Zmizení (2013)

Výborná kriminálka, kdy do posledních pár minut absolutně netušíte, kdo je viník a kdo jen pouhá oběť, ať už svých "rodičů" nebo emocí. Hlavní pozornost je strhnuta na Hugha s Jakem, ostatní bohužel jen tak přicmrndávají a pro jejich potenciál něco ze sebe hereckého vydolovat jim to scénář ani moc neumožňuje. Nicméně skvělé, opravdu palec hore za stísněný pocit po celý film.

Mama (2013)

Guillermo opět naservíroval skvělou duchařinku. První půlka filmu geniální svou atmosférou a děti podaly výborné herecké výkony. Druhá polovina už klesla na úroveň strašidelné pohádky s obrovskými dírami ve scénáři, kdy závěr byl úplně směšný, bohužel. Naštěstí mi to nepokazilo celkový dojem z filmu, takže doporučuji.

Stážisti (2013)

Obdivuji je, protože zahrát tenhle scénář natolik, že byli zapálení pro každé slovo a přitom vesměs mleli totální nesmysly mimo kontext všeho - opravdu smekám klobouk dolů. Reklama na Google, Owen s Vincem, plno patosu, ironie a trapných vtípků, nejlepší scéna ve Strip clubu, ale dodívala jsem se. Na nedělní upršené odpoledne tak akorát.

I Love You Phillip Morris (2009)

Nevěřila jsem, ale uvěřila jsem. Jasný důkaz, že Ewan s Jimem jsou herci na správném místě a že dokážou zahrát opravdu cokoliv, ač u líbacích scén jsem přivírala oči - to prostě nešlo. Super komedie podle skutečné události.

Gran Torino (2008)

Dlouho jsem odolávala nasranému Clintovi z obav, že to bude moc velká akademická nuda. Zbytečnost. Scénář a režie a nakonec i samotný ubrblaný Clint byla jedna velká dokonalost !!! Silný film.

Mluv s ní (2002)

Dlouho jsem odolávala a opět mě Pedro Almodóvar nezklamal. Já ho žeru !!! Nádherný film, skvělá hudba, herecké výkony. Ta jedinečnost v každém jeho filmu mě nepřestává udivovat a bavit.

Divoši (2012)

Žít se dvěma chlapy, neustále hulit, šukat a mít plno peněz?? Ale tak proč neee. Salma Hayek mi dělala radost a záporák Benicio byl dokonalý. Vrazila bych mu baseballku do zadku, jak jsem mu věřila každou sviňárnu. Super, kvalitní oddechovka.

Líbánky (2013)

Hřebejk roste a dělá mi radost. Jeho režie už je na světové úrovni, snové záběry, pomalá kamera, viditelně se inspiroval u Triera. Hudba dokonalá a scénář - nejvíce mě dostal dialog s Aňou s, pro mě neznámým hercem, Jiřím Černým, který celý film strhl na sebe svým brilantním herectvím. Ten, jestli nedostane Českého Lva, tak akademii nepochopím. Dlouho se mi nestalo, abych byla tak rozebraná z reality dnešních vztahů, jak krásně to Jarchovský vystihl. Ironie života. Bohužel. Silný film, doporučuji !!

Jasmíniny slzy (2013)

Nový Woody nezklamal, ale ani nijak extra nepotěšil. Scénář byl krásně cynický, ale vím, že to Woody umí lépe. Kdo naopak velmi exceloval byla Cate. Její výkon byl na Oscara a závěr filmu mě dostal nejvíce !!

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Každý v sobě s něčím bojujeme, záleží, jak moc se tím necháme strhnout v reálném životě. Konečně inteligentní komedie a drama v jednom, žádné šablonovité postavy. Všichni tři herci hráli naprosto dokonale. Palec hore, tohle má u mě plný počet bodů.