Okres na severu - Případ (1981) (epizoda)

Nejlepší scéna jak Platenik a jeho věrní sekerníci ve staré Volze jedou useknout hlavu řediteli Soldánovi. "Jak to, že tak uhnul!??!"

Slavnosti sněženek (1983)

Dva znepřátelené gangy mysliveckých alkoholiků, jeden bohatý samotářský farmář-alkoholik + nevtipné hlášky slabomyslného Hanzlíka, který má tak dobré srdíčko, že úplně zadarmo daruje kamarádovi holinky, obě levé. Občané kocourkovští, laskavý hřejivý humor bysme mohli vyvážet na trakařích do světa, protože tam chybí a my ho máme.

Napoleon, osud a smrt (2021) (TV film)

Docela dobrý způsob, jak nám, prostému lidu, přiblížit tuto osobnost. Animace mi přišla jako kreativní nápad. Napoleon byl charismatický, nevadilo by mu umřít v bitvě, jen nechtěl být popraven, nechtěl být vystaven té sociální porážce. Stále budoval svůj obraz, svůj kult, do toho pěkně zafungovalo, když jednou o vlásek unikl atentátu, výbuch rozmetal 40 lidí a on přišel na divadelní představení jakoby se nechumelilo. Věděl, že ho doprovází bůh Vítězství, podle toho se choval, sebejistě.

Měsíc nad řekou (1953)

Sympatičtí, sebevědomí herci zahráli něco, co se mnou vůbec nekomunikovalo, vadila mi ta básnická přečůrákovanost, ten krasožvást. Věděli jste například, že když Goethe napsal Utrpení mladého Werthera, tak že se v Německu stalo modou opustit život předurčených povinností sebevraždou, třeba kvůli nenaplněné lásce? Paradigmata a životní postoje z dávno zašlých časů - a co my s nimi? Nikam už se nám tu nevejdou.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Ti obyvatelé zbědačených vesnic, vypleněných skuruty nebo draky, vypadaj' všichni jak z Kelly family, to je zajímavý.

Macao, město mnoha tváří (2018) (TV film)

Při droních záběrech na tento čínský distrikt se speciálním statusem mi místy padala brada. Dřív portugalské území, kde byl povolen a řádně zdaněn hazard, dnes vypadá jak z jiné planety - samé mrakodrapy, kasina a prosklené budovy nevšedních konstrukcí, do toho kontrastně vmíchaná staroportugalská koloniální zástavba, třeba monumentální zbytky katedrály svatého Pavla.

Náš vůdce (2008)

Přemýšlivý člověk může dospět k přesvědčení, že fašismus je vlastně evoluční algoritmus. Když skupina lidí drží pospolu, tak vzniká obrovská síla a všichni zúčastnění z toho profitují. Tady jedna školní třída začala táhnout za jeden provaz, zanechali sporů, navzájem se podporovali v dosažení dobrých studijních výsledků, zmizely sociální rozdíly. Vznikla kolektivní pozitivní emoce. Na čem to skončilo nedokážu přesně říct, asi že někteří žáci z dysfunkčních rodin měli od Vlny nereálná očekávání, až moc ji brali jako svůj kmen, smečku. Závěrečná řeč v posluchárně byla frenetická, strhující.

Doja Cat - Say So (2020) (hudební videoklip)

Doja Cat dělá výbornou hudbu, ale její klipy jsou takové hňupské.