéna pilotního dílu. Komentář píšu po dvou zhlédnutých dílech, takže ještě nehodnotím, protože se může leccos pokazit, ale zatím převládá spokojenost. Pátý díl zatím nejlepší! Holdenova matka způsobila pěkný masakr! Až na poslední díl jsem spokojen a celou sérii bych dal na třetí místo za první a druhou (možná obráceně). Ten závěrečný díl byl už ale fraškou. Hlavně duch prostitutky "surfující" po Facebooku, Twiteru a jiných společenských sítích, jen aby se necítila tak sama bylo přes čáru. Čtyři poctivé hvězdy. (25.6.2018) Dal jsem si od AHS pauzu, ale po delší době se mi zastesklo a chtěl jsem navázat, tam kde jsem skončil. Šestá sezóna je zde hodnocena pozitivně jen napůl a tak jsem se vrhnul přímo na tu sedmou! Byla to chyba! Nevěřil jsem vlastním očím a uším. Naprosto tendenčně protiTrumpovsky natočené, tedy velmi zpolitizované a ještě nenápadité (opět vraždící klauni). Vše je tu jednoduché jak facka! Ten kdo volil a podporuje Trumpa je zlý, rozsévá nenávist a strach. A všichni ti korektní proClintonovsky naladění jsou ti dobří, kteří přinášejí lásku a bezepčí. Neuvěřitelné! Po nedodívané druhé části opouštím definitivně AHS! Škoda, byl ve svém začátku výborný seriál!

Kobry a užovky (2015)

Lehce uvěřitelný a zároveň smutný příběh dvou bratrů, kteří se protloukají tvrdou realitou současného života, jak se dá. Přitom není vůbec jasné, kdo z nich představuje kladného a kdo záporného hrdinu. Vlastně žádné kladné postavy jsem tu neviděl. Hodně pesimistický, ale výborně natočený film o tom, že lidi jsou prostě svině! Já přece jen nejsem takový negativista a věřím v dobro mezi lidmi a proto dávám tomuto syrovému a drsnému filmu "jen" 4*. Skvělé výkony obou Hádků, zvláště Kryštofa, který hraje toho svého zoufalce tak, že mu budu držet palce při udělování "Českých lvů".