MOST! (2019) (seriál)

Dlouho jsem odolával, ale nakonec jsem dal na doporučení mých dcer a podíval se na to. Je to velice chytře napsané tak, aby většinový divák žasnul nad nekorektními fóry, ale když se na to podíváte s nadhledem vidíte, že ta nekorektnost a proklamovaný rasismus je jen hraný, jen tak na oko. Přestože si myslím, že jsem to prokouknul dávám za pět hvězd, protože jsem se velmi dobře bavil a vykašlal se na to, že romský problém to opravdu neřeší. Ano, je to uhlazané a vím, že s už druhou generací nepracujících Romů (Cikánů, Cikorek) nám tiká časovaná bomba, ale tohle byla zábava!!! Vynikají výkony Martina Hofmanna, Jitky Čvančarové (myslím, že si svou semetriku zahrála s chutí), Cyrila Drozdy, ale i Zdeňka Godly.

Přes prsty (2019)

Další z řady rádoby vtipných "komedií" bez vtipu. Hodně trapných momentů, ve kterých vyniká Denisa Nesvačilová, ale její kolegyně příliš nezaostává. Příšerné dialogy! Obě scény v restauraci (na začátku s Prachařem a ke konci s Langmajerem) a polemika v šatně jestli beachvolejbal je či není sport patří k těm nejtrapnějším. A tak jediná hvězda za magickou dolní oblast Vítkovic a solidního Langmajera.

Srdcová královna (2019)

Příliš sebevědomá a jak už to ve skandinávii chodí nadměrně emancipovaná žena poruší jedno velké Tabu a když se vše prozradí není schopna nést zodpovědnost za svou chybu a to ani tehdy, kdy to dospěje do tragického konce. Možná teď budu vypadat jako misogyn, ale není tomu tak. Já ženy respektuji, uctívám a miluji, ale ty suverénní tvory, které si myslí že mají vždycky pravdu a chtějí být stejné, jako muži, ty opravdu nemusím. Jinak výborný film!

Loli paradička (2019)

To nemá chybu! Jednoduchý příběh o lásce dvou nestejně "barevných" lidí, kteří se pochopitelně setkávají s nepochopením okolí. Přes smutný závěr jsem se dost nasmál a také zavzpomínal na dva roky vojny, které jsem strávil na Slovensku a měl možnost poznat několik východoslovenských kamarádů, kteří " hutorili " zrovna tak, jak Milan, Veronika a jiní.

Prací automat (2019)

Humorné a zároveň smutné vyprávění jak lidé vytvořili neuvěřitelně složité finanční transakce a fiktivní firmy v daňových rájích jen proto, aby ošidili stát na daních a měli se dobře. No a když se pak obyčejný člověk chce domoci svých peněz zjišťuje, že firma, která má zaplatit neexistuje. Osobně jsem se na to díval jen kvůli Meryl, ale moc se mi to nelíbilo.

Gangster, policajt a ďábel (2019)

Mladý, horlivý policajt dávajíc svým způsobem vyšetřování a potírání zločinců vzpomenout na Belmondovy krimi komedie a typický šéf gangu spojují své síly k dopadení brutálního sériového vraha. Každý z nich však má jiné představy, jak s ním po dopadení naložit. Zajímavé a zábavné. I mě by zajímalo, co je skutečnost a kolik si toho tvůrci přidali.

Tiché doteky (2019)

Předem musím vyjádřit obdiv všem našim "Ó pérkám" za odvahu vyjet do zahraničí a starat se o rozmazlené haranty, na které se nesmí ani škaredě podívat, natožpak zvýšit hlas, o plácnutí přes zadek nemluvě. To však není případ děje tohoto filmu. Zde se naopak přísná výchova a tělesné tresty vyžadují. Škoda, že jsme nemohli proniknout hlouběji do života té zvláštně se chovající rodiny a komunity, ke které patřila. Všechno podstané je tak jen dovysvětleno v závěrečných titulcích. Dost nezáživný film.

Trhlina (2019)

Jakés takés mystérium a napětí se do toho vnést povedlo, ale je tu také spousta balastu a hluchých míst. Pokus o tajuplný příběh o slovenském bermudském trojúhelníku se tak našim bratom zdařil tak napůl.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Před časem jsem vyhlásil film Eli za nejlepší horor loňského roku. Jsem rád, že mohu změnit názor a vyhlásit nejlepším hororem roku tento povedený kus. Eli nebyl špatný, ale pokračování The Shining je výživnější a dokonalejší. Vpravdě k úplné dokonalosti nechybí moc. Možná ještě více přitlačit na pilu a vnést více temnoty nebo trochu zkrátit? Nevím. Každopádně se na to dívalo moc dobře. Klasické lekačky sice chyběly, ale co rozhodně nechybělo bylo napětí, překvapení a tajuplnost příběhu. Je to na 4, ale dávám 5* z radosti, že jsem po delší době viděl horor, který byl zajímavý od začátku do konce.

Vládci chaosu (2018)

Samozřejmě, že black a death metalisté to nemají v hlavě úplně v pořádku. Tedy pokud si chlapci na ten satanismus jen hrají je všechno v pohodě. Horší je, když to začnou brát vážně. Pak může dojít ke škodám na majetku nebo dokonce ke ztrátám na životech. A to je škoda, protože i já si občas jejich muziku pustím a není to špatné. Moc kvalitní film to však není. Fascinující byla výdrž obětí vražd. Velmi nevěrohodné.