Trosečník (2000)

Nemohl jsem si nechat ujít další film režiséra Roberta Zemeckise a s Tomem Hanksem v hlavní roli. A nejsem vůbec zklamaný. Příběh o Chucku Nolandovi, zaměstnanci kurýrní služby, který neustále závodí s časem ve snaze doručit zásilku včas. Jeho život se ale změní v okamžiku, kdy se ocitá na pustém ostrově a bojuje o přežití. Nakonec si uvědomuje, že za život vdečí právě nedoručeným balíčkům a to hlavně míči značky Wilson, který mu pomáhá překonat samotu. Emocionálně silný film a hlavně závěr. Opět musím vyzdvihnout skvělou hudbu Alana Silvestriho.

Americký Shaolin (1991)

Na tomto filmu jsem vyrostl a rád se na něj kdykoli opět podívám. I když chápu všechnu tu kritiku, rozhodně jsou tu věci, které by se daly a měly vyzdvihnout. Například hudba, humor, krásné čínské prostředí a také ta myšlenka - proměna hlavního hrdiny, který se ze směšného teenagera mění v uznávaného shaolinského mnicha ..... Za tento můj filmový úlet se rozhodně nemusím stydět.

Interview s upírem (1994)

Mám rád filmy s upírovskou tématikou. A tento patří k těm absolutně nejlepším. Louis, muž pro kterého je život jen trápení a který touží jen po smrti, se stává upírem. První okamžiky, kdy je fascinován krásou noci a všímá si všech detailů se mění v postupně rostoucí utrpení. Jenoznačně nejlepší film o upírech co jsem viděl. Skvělé herecké výkony ( hlavně Brad Pitt) a skvělá hudba. Doufám, že se mi někdy dostane do rukou kniha.

Forrest Gump (1994)

Tom Hanks udělal dobře, když dal přednost Forrestu Gumpovi před Vykoupením z věznice Shawshank. Nikdo jiný by to nezahrál lépe. Film o méně inteligentím muži, který se za svůj život setkal s mnoha významnými osobnostmi amerických dějin, prožil různé společenské a kulturní akce, zachraňoval životy ve Vietnamu, s úspěchem lovil krevety, investoval do ovoce :-) , proběhl napříč Ameriku a protože byl milionář, sekal trávník :-) . Při tom všem myslel hlavně na svou životní lásku Jeanny. ... Zemeckisovo vrcholné dílo doprovázeno skvělými hereckými výkony, humornými scénami a úžasnou hudbou Alana Silvestriho. Forresta jsem viděl už mnohokrát a vždy jsem se příjemně pobavil, ale také měl slzy v očích. Pro mne jednoznačně 100%.