Dešťová víla (2010)

Po dnešním shlédnutí v TV premiéře, musím konstatovat, že se jedná o nejlepší letos nově odvysílanou pohádku. Postavy měly inteligentní dialogy (v rámci mezí), děj nepůsobil od začátku trapně, sem tam malý fórek. Pohádka se lacině nepodbízí. Triky na slušné úrovni. Zápletka je sice trochu natahovaná, ale při srovnání s Micimutr a Bambitkou je to úžasný kousek. Za mě 90%.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Sice jsem na rozdíl od Micimutr nesledoval hodiny, kdy už skončí, ale rovněž hrůza. Skřehotání Kluse bylo příšerné a to jsem se k němu snažil přistupovat nezaujatě. Pohádkový děj je jedna velká vykradačka a ještě špatně sestříhaná a režírovaná. Nelogičností a úletů plno - rádci jako homouši, trapné hlášky hrnčířky a prince a jako vrchol všeho používání slova "kudla" místo "kurva". Jediné, co pohádku oživovalo byly politické narážky. Takovéto narážky ale do pohádky nepatří a pohádka se rozhodně nebude promítat i za 20 let jako nějaká klasika. Zapadne v zapomnění. Kdyby to nebyla pohádka ale třeba silvestrovský program, dal bych snad i čtyři hvězdy.

Micimutr (2011)

Totální propadák. První půl hodina pohádky jakž takž dobrá pohádka, ale co přichází potom. To je moc. Nehorázné překombinování. Střih na Malou Stranu. Kluka s nemocným psem. Taková vyšroubovaná hra na city. Hra na city, která ale vůbec nefunguje a působí trapně. A naprosto nejhorší část je ten závěr. Škoda slov. Nejhorší scéna je odlet na moto-saňo-koštěti s počítačovou animací. Možná Vítek jako popelář. Teď si nejsem jistý. Pohádku to totálně pohřbilo. Po sestříhání na 45-60 minut by to mohla být průměrná a trochou úpravy scénáře pohádka, ale takto je to děs. Po dlouhé době pohádka, u které jsem se koukal na hodiny, kdy už konečně skončí.

Superman: Soudný den (2007)

Zajímavě zpracovaná látka Supermana. Provedením animace spíš postmoderním, které mi ne vždy úplně sedí. Ve filmu se objevuje látka ze všech původních filmů najednou (původní komiksy neznám, nemohu posoudit) a na závěr přidává vlastní scifi námět. Ve výsledku příběh působí vyváženým dojmem. Je zajímavý, zábavný a napínavý.

Sintel: Příběh draka (2010)

Na nezávislý film nádherná animace. Český dabing hrubý. Příběh zajímavý s dost smutným koncem. Ten mi připadá taky dost nelogický.

Nezvratný osud 5 (2011)

Nemastná neslaná vyvražďovačka plná zbytečné brutality. Ve 2D vypadá až komicky ta vystříknutá krev, co jen tak náhodou skončí až na čočce kamery. Zápletka už dávno není originální, přesto jí omladili jen hektolitry umělé krve. A to mě nestačí. Ve filmu najdete taky spoustu typicky amerických klišé o přátelství a kariéře. Přestože v takovýchto filmech bývají polonahé bezmozkaté herečky, tak je tento film postrádá - není se ani na co koukat. Ač se to zdá téměř nemožné, tak i logika tohoto neoriginálního obšlehnutého děje z minulka, pokulhává! Rejža se scénáristou zkazili, co se dalo. Slabých 40%.

Duna (1984)

Těžko uchopitelný film i pro příznivce akčních a scifi filmů. Film tak mě nudil až jsem u něj po hodině usnul. Vzbudil jsem se a zjistil, že jsem snad o nic nepřišel. Pokud neujíždíte na stylu D. Lynche - nedoporučuji. Jen z úcty k některými zde opěvovanému režisérovi uděluji 20%.

Shrek in the Swamp Karaoke Dance Party (2001)

Část písni jsem znal, část ne. Moc mi to vtipné nepřišlo. Možná ten začátek, kde Fiona paroduje Madonnu a vojáci zpívají YMCA.

Tučňáci z Madagaskaru: Vánoční mise (2005)

Kratičké avšak velice vtipné dílko. Tahle parta tučňáků nemá chybu. Viděl jsem před x lety v kině před nějakým jiným filmem. Tohle si pamatuji doteď, ten film vůbec.

Tučňáci z Madagaskaru (2008) (seriál)

Prvních pár dílů to člověku připadá jako úžasně nápadité a vtipné, potom už jen jako naprosto nudné a fádní, lezoucí na nervy. Pět hvězdiček za prvních pár dílů a za zbytek přinejlepším pouze dvě. To máme tak 50%.