Rivalové (2013)

Sportovní filmy zrovna nemusím. Ale je fakt, že tohle je sice o sportu, ale ještě více o lidech a o nich je to natočené krásně. Chytlavý film.

Nejvyšší soud (2016) (pořad)

Výborně udělaná kopie slovenských Extrémních případů. Zajímavé, zábavné a poučné. Jeden z mála opravdu slušných počinů na Barrandově.

Po čem muži touží (2010) (TV film)

Dost nenáročná komedie se spoustou vtipných situací a hlášek, která naštěstí nesklouzává do trapnosti. Tak někdo prozradil, aspoň částečně, jak a na co vlastně ti chlapi asi myslí. No a co? Super zábava.

Světová válka Z (2013)

Hodně dobrý film, na kterém je vidět spousta peněz, které jsou opravdu solidně využity. Námět, z nějž se ježí vlasy hrůzou, co kdyby k tomu někdy došlo, sympatičtí hrdinové, vojáci ne tak tupí, jak je zvykem. Slušně propracovaný děj i vlastnosti jednotlivých postav. Všechno dobře sedí. Jen hvězdička dolů za zombie, prostě je nemám rád.

Hotel Transylvánie (2012)

Viděno až po dvojce, která je o dost lepší. Téma animáku je skvělé, jezde obrovský prostor pro spoustu vtipu, ale zůstává částečně nevyužitý, chvílemi jsem se docela nudil.

Mrtvý sníh (2009)

Průměrnej horor s několika dost komickejma situacema. Fašistický zombie solidní, chvílema hustá atmosféra, ale jinak nic extra k zapamatování. I tak - nenáročná oddychovka.

To byl váš rok (2016) (pořad)

Tragédie kterou jsem dokoukal jen proto, že mám rád Tu svoji polovičku a snažím se vcítit do toho, co se jí líbí. Michala Davida mám rád, ale tohle bylo hrůzné. Ne obsahem a tématem, to je OK, ale zpracováním, trapnou dvojicí Pokondr -Ondráček, výběrem účinkujících, z něhož bylo jasně vidět, že pořad musel být co nejlevnější, otrávenými ksichty většiny diváků při záběrech do publika.. Jakej průser s penězma proboha Michal David má, že musí páchat něco takovýho? Jedna hvězdička za pár dobrých momentů.

V hlavě (2015)

Moc hezký animák. Ze začátku trochu pomalý rozjezd, než všichni pochopí, o co jde, ale potom docela solidní jízda a v podstatě lehce vtipný výukový film o psychologii. O tom, že je důležité vše, Radost, Strach, Zlost, Znechucení a dokonce i Smutek. O tom, že jen s jednou emocí, i kdyby to byla právě ta radost, si vystačí jen malé děti. Že být všechno žlutý není dobře a troška modrý do toho neškodí. Těším se na dvojku, která by ideálně mohla začínat zmáčknutím rudého výstražného tlačítka s nápisem Puberta :-)

Štvanec IRA (2008)

Prostě průměrné. Zajímavý námět, výborní herci, ale mizerný scénář. K žádné z postav se nelze přiblížit, hrdinovi nelze fandit, vše je zmatené. Silně odfláknutý film, který měl rozhodně na víc. Složitý děj je zmuchlaný tak, aby se to do stopáže vůbec vešlo. Asi to mělo být umění, ale jinak - bramboračka.

Spotlight (2015)

Dobrý příběh, silné téma, vše dobré, ale ke špičce tomu přeci jen něco chybí. Přeci jen, Oskara to dle mého dostalo za výběr tématu, ne za kvalitu, tak jako se to poslední dobou děje docela pravidelně. Být to natočeno jako seriál, byl by úžasný, ale jako film to moc sílu nemá. To, že je římskokatolická církev jedna velká mafie kryjící špínu a hnus, který produkuje, to my, kteří máme mozek, víme už dávno. Že katolická církev má v celé své historii na svědomí víc zmařených životů, než obě světové války a že i ti zlí muslimové současnosti jsou proti bývalým praktikám církve žabaři, to si ti rozumní taky dovedou spočítat. Tak proč je najednou tak objevný film o tom, že církevní vrchnost kryje a podporuje pedofilní prasata ve svých řadách? Dobře natočené, solidně zahrané, ale nijak objevné.