Švéd v žigulíku (2017)

Vzhledem k tomu, jaké bombastické řeči jsem o tomto dokumentu slyšel, čekal jsem od něj velké věci, a tak jsem trochu zklamaný. Celkově mi styl napůl hravého dokumentu moc nesedl a dělalo mi problém odlišit, co je co, a nepůsobilo to na mě moc profesionálně. Samotný příběh je zajímavý, ale šel by uchopit ještě poutavěji.

O zakletém králi a odvážném Martinovi (2018) (TV film)

Vzhledem k letošnímu Žitu má Martin mnohem lepší příběh a spád. Žito však byl vtipnější a měl více jiskřící ústřední dvojici. Naproti tomu Michaela a Martin jsou jako bezpohlavní mloci. Vlasy zlého kouzelníka jsou nakreslený děs běs. Úvodní scénka vypadá jako z nějakého fantasy / PC hry / Pán prstenu a vůbec se do pozdější pohádky nehodí. Hlas vypravěče zní jako z reklamy. Co je naprosto nejhorší je nedomyšlená postava kováře Martina. Jak může slepý kovář někam jít lesem, kde nikdy nebyl. Jak ví, kterým směrem vůbec jít? Jak to, že se nepřizabije o první větev nebo kámen na zemi? A tak dále, a tak dále.. Dotáhnout to do konce, mohla to být úžasná pohádka. V tom ztvárnění jí to nevěřím ani zlomenou grešli a o prsa vyhrává žito. Martin dostává jen 45%.

Spacewalker (2017)

Výtečně podaný film o počátcích ruské kosmonautiky. Pro laika působí i celkem přesně. Herecké výkony uvěřitelné, drží se historických faktů a není to politická agitka ani kritika. Za mě 90%.

Taxi 5 (2018)

Takhle pokračování prosím ne. Prakticky žádní původní herci, humor převedený pomalu do fekální roviny, policajti karikovaní do bezduchých idiotů. Jediné, co je původní, tak taxi.

Prezident Blaník (2018)

Za tu výtečnou scénu, jak přesvědčuje Kalouska, aby volil Zemana. Jinak je to narychlo slepovaná hovadina bez koncepce. Zkrátil bych ji o půl hodiny a vyhodil ty šašky s maskou Havla a hned by byl dojem aspoň o hvězdičku vyšší.

Pro tvé dobro (2017)

Tato španělská komedie nezklamala. Dost jsem se při ní nasmál, ačkoliv konec je spíš smutný doják. Španělé ty filmy umí. Aneb co vše se může zvrtnout, když se rodiče rozhodnput sabotovat vztahy svých dětí.

Děd Moroz. Bitva Magov (2016)

Zajímavě úchylné dílko z Ruska. Děda Mráz je v něm jako akční hrdina s vlastní sektou svých sněhových kouzelníků. Vypadá to, že scénář napsal někdo v pořádném ruší nebo mi dost uniká ruská kultura. Kupodivu tento bizár má celkem dobrý spád. Efekty vypadají v rámci možností podařeně a herci i věrohodně hrají. Dobrý film na ukrácení chvíle v zimním čase.

Welcome Back (2015)

Hindsky s anglickými titulky se to téměř nedalo sledovat v kombinaci se řvoucími motory letadla. Nestíhal jsem sledovat, kdo co mluví a už vůbec jsem nechápal pointu filmu o svatbách poindicku.

To (2017)

Horory mě všeobecně nebaví. It nebylo výjimkou. Bohužel se při nich nebojím, ale naopak mi při nich přemýšlím a tento mi nedával vůbec smysl. Nebojte, do kina jsem na něj nešel, viděl jsem ho v letadle, kde byl ještě před tím než se u nás dostal na DVD. Samotná myšlenka není vůbec špatná (protože je z knižní předlohy), ale to provedení. Proč se v úvodní scéně ten klouček tak moc bojí zatracení té papírové loďky?

Následníci 2 (2017) (TV film) odpad!

Naprosto vůbec můj styl. Díval jsem se na to v letadle a po první půl hodině jsem to musel vypnout. Herci se pitvořili a vůbec neuměli hrát. Zápletka vůbec žádná, lokace prostředí a kostýmy naprosto otřes. Písničky taky nic moc. Na to jsem ve 30 už noc starý nebo mi k tomu chybí marijánka a houbičky.