• Pohádka

Česko na talíři (2011) (pořad)

Asi ten nejtrapnější pořad o vaření, který jsem kdy viděla. Jeden příklad za všechny - nesympatická Šinkorová s otylým Sapíkem byli kdesi na Moravě (snad Uherské Hradiště) a pod pódiem na vaření bylo asi 10 lidí, a několik jich přineslo svoje vlastní výpěstky nebo to měla být vlastnoručně uvařená jídla, nevím. Do finále se dostal košík jablek (nebo švestek? už nevím) a celer, z něhož ti dva na pódiu vybrali celer a toho, kdo ho donesl, ocenili nějakým dárkovým košem nebo čím. No trapnost nad trapnost. Jednu hvězdičku dávám jen proto, kdyby náhodou nějaká naše televize vytvořila ještě větší zhovadilost než je toto, abych měla rezervu.

Otevři oči (1997)

Naštěstí jsem nejdříve viděla film a až pak si přečetla komentáře zde, protože bych z filmu měla asi jen poloviční zážitek (některé komentáře jsou bez upozornění nechutně spoileroidní, jako třeba od uživ. charlosina :-/ ). Takže ačkoliv jsem se v té realitě a snech občas trochu ztrácela, film mě opravdu příjemně překvapil.

ČT Live - Tata Bojs (2005) (koncert)

Tata Bojs jsou moje nejoblíbenější nebo spíše (téměř) jediná oblíbená česká kapela (jinak jde česká hudební scéna mimo mě) a na jejich koncertech jsem byla nepočítaněkrát. Vynikající hudba, která má grády, texty jsou o něčem, do koncertů i hudby se kapela snaží vždy vnést něco nového, originálního... Bublajz je multitalent. :-) Zde nebylo v hodnocení co řešit, plný počet je jasný. Jen škoda, že Česká televize neuvedla i druhou část - se staršími písničkami, ale i tak jsem si ráda zavzpomínala...

Muž z Acapulca (1973)

Tak toto je asi můj nejoblíbenější film s Belmondem. Skvělá zábava a dřív jsem se u něj dost nasmála, teď už je přece jen trošku okoukaný, ale i tak se na něj pokaždé moc ráda podívám. Kdysi, na střední škole, jsem dokonce na námět tohoto filmu (scéna u bazénu s jedovým zubem) napsala domácí úkol - slohovou práci. :-))

District 9 (2009)

Paráda. Jedním slovem PARÁDA! Jedno z nejlepších sci-fi posledních let a už dlouho mě nic takhle nedostalo. Je to zase trochu jiný a originální pohled na mimozemšťany a jiné než maximální hodnocení tomuto filmu dát nemohu. V dnešní době, kdy je docela těžké natočit něco originálního a člověk má u každého druhého filmu pocit, že už to někdy někde viděl, je tohle pro mě opravdu velké překvapení. Vesmírná loď nad Johannesburgem, která se jen tak "mimochodem" dostávala do záběrů, byla monumentální a tak reálná... Ano, reálnost, či spíše realističnost podpořená dokumentárním stylem natáčení, je to, co tento film odlišuje od většiny jiných. Takhle by to klidně mohlo být, ne?

Oni přicházejí (2002)

Tohle je přesně ten typ hororu, který mi sedí. Ne hektolitry krve, ale děsivé a neurčité COSI, před kterým není úniku.

Constantine (2005)

Tento film mě překvapil a potěšil především z hlediska hereckého obsazení. Keanu Reeves byl jako téměř vždy k sežrání (co si budeme povídat, ty čtyři hvězdy, které filmu dávám, jsou jeho zásluha), na Rachel Weiszovou se pěkně kouká, Tilda Swintonová byla jako vždy docela nehezká a nesympatická, Peter Stormare byl ďábelský ďábel, další vedlejší role byly zajímavě obsazeny, ale koho jsem tam vůbec nečekala, byl Gavin Rossdale, můj oblíbený zpěvák mé před lety dost oblíbené kapely Bush. Vůbec jsem netušila, že taky hraje. A když už jsme u té hudby - písnička Passive (hráli ji, když Constantine poprvé vstupoval do baru za otcem Midnightem) mi připomněla, že bych si zase mohla pustit nějakou hudbu od vynikající kapely A Perfect Circle... Zajímavý film, ačkoliv náboženská tématika je mi na hony vzdálena. Ale občas trocha křesťanského (katolického) školení nezaškodí. A triky byly výborné. Co mi ale vadilo, za to ovšem nemohou autoři filmu, byl dabing, který buď hrozně řval nebo nebylo rozumět slova, jak byl potichu.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Moc příjemný film a skvělá zábava, tedy alespoň pro ty, kteří mají (jako já) slabost pro hadříky, boty a kabelky a už někdy slyšeli jména jako Valentino, Versace, Karl Lagerfeld, Dolce a Gabbana, Jimmy Choo... Ale myslím, že i módou nepolíbené tento film nemusel nudit. Meryl Streepová je skvělá mrcha, nechybí pěkné záběry Paříže, nezbytné morální ponaučení se dalo přežít a soundrack byl chytlavý. Kvůli písničce v úvodních titulcích (Suddenly I See) si začátek filmu pouštím už asi podesáté.