Slzy slunce (2003)

*bum* Natočte mi nějakej trhák, dáme tam klasickou zápletku. Velitel speciálních jednotek i přes přímý rozkaz odletět se rozhodne evakulovat celou vesnici afrických domorodců. Aby měl důvod to udělat, bude zachraňovat i nějakou ženu. Dejte do toho pár bojových scén a ten zbytek nějak vyplňte. --------- Kamera - dobra, scenar - mizerny, obsazeni - Brucik tomu zachranil dve hvezdy

Smrtihlav (1998)

Moc dobré a podle mě lepší jako blade runner. Ackoliv to lepší ze scifi co znám, na 5* to prostě není.

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Původně jsem se tomu hodně vyhýbal, ale teď nelituji. Jestli je na něčem vidět opravdu poctivá práce a láska k řemeslu, tak je to tahle čistokrevná disneyovka. A vůbec nejlepší scéna je, jak veverky zametají ocasama :)

Sněhurka - Příběh hrůzy (1997)

Povedené, i když musím přiznat, že po úvodní krvavé scéně s císařákem na sněhu jsem čekal mnohem brutálnější story, ale znásilňující banda trpaslíků se tentokrát nekonala. Snad příště :)) P.S: Zrcadlo, zrcadlo, ve kterém filmu odvedla Ripleyová nejlepší výkon? Tohle bude určitě adept.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Jedna hvězdička za hippies dvojici spolužáků a druhá za to, že pod Převrátilem rupla postel. Sněženky a Machři po 25 letech je hořká parodie na komedii, která z vás za pošmourného večera vymačká poslední zbytky optimismu a víry v povedenou režii a nepomůže tomu ani litr svařáku. Přesto mám dojem, že to mohlo být lepší, kdyby se scénarista nerozhodl, že musí divákům ukázat, že všechna sláva polní tráva a co se ještě nepodělalo to se teprve podělá a dá hercům prostor na to, aby na plátnu provětrali svoje osobní zákysy. Opravdový průšvih tohoto filmu totiž je, že ani záměr rozesmutnit diváka se moc nevyvedl a místo toho odcházíte z kina spíš trochu pobaveni a s neurčitým pocitem že jste měli to vstupné raději propít. P.S: Na kanadskou noc si asi budeme muset počkat dalších pětadvacet let.

Snídaně na Plutu (2005)

Hohoho, mohavkové a jejich teplej náčelník, hehehe, zaměstnankyně "koukni se" bordelu, hahaha, pohraniční rytíři... no nevím, několikrát jsem přemýšlel, jestli jsem si nespletl film, několikrát se zasmál a nakonec mi to nedalo vůbec nic.

Solaris (2002)

Neoriginální, ale pro mnoho lidí rozhodně zajímavý snímek. Hudba perfektně podkreslovala tahy kamery. Atmosféra zvládnuta na jedničku.

Solo: Star Wars Story (2018)

Nechtěl bych být v kůži režiséra, který točí SW pro Disney. Tolik příběhových klišé, které naordinují, to musí být peklo. Jsem zvědav, kdy slavnější herce přestane bavit brát tam epizodní role jen proto, aby byli "ve Starwars".

Soul Music (1997) (seriál)

Animák vytvořený podle Prachetovy předlohy. Nevyniká sice zvlášť animací, ale pravdou je, že jsem se nasmál i u scén, které mě na napíře tolik nepobavily.