Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Akční
  • Krimi

Poslední recenze (462)

plakát

The Mortuary Collection (2019) 

Tak tohle nebylo vůbec špatné. Čtyři příběhy, které nám vypravěč/i předkládají, aby to potom celé vyústilo v příběh finální. Řekla bych, že i napětí a hororové prvky s postupem příběhů gradují. Každý v sobě ukrývá určité poselství, ponaučení… z prvního příběhu bychom to mohli shrnout asi do – nestrkej nos do cizí díry nebo tě něco vtáhne dovnitř. Z druhého – nestrkej ptáka do cizí díry nebo něco bude muset ven. A až zjistíte kudy to ven půjde, začnete věřit v používání kondomů. V trojce už se dírám vyhneme, ale určitě by si chlapi měli dát pozor na nevhodné dárky umístěné pro svou milou na nevhodné místo, protože i takovej polární zajíc vás může nakonec přivést do blázince. Aneb ve zdraví i nemoci, dokud nás smrt nerozdělí. Místy trošku hluchá povídka, ale výtahová scéna je už parádní hororová podívaná. Čtvrté vyprávění už je žánrovka jak z učebnice pro hororové režiséry, sedla mi nejvíc a klidně bych si ji dala znovu, z jiného úhlu pohledu. A co si odsud vezmu osobně já? Že si vůbec nejsem jistá, že chci, aby mé děti nadále navštěvovala Zoubková víla! Bojím se, že by jen nevyměnila zoubky za peníze, ale že by mi mohla nechat navíc nějaké nehezké překvapení v troubě. Celkový závěr už není tak překvapující. Řekněme, že každé město má své příběhy o mrtvých a každý pohřební ústav musí mít svého trochu děsivě vyhlížejícího správce, který si svou pozici náležitě zasloužil.

plakát

Bloody Hell (2020) 

Hm. Ani nevím, jaxem se k tomu filmu dostala, každopádně jsem se nechala uchlácholit zdejším vysokým hodnocení a těšila se, že se hororově pobavím. Po delší době jsem se sama sebe musela ptát, jestli to opravdu má být komedie, protože se právě vůbec nebavím! Co hůř, přitáhla jsem ke sledování manžela, který si chtěl přitom v klidu číst něco historického. „Pooojď, bude sranda, vždyť už jsme se spolu dlouho na nic nedívali,…“ lákala jsem ho šibalsky. Myslím, že se nebavil ještě víc než já a nejvíc byl otrávenej čtením hrubě odfláknutých titulků a myslím, že finštinu přeloženou pouze do titulků anglických, pohrdavě ignoroval. Sice si velmi vážím práce překladatelů, ale když už něco dělám, dělám to pořádně a když už to mám vypustit do světa, měla bych si to po sobě aspoň zkontrolovat, nejlépe tím, že se na ten film aspoň podívám. I když v hodnocení k tomu přihlížet nebudu, nemůžu tvrdit, že mi to na celkovém dojmu nepřidalo. Nevím, prostě mi kecání se svým druhým já, moc vtipné nepřišlo… pár drobných úsměvů jsem asi vyloudila, ale moc jich nebylo. Když to shrnu, bavila mě finální scéna a přepadení banky, ve které si hlavní hrdina poradí se všemi. To je ale trochu málo. Navíc miluju Finsko a určitě v téhle krásné přírodě nemůže bydlet taková vyšinutá famílie – to se snad děje jen v Americe! :) Největší průser Bloody Hell je, že jsem nedodržela své zásady a něco očekávala… A taky myslím, že se delší dobu zase budu dívat na filmy sama…

plakát

U Zlaté rukavice (2019) 

Hnus! Ale krásně zfilmovanej. Řekla bych, že mám docela dobrý přehled o sériových vrazích, ale zjišťuji, že to asi nakonec nebude žádná sláva, protože jsem o tomto hnusákovi nejenže neslyšela, ale dokonce jsem ho nenašla ani v žádném svém domácím zdroji… njn, musela jsem nakonec probrouzdat net a pár pikantností si o Honkovi přečíst… Žádnej inteligentní krasavec alá Ted Bundy to teda vážně nebyl. Hnusnej prvoligovej alkáč, s hnusným ksichtem, kterej bydlí v hnusným bytě, ve kterým má hnusnej bordel, hnusnej zápach, chodí do hnusnýho pajzlu, kde si nachází hnusný děvky, který se pak snaží hnusně opít a hnusně vojet. Jenže mu hnusně nestojí, což ho vždycky hnusně nasere a tak ty hnusný děvky hnusně zabije a hnusně se jich pak zbaví. Prostě hnusnej hnus! A kdo jinej by takovej hnus uměl lépe natočit než perverzní Němci. Nikdo snad není víc pověstnej svým hnusný pornem. Žádnej uhlazenej Hollywood. I když Jonas Dassler by se tam měl okamžitě (teda až ho to hnusný opatření pustí) vypravit, protože toto je výkon zasluhující Oscara! Jen škoda, že už zřejmě neexistuje ten úžasnej hnusnej pajzl U zlaté rukavice, docela ráda bych se na tu přehlídku hnusných ztracených existencí a pohnutých zvrácených osudů podívala. Možná bych tam i zapadla a určitě se i něco zajímavého dozvěděla, například o tom, jak to chodí v hnusné katolické škole… Sedlo mi to jak hnusná prdel na Honkův hnusnej hajzl. Jsem z toho hnusně unešena… naprosto dokonalý filmový zážitek! Jen nevím, jestli jsem se zmínila… byl to hnus! Chce se mi z toho nadšením až zpívat: "Fritz Honka, Fritz Honka stále chce si děvky brát, Fritz Honka, Fritz Honka, jemu poctu chceme vzdát. Je skromný, chytrý, pohledný, jen s námahou to skrývá. A šlechetný je náramně, jak to u géniů bývá, tak to bývá, to se ví, to se ví, to se ví… Fritz Honka, Fritz Honka, vymyslel si tohle setkání, Fritz Honka, Fritz Honka, nedostižný ve svém konání. S děvkou kouzla provádí a na co sáhne, mu vychází, Fritz Honka přicházííí!"

Poslední hodnocení (1 091)

Zelená kniha (2018)

23.02.2021

Roztříštění (2019)

23.02.2021

Složka 64 (2018)

23.02.2021

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

23.02.2021

Klíč (2005)

09.02.2021

Ďábel (2020)

09.02.2021

The Mortuary Collection (2019)

03.02.2021

Bloody Hell (2020)

03.02.2021

U Zlaté rukavice (2019)

01.02.2021

Reklama

Poslední deníček (3)

Reklama

Reklama