• Krátkometrážní

Světová válka Z (2013)

Nemám ráda zombie. A tenhle film nic moc na tomto faktu nezměnil. Proč si tedy pouštím film, který je o nich? No, občas dám šanci něčemu nemilému si polepšit. Musím uznat jisté kvality, herecké, místy příběhové, ačkoli mi přijde, že se občas postavy chovají trochu tupě (minimálně nevyužití zvuku a potenciálu kamery - in game, ne meta), hudební, vůbec je to pěkně natočené, dobře se na efekty kouká. Ale prostě ne můj šálek čaje. 6.5/10

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Tak tohle mělo páru. Dějově je to sice trochu chudé, ale vlastně mi to těch 120 minut vůbec nevadilo. Opravdu jsem se královsky bavila. Občas to sice možná nebylo zamýšleno ("dějový zvrat" mě podle mého pobavil nechtěně), ale i tak. Hlavně ten vizuál. A perfektně padnoucí hudba. Pecka. 8/10

Šinseiki Evangelion (1995) (seriál)

Mno... Začátek průměrný, bylo pár příjemnějších dílů, ale pořádně mě to chytilo až tak od 7., 8. dílu. Zato pak to byla krásná místy depresivní jízda. Oceňuju mimo příběh navíc také hudbu. Takové depkoidní Fly Me to the Moon stálo za to. Pěkně si s tím pohráli. Postavy se mi pozdávaly všechny až na otce, s tím jediným jsem se nějak nedokázala ztotožnit. Jenomže potom přišel závěr, ze kterého nejsem moudrá ani trochu. Mimo jiné samozřejmě proto, že jsem měla staženou verzi v angličtině, kde z nějakého důvodu nebyly otitulkovány japonské nápisy/titulky a já místy netušila o čem je řeč. Částečně nejspíš i kvůli tomu mi konec přijde trochu mimo dosavadní příběh. Na základě zdejších doporučení si ale zhlednu i film, který by to měl sesumírovat lépe. Stejně však za tu valnou většinu seriálu dávám slušné 4* (7/10).

Temný rytíř povstal (2012)

Naprosto úchvatné zakončení série. Sice mi stále lepší přijde TDK, ale i tak to byl v kině naprosto maximální zážitek. Nevadí, že obsahoval všechno, co jsem tam nechtěla, dohromady to dalo takový úžasný guláš emocí, vtipu a inteligence, že jsem z kina odcházela s naprosto dokonalou náladou. Konec předvídatelný, ale stejně skvělý, odkazy na těch pár drobností vkusně umístěny... Ach jo, škoda, že už je to za mnou. Bude mi ten Nolanův batman chybět.

Tempbot (2006)

Trochu divné... Sousedka byla hodně mimo mísu, stejně jako neustálé "obědy" apod. Příběh robota snažícího se začlenit bych viděla raději zpracovaný nějak jinak...

Teorie všeho (2014)

Film se v mém případě neubrání srovnávání s poměrně nedávno viděným Hawkingem s B. Cumberbatchem. Asi proto, že ten příběh znám (ač ne tolik do "budoucnosti"), mě to zase tolik nebavilo. Nedá se říci nudilo, to ne. Herecké výkony precizní (E. Redmayne je opravdu skvělý, minimálně vzhledově tak předčí i Cumberbatche), zpracování milé. Ale můžu si za to vlastně sama, že mi to tolik nedalo. Jak říkám, pořádně mě chytila až druhá půlka filmu, kterou jsem ještě zpracovanou neviděla. 7/10

Terminátor (1984)

Jednu hvězdičku tomu pro mě ubírá pouze fakt, že se na to dívám o téměř 30 let později. Neupírám Cameronovi mistrovství, je to natočeno skvěle, má to výborný příběh (konečně něco, u čeho se mi právě příběh od Camerona líbí...), hudbu, herce. Jenom mě to až tak nebavilo. Ale věřím, že ve své době to musela být naprostá pecka!

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Na začátku sem si skoro myslela, že uvidím 2 a půl hodiny trvající honičku. Ovšem to byla honička s takovou grácií a důvtipem, že nemůžu jinak než za 5. Lepší než jednička, což se často nestává.