Green Lantern (2011)

Film není vyloženě špatný. Napětí funguje, efekty podařená, docela dobrá kamera, střih i výkony herců. Nejslabším článkem se mi zdá předloha. Bohužel, jí neznám, tak nemohu soudit, jak moc ovlivnila výsledek... /SPOILER/ Předvídatelnost zakončení je příšerná - už v době, kdy mu říkali při výcviku "Gravity is a bitch", tak jsem věděl, jak to skončí....

Šmoulové (2011)

Není to špatný film. Sice není kdovíjak originální, ale na podívání je milý a příjemný. Že motiv cizince v New Yorku je už ohraný? Koho to zajímá - nápadité originály se každý den točit nedají. Avšak i když se Neil Patrick Harris snaží, tak si ho stejně stále vybavuji jako Barneyho z HIMYM a to dost kazí dojem z filmu. Prostě mi nesedí v roli starostlivého otce, ani pilně pracujícího. Na vždycky ho asi mám zařazeného jako svůdníka, děvkaře a bankéře se zvláštní pracovní morálkou...

Nová holka (2011) (seriál)

Po pilotním dílu musím konstatovat, že seriál má rozhodně potenciál. Uvidíme, co z toho vyleze. Jak tu už někdo psal, Jess daleko lépe hraje než zbylí kluci. Nevím, jak ostatním, ale mě to tamější zpívání nepřijde moc zdařilé ani vtipné - do budoucna to bude možná brzda k úspěchu. DOPLNĚNO: Po třetí epizodě nad seriálem úplně lámu hůl. Stále téměř nevtipný, hrubý a neotesaný. Ústřední kvarteto se stále nijak nevybarvuje. Dokonce se mi zajídá i sama Jess. Hodnocení sníženo o dvě hvězdičky.

Transformers 3 (2011)

Transformer 3 jsou zdařilým filmem s mnoha ALE. Jít o prvotinu nějakého neznámého režiséra, tak zatleskám. V tomto případě je to spíš k pláči. Scénář má plno nejasných zlomů a "WTF" momentů, u kterých nechápe, jak se k nim dospělo. Filmu také dost uškodilo, že z ústřední dvojice prvních dvou dílů trilogie vypadla Megan Fox a ještě jakým oslím můstkem byla vyměněna. Tradičně dobrá grafická stránka, svižné i napínavé akce, ale řekněme si na rovinu, na 150 minut filmu je to trochu málo. A kdo čekal, že film neskončí otevřeně, tak se spletl. Naprosto nezvládnuté zakončení. To nás Steve Jablonsky bude mučit i po čtvrté...? Filmu uděluji slabých 70%. Především za výpravu, efekty a napětí. Logické prvky příběhu a jeho propojení stojí za starou belu.

Projekt A (1983)

Film mi přišel dost roztěkaný s nekontinuálním dějem. Občas jakoby v něm něco chybělo. Začátek nic moc - hooodně zmatený, v prostředku jsou úžasné mlátičky a honičky na kolech, závěr zase trochu pokulhává. Ale i tak dávám za tu honičku na kolech čtyři hvězdy. 70%.

Vřískot 4 (2011)

Tak čtvrtý díl série se příliš nepovedl. Mohlo to ale dopadnout hůř. Děj by byl zajímavý, kdyby nebyl neustále překombinovávaný ab absurdum. Neustálé jeho převracení působí dost rozpačitě. Je zde už vidět trend ze Saw - čím dál tím méně strašidelný, za to více nechutný. Poměrně trapně působí i snaha o to, aby byl cool. Mluví se tam pořád o facebooku, bytí online a neustálém natáčení. Už někdo viděl, aby mělo domácí wifi takové pokrytí jako jak tam běhá ten zkrvavělý chlápek přes půlku ulice a přitom má na hlavě kamerku, která údajně vše natáčí a rovnou to přes wifi nahrává na server? I tak na mě ale působí o chlup lépe než trojka. Na víc hvězdiček to ale nestačí. Stále jen 50%.

Vřískot 3 (2000)

Naprosto průměrný horor. Ničím neurazí, ničím nenaštve. Téměř ničím nevystraší. Možná slabší polovičku. Vzhledem k datu natočení v něm není ani příliš nechutností. Jediné, co stojí za řeč je poměrně zábavné kritizování filmových klišé. 45%.

Thor (2011)

Thor je představitelem těžko zařaditelných filmů. Ani fantasy, ani akční, ani sci-fi... Věda se proplétá spolu s mystikou do jednoho celku. Relativně zajímavý příběh, zpracování ucházející. Vzhledem k tomu, že i několik dní po shlédnutí vím, o čem film byl a na něco si z něj vzpomenu, tak na něm asi něco bude. 70%.

Vzpomínáš na Dolly Bell? (1981)

Tento film mě příliš nezaujal. Příběh zajímavý, ale naplno nevyužitý. Divák se při jeho sledování často nudí. Občas je lehce předvídatelný, Naprosto nedořešené vyústění. Při filmu jsem se ani jednou nezasmál. Příliš romantický mi také nepřišel. Drama možná. Slabých 50%.

Osm a půl (1963)

Film, u kterého mi kazily zážitek nepřesné titulky. "Díky" tomu jsem u něj usínal a nemohl si ho plně vychutnat. Možná někdy jindy s lepšími titulky změním názor.