Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Trapnej, nechutnej a slizkej konec pro mne zabil celou sérii, která by byla tak nějak v průměru koukatelná, ale posledních pět minut jsem se z toho sladkýho slizu div nepozvracel. Kdo nechcete podobný hnus zažít, stopněte film ve chvíli, kdy je titulek - o 19 let později...

Proud času (2003)

Gerarda Butlera miluje moje žena... Krasavec, ale to je na tomhle filmu asi jediný pozitivní. Tak hvězdička za něj. Logika v ději není, hromada nesmyslů, který nemají žádný důvod, hrdinka při útěku přes střechu nesmyslně vykecává místo nějaké akce... Dokoukal jsem to jen z loajality k ženě, ale bylo to utrpení.

12 let v řetězech (2013)

Je to utahaný, mít to hodinu a půl, byl by to skvělej film, ale takhle dlouhý nudí. Místama pokulhává logika, ztrácí se návaznosti.. Téma na Oskara, zpracování kvalitní, ale stačí vidět jednou...

Muži v naději (2011)

Ježíš, přestaňte tady slaboduše plkat o mentální a filozofické hloubce filmu. Od toho máte jiný snímky, tenhle si na nic nehraje, tak ho nekažte intelektuálskejma řečma. Je to perfektně natočená oddychovka, skvělá kamera, dobrá režie, krásná hudba. Nenudil jsem se ani vteřinu a o to jde. Nepotřebuju nonstop koukat na filmy, který mají nějaký poslání. A taky Vám "rádobykritikům" neházím odpady na ty nesmyslný neuchopitelný snímky, z kterejch ucvrkáváte blahem jenom proto, že jsou tak nudný, až z toho kouká kultura a skrytý smysl :-)

Apocalypto (2006)

Tak tohle je ono.Film bez zbytečné pompézní reklamy, překvapivě nepříliš známý a přitom tak krásný. Až odpouštím chvilkovou kýčovitost, ten lidský příběh za to stojí. Chvilkama utahané, chvilkama svižné, ale bavící. Tohle se povedlo. P.S.: Gerardo Taracena - to je dvojník Krause, že jo? Trochu mi to ten film kazí.

Záhada Blair Witch (1999) odpad!

Nechápu, co se tady komu líbí na tý hodině a půl totální nudy. Ale asi jsem divnej.

Země dinosaurů (1988)

Překrásná pohádka, nádherný zážitek a vzpomínky nejen na své dětství, ale i na dětství mé dcerky, která tuto pohádku a její další díly miluje, ale já už ji vidět nemohu.

Grotesque (2009) odpad!

No, nějak nechápu, proč to je zařazeno mezi horory. U nich přeci jen čekám napětí, překvapení.. Ale tohle? Děj žádný, dialogy trapné, herecké výkony - ty se ani očekávat nedají, zařadil bych mezi slaboduchý dokumenty z jatek. Docela upřímně lituju ty, kdo v tomto vidí nějaký hlubší smysl, žádný tam není. a to je asi tak všechno, víc slov si tenhle filmařský odpad nezaslouží.

Sedm let v Tibetu (1997)

Tenhle film se fakt nepovedl. Možná je to tím, že knihu jsem četl dřív než film a byl jsem z ní unešenej. Ve filmu je nádherná pouze krajina, ale tu krásu by asi natočil kdokoli. Brad Pitt hraje naprosto uboze, je velmi nesympatický, s někým jiným by to možná mělo úplně jiné grády. Na tenhle film jsem se fakt těšil a větší zklamání jsem asi s filmem ještě nezažil. Nejradši bych hodnotil jako odpad, ale za tu krajinu - jedna hvězda

Co žere Gilberta Grapea (1993)

K tomuhle se nedá co dodat. Znova bulím a příště budu zas. Úžasný příběh, žádné přehnanosti, obyčejný film o neobyčejné rodině, která ač tak bitá osudem, tak i přesto je soudržná. Konec filmu, úcta k mámě, trpělivost a odevzdanost s osudem. Famózní výkony všech herců a jak Di Capria fakt nemusím, tak jeho ztvárnění Arnieho asi budu stále spolu s výkonem Hankse alias Forresta Gumpa mít za nejlepší herecký výkon posledních pár desítek let.