Kmotr (1972)

I po dodatečném přečtení knihy stále obdivuji tento film, který se knihy drží ve všech detailech. Když se scénáře ujme sám autor knižní předlohy, vznikne většinou velmi kvalitní filmová adaptace a ani zde tomu není jinak. Mario Puzo myslel na Marlona Branda alias Kmotra už při psaní knihy. A není se čemu divit. Marlon zahrál svou životní roli opravdu bravurně. Nutno také zmínit naprosto skvělou režii. Pan Coppola je génius.

Ip Man (2008)

Natočit tenhle film Hollywood, asi by byl více v povědomí diváků. A tak to chvíli trvalo, než se ke mně dostal. Ovšem pocity které z tohoto filmu mám, mi už dlouho žádný režisér nenaservíroval. Nevím sice, do jaké míry je Ip man založen na skutečném příběhu, ale i když k němu budete přistupovat pouze jako ke zcela fiktivnímu filmu, rozhodně se nebudete nudit. Bojové scény jsou velmi povedené a že jich tu opravdu je dost!! Donnie Yen je s tím svým klidným a skromným výrazem naprosto dokonalý. Stejně jako režie, kamera, hudba, atd,... až po choreografii. ... Na dalši tvorbu Wilsona Yipa si dám pozor.

Poslední templář (2009) (TV film)

Tak ani druhá část filmu si u mně nepolepšila. I když je to už pár let, co jsem četl knihu, vím jistě, že takhle to nebylo!!! Rozhodně tento mizerně zpracovaný a nelogický TV film NEDOPORUČUJI.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

S Pravidly moštárny je tento film to nejlepší, co ZATÍM Lasse Hallström natočil. Leovi bych oscara ze srdce přál. Jeho výkon mne opravdu ohromil. Ani k ostatním hereckým výkonům nemám žádné námitky. To ostatně platí i o režii, scénáři, kameře a hudbě. Mě na tomto filmu prostě nic nežere:-)

Pravidla moštárny (1999)

I když se film v mnohém od knihy liší, stejně si myslím, že John Irving nemohl napsat lepší scénář (oscar je zasloužený). Příběh je tak krásný a dojemný, že mě doháněl k slzám. A herecké výkony? Starého dr. Larche ztvárnil Michael Caine bravůrně (oscar je opět opravdu zasloužený). Tobey Maguire mě také příjemně překvapil (a to ani nemusel lézt po zdech a bojovat proti zločinu). Pro mě 95%. Toť vše, DOBROU NOC PRINCOVÉ Z MAINE, KRÁLOVÉ NOVÉ ANGLIE!!

Počátek (2010)

Asi bych tomu měl dát ještě jednu šanci. Samozřejmě oceňuji skvělou režii, scénář a originální myšlenku Christophera Nolana i herecké výkony ( i když DiCaprio měl více prostoru na hraní v Prokletém ostrovu). Ani Hans Zimmer nezklamal. Pravda ale je, že v kině jsem cítil, jak se počáteční nadšená atmosféra mění v nervozitu a stále více lidí se začalo dívat na hodinky. A to sen rozhodně nebyl.

Anna a král (1999)

Na základě zdejšího hodnocení jsem od tohoto filmu moc nečekal. O to víc jsem byl po shlédnutí překvapen a potěšen. Pravda je, že děj není moc pestrý a i na scénáři by se dalo zapracovat lépe. Naproti tomu výprava, kamera, hudba a herecké výkony jsou velmi zdařilé.

Top Gear (1978) (pořad)

Co k tomu ještě napsat? Snad jen, že už to dávno není pořad pouze pro automobilové nadšence (mezi které já mimochodem patřím). Trojice moderátorů totiž svým britským humorem a bláznivými nápady dokáže zaujmout většinu lidí, kteří si Top Gear pustí.

Mise (1986)

Roberta de Nira mám už navždy spojeného právě s touto rolí, kterou zahrál opravdu dokonale. Za jeho výkonem nepokulhává ani skvělý Jeremy Irons. Nutno také zmínit krásnou hudbu božského Morriconeho, která mu přinesla druhou nominaci na Oscara. Děj se odehrává v 18. stol. v Jižní Americe, kam přichází naivní evropští jezuité šířit křesťanství mezi indiány. Vzápětí však přicházejí další, aby jim vše vzali a zničili. Styděl jsem se za to, že jsem evropan! A jestli právě to byl cíl filmu, pak jste Pane Joffée tuto Misi zvládl dokonale.

O myších a lidech (1992)

Tak to se povedlo. Skvělý herec Gary Sinise zde ukazuje, že ani režisérské křeslo mu není proti srsti. A John Malkovich zahrál svoji životní roli opravdu bravůrně. Jak moc jsem přál Lennymu plnou králíkárnu, Georgovi vlastní farmu a zasloužený odpočinek. V závěru se dostavili i emoce,( což se mi při čtení knihy nestalo). Pro mne 95%.