Trhala fialky dynamitem (1992)

Škoda, že se Helena Růžičková semtam neubránila účasti v něčem podobném..

Kmotr (1972)

Knihu jsem nečetl a nemůžu tedy srovnávat. Každopádně - pár postřehů: Ano, Brando je skvělej, ale to by asi dovedla většina aspoň průměrnejch herců, nacvičit jeden jedinej obličej ( koženej ksicht a spadlý koutky úst ) a s ním vydržet kompletně celej film. Al Pacino nemá chybu. Děj je komplikovanej a nepříjemná spousta souvislostí nemá vysvětlení. Film obsahuje nepříjemné množství slepých uliček, krátkých dějů bez jakéhokoli významu. Podstatná část herců ve vedlejších rolích hraje hůř než kdejací ochotníci na vesnickým divadle. Opravdu pěkná hudba. Většina scén, ve kterých se střílí je spíš než napínavejch směšně parodická. Abych to shrnul - pokud to měla být parodie na gangsterky,byla by na 5 hvězd, ale pokud to bylo myšleno vážně tak sorry, ovce nejsem a hodně slabý 3, hodně slabý. Kdyby film udržel stejnou úroveň jako prvních 30 minut, bylo by to úplně o něčem jiném.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Film skvěle natočenej, skvělí herci, dobrá muzika, všechno celkem fajn, ale zas tak úplná špička to teda není. McMurphy rozhodně se sestrou nebojuje, on je prostě nepřizpůsobivý hovado a celou dobu filmu k tomu, jak dopadl, směřuje. Neubráním se srovnání tohohle se Světem podle Prota. Oba hlavní hrdinové jsou v blázinci nedobrovolně. Ale Prot těm bláznům pomáhá a dává jim naději, McMurphy z nich dělá akorát idioty a využívá je pro sebe. Všem, kdo ve filmu Přelet nad kukaččím hnízdem vidí nějakej boj proti zlý sestře chci říct, že by méžná měli na film znovu kouknout a ne jak ovce papouškovat čísi názor. Každopádně, jako film skutečně dobrý.

Soudkyně Barbara (2015) (pořad)

Český klon slovenské Súdne siene. Dost se liší, bohužel v horším, ale Súdna sieň taky nebyla zpočátku tak dobrá jako nyní. Česká verze trpí dětskými nemocemi, herci jsou velice slabí a jejich role jim nevěřím, každopádně to se časem nejspíš zlepší. Tento formát mi v některé z českých televizí chyběl a díky proto za tento počin.

Fahrenheit 9/11 (2004)

Nemastné, nekořeněné, ne úplně odsýpající. Jako pokus o znemožnění konkrétního politika dokonalé. I já mám pocit - Fuck you, Bush.

Earth (2007) (TV film)

Tuhle krásu nelze slovy popsat. Nutné vidět a užít si to. 100%

12 opic (1995)

Film jsem pochopil a ocenil až na druhé shlédnutí. Skvělá sci-fi podívanáz dob, kdy byl Bruce Willis normálně vypadajícím člověkem a ne příšernou chirurgickou kreaturou, kterou ze sebe postupně udělal. Perfektně vystavěné a zahrané drama s otevřeným koncem. Rovněž nezapomenutelný výkon Brada Pitta, který už nejspíš nikdy nezopakoval a nezopakuje.

Šéfe, jsem v tom! (2009)

Taková normální oddychovka na sobotní odpoledne. Nic extra ani žádnej průšvih.

Žhavé výstřely (1991)

Dokonalá parodie plná neokoukanejch vtipů. Charlie Sheen v nejlepší formě a ty oči Valerie Golino...