Dítě číslo 44 (2015)

Nenapíšu nic nového. První část filmu fajn, pak tak trochu slátanina! Přesto se to dalo vidět. Už kvůli dobrým hereckým výkonům Hardyho a Rapace! Každopádně, tak zajímavé téma by si zasloužilo lepší zpracování.

Mikuláš a Alexandra (1971)

Pro mě jako milovníka novodobé historie Ruska byl film jasná volba a tvůrci se s velkým rozsahem dějinných událostí popasovali se ctí. Vyzdvihl bych i výborné herecké výkony a velkorysou výpravu a kostýmy. Jenom škoda, že si českoslovenští legionáři o pár dní nepospíšili.

Šest výstřelů (2012)

Překvapivě slušná záležitost! Čekal jsem další unylou blbost, ale Jean Claude a celý film byli v pohodě.

Kolonie (2015)

Jak říkával svého času Ivan Vyskočil v televizní soutěži Riskuj - "Zase jsme o něco chytřejší". O existenci něčeho takového jako kolonie Dignidad, jsem dosud neměl tucha. Pecka film, mimochodem!

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Vyborná úchylárna! Koho by napadlo vzít sebou do boje jedoucí soundsystem s borci pokrytými křídou bubnujícími na obří bubny a kytaristou mutantem omotaným v prostěradle hrajícím na kytaru - plamenomet! Pochopitelně nemůžu zapomenout na sbírku futuristických vozidel a různých zrůdiček je řídících... Když k tomu přidám Charlize Theron a Toma Hardyho v hlavních rolích, sbírku fotomodelek je obklopujících a v neposlední řadě skvěle natočenou akci od začátku do konce doprovázenou dostatečně epickou hudbu. Nemůže z toho rezultovat nic jiného než skvělý filmový zážitek.

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Jako člověk bez předsudků musím říct - Já se bavím výborně! O nic jiného u této show nejde, ale jinak se na televizi samozřejmě nedívám, snad jenom na dokumenty na Dvojce.

Díra u Hanušovic (2014)

Kdo nikdy nenavštívil kraj od Opavy (spíše Krnova) na západ, nepochopí! Já jsem od dětství jezdil na chatu do lokality Město Albrechtice Hynčice a musím říct, že Krobot místní reálie vykreslil docela přesně! Jen tím prapodivným nářečím si nejsem tak docela jistý.

Quo Vadis (2001)

V prvé řadě musím ocenit, že Viciniova a Petroniova žena byly opravdu kočky! Nečetl jsem knihu, takže nemůžu autorům vytknout odchylky od předlohy. Natočeno to však bylo silně průměrně. Dojem velkofilmu to na mě dělalo jen vzdáleně. Některé scény byly natočeny vyloženě amatérsky viz. upalování křesťanů, Nerovo letní sídlo atp. Taky to šílené nasvícení, či co to bylo, kvalitě snímku moc neprospělo. Naopak za mě palec nahoru za výborného a zcela přirozeného Boguslava Lindu v roli Petronia (škoda že si tohohle sympaťáka nikdy nevšiml Hollywood) a roztomilého Franciszka Pieczku v roli apoštola Petra. Čekal jsem kdy se objeví tank a z něho vyskočí Grigorij, Janek a Šaryk!

Rivalové (2013)

Nejsem z generace, která mohla vnímat Nikiho Laudu "live" v dobách jeho největší slávy. I přesto se myslím, že ho Daniel Brühl vystihl velice přesně! Dobře mu sekunduje i Chris Hemsworth v roli Jamese Hunta. Tolik k hereckému obsazení. I v dalších ohledech jde o výborný film a dobrou práci scénáristy, kameramana a režiséra Rona Howarda.

Spotlight (2015)

Autoři Spotlightu měli na výběr jak příběh odvyprávět. Buď mohli použít explicitní znázornění zneužívání dětí kněžími a jedno oko by nezůstalo suché. Oni si však vybrali těžší cestu. Napětí vytvořili hlavně slovy bez výraznější akce. Přesto snímek nenudí, jak bývá někdy u "mluvících hlav" zvykem. Důvodem proč se tak děje jsou mimojiné skvělé herecké výkony. Kdyby se letos nenechal Leo, za všechna Oskarová příkoří, rozdrápat medvědem, určitě by patřil k žhavým adeptům na letošního hereckého Oskara skvělý Mark Ruffalo. Zdatně mu však sekundují Michael Keaton, Liv Schreiber či Rachel McAdams. Ti všichni ve snímku předvádějí jak se má dělat poctivá investigativní žurnalistika. Povinně bych ho pouštěl všem českým novinářským rychlokvaškám. To co jsem si z filmu nakonec odnesl je kromě šoku z masivního rozsahu sexuálních zločinů páchaných kněžími, hlavně fakt nekonečného pokrytectví církevních kruhů a autorit.