• Pohádka

Robin Hood (2006) (seriál)

Tak si říkám, jestli to vlastně nebyl komediální seriál, jen to většina diváků nepochopila. Protože jinak si to nějak nedovedu vysvětlit. Tedy jeho obsah. Mariana v kalhotách trénující bojová umění? Černoši ve středověké Anglii? Tohle skutečně nemohl nikdo myslet vážně. Tak si to shrňme: šerif - záporák s výbornýma hláškama, Mariana - mrcha, která to hraje na všechny strany, jak se jí to zrovna hodí (však na to taky nakonec dojela), Guy of Gisborne - naivní zamilovanej blázen, kterej sice sem tam někoho zabije, ale holt je to středověk, že, Robin Hood – floutek, šmírák. Kde tohohle sebrali? Charisma nula. Tohle se vážně moc nepovedlo, pokud to ovšem nebyl úmysl. A třetí řada? Tak to byl totální úlet! Není divu, že seriál 3. řadou ukončili pro klesající sledovanost (co je to za Robina Hooda bez Mariany?). Člověk by čekal, že bude fandit hlavní (a kladné) postavě, tj. Robinu Hoodovi, ale spíš mu přál potupnou smrt od Gisborna, se kterým si scénaristi mimochodem docela zlomyslně zahráli, ale jeho postava měla aspoň nějaký vývoj. O tento seriál jsem zavadila jen díky charismatickému Richadovi Armitageovi, který se v něm ocitl asi nějakým omylem, ale zaplať pámbu za to - on byl pro mě to jediné, proč se na toto "veledílo" dívat. A tím pádem se tenhle docela propadák stal ve finále mým "guilty pleasure" a všechny hvězdičky, které jsem mu dala, patří Richardovi, tedy Guyovi. ;-)

Polda (2016) (seriál)

Na tomto seriálu je nejlepší 1) soundtrack (Metallica, Smashing Pumpkins, Beck, apod... je popík???) a 2) Matásek, kterému ta role neskutečně sedí. Chtěla jsem dát 3*, ale dávám 4*! Možná, že kdyby mi bylo 15 let, tak možná dám taky "odpad", jako někteří zdejší "odpadáři", ale naštěstí mi 15 už dávno není a můžu si tento "retro" seriál docela užít. Srovnávání s Raplem mi přijde docela k smíchu.

Všemocný (2011)

Další pecka na ČT2! Právě se na tento film koukám asi počtvrté. Bradley Cooper mi dosud nějak unikal (pozitivum je, že ho alespoň nemám zaškatulkovaného jako komediálního herce většinou vedlejších rolí), ale teď už si ho budu pamatovat (trochu mi vzezřením připomíná mladého Ralpha Fiennese, např. ve Zvláštních dnech). Myslím, že před sebou má slibnou hereckou budoucnost a zaslouží si víc hlavních rolí. "Jenom" čtyři hvězdičky dávám za ten nemastný - neslaný konec.

96 hodin (2008)

"Jenom obchod."... Nejsem velkým příznivcem akčních filmů a od tohoto jsem ani moc nečekala a téměř nic o něm nevěděla. Ale když už jsem na ČT2 přepnula, tak jsem se chtěla ujistit, že má cenu si tento film nahrát a chtěla jsem jít spát. Jenže chyba lávky - jak jsem na film koukla, tak už jsem se od něj nezvedla a viděla jsem ho až do konce. Parádní akční jízda bez hluchých míst a pro mě velké překvapení! Pro mě minimálně film měsíce, možná čtvrtletí. Liam Neeson mi tentokrát nepřipadal tak nemastný-neslaný, jak mi většinou připadá a tu nasranost jsem mu fakt věřila. Tolik (charakterově) odporných kreatur jsem už dlouho v žádném filmu neviděla a to, jak nakonec dopadly, mě opravdu potěšilo, Neeson se s nimi nepáral. Radost mi udělala i délka filmu, která je v době, kdy se filmaři předhánějí, kdo natočí delší film, velmi příjemná. (Jen bych očekávala, že tento film budou dávat na některé z komerčních televizí a každou chvíli jsem čekala, kdy přijde reklamní blok. Občas jsem se musela pohledem do levého horního rohu obrazovky ujistit, že se reklam bát nemusím.)

Muži, co zírají na kozy (2009)

Tak tohle mě hodně bavilo. A Jeff Bridges zraje jako víno! Hádám, že zdejší poměrně nízké hodnocení je způsobeno především tím, že mnoho diváků čekalo poněkud jiné "kozy". :-))

Otevři oči (1997)

Naštěstí jsem nejdříve viděla film a až pak si přečetla komentáře zde, protože bych z filmu měla asi jen poloviční zážitek (některé komentáře jsou bez upozornění nechutně spoileroidní, jako třeba od uživ. charlosina :-/ ). Takže ačkoliv jsem se v té realitě a snech občas trochu ztrácela, film mě opravdu příjemně překvapil.

Oni přicházejí (2002)

Tohle je přesně ten typ hororu, který mi sedí. Ne hektolitry krve, ale děsivé a neurčité COSI, před kterým není úniku.

Constantine (2005)

Tento film mě překvapil a potěšil především z hlediska hereckého obsazení. Keanu Reeves byl jako téměř vždy k sežrání (co si budeme povídat, ty čtyři hvězdy, které filmu dávám, jsou jeho zásluha), na Rachel Weiszovou se pěkně kouká, Tilda Swintonová byla jako vždy docela nehezká a nesympatická, Peter Stormare byl ďábelský ďábel, další vedlejší role byly zajímavě obsazeny, ale koho jsem tam vůbec nečekala, byl Gavin Rossdale, můj oblíbený zpěvák mé před lety dost oblíbené kapely Bush. Vůbec jsem netušila, že taky hraje. A když už jsme u té hudby - písnička Passive (hráli ji, když Constantine poprvé vstupoval do baru za otcem Midnightem) mi připomněla, že bych si zase mohla pustit nějakou hudbu od vynikající kapely A Perfect Circle... Zajímavý film, ačkoliv náboženská tématika je mi na hony vzdálena. Ale občas trocha křesťanského (katolického) školení nezaškodí. A triky byly výborné. Co mi ale vadilo, za to ovšem nemohou autoři filmu, byl dabing, který buď hrozně řval nebo nebylo rozumět slova, jak byl potichu.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Moc příjemný film a skvělá zábava, tedy alespoň pro ty, kteří mají (jako já) slabost pro hadříky, boty a kabelky a už někdy slyšeli jména jako Valentino, Versace, Karl Lagerfeld, Dolce a Gabbana, Jimmy Choo... Ale myslím, že i módou nepolíbené tento film nemusel nudit. Meryl Streepová je skvělá mrcha, nechybí pěkné záběry Paříže, nezbytné morální ponaučení se dalo přežít a soundrack byl chytlavý. Kvůli písničce v úvodních titulcích (Suddenly I See) si začátek filmu pouštím už asi podesáté.

Proroctví (2009)

Pro mě příjemné překvapení. Na Cagea se tentokrát docela dalo koukat, výborná atmosféra, napínavý děj, u kterého jsem se nenudila... Myslím, že si to ty čtyři hvězdy zaslouží.