Pedro Morales

okres Brno
Nepřítel happy-endů

• 12.2.2012  18:10
    96 hodin (2008)

Perfektně natočená akce, prostinký scénář a ultimátní cold-blooded drsňák v podání Liama Neesona, který při snaze vysvobodit vlastní dceru ze spárů obchodníků s bílým masem vystřílí, vymlátí, či jinak kreativně sprovodí ze světa snad všechny albánské mafiány v Paříži.

• 18.5.2013  22:07
    Dr. Horrible's Sing-Along Blog (TV seriál) (2008)

Neil Patrick Harris, který hravě strčil do kapsy všechny své předešlé role. Perfektní Nathan Fillion, podle mě jeden z nejvíce nedoceněných herců součanosti. Pro mě neznámá Felicia Day, která je v roli Penny jednoduše úžasná. A především jasný důkaz, že pokud má vzniknout něco opravdu originálního, jedinečného a nezapomenutelného, pak to nesmí vznikat v Hollywoodu, ale musí to být nezávislý projekt. Dr. Horrible's Sing-Along Blog je přesně takový, je vtipný, přitom plný emocí a hlavně s neskutečnou lehkostí a nadhledem vypráví příběh, který se vám dostane pod kůži tak hluboko jako máloco.

• 30.12.2010  21:09
    Generation Kill (TV seriál) (2008)

Perfektní seriál, který popisuje událostí prvních několika týdnů během války v Iráku očima několika průzkumných mariňáků. Akčních scén je poskrovnu, avšak jsou výtečné a většina času, kterou vyplňují převážně rozhovory mezi vojáky a různé situace, s nimiž se vojáci musí vypořádat jak nejlépe umí, jak jim to umožňují rozkazy a tak, aby si uchovali zdravý rozum. Některé dialogy opravdu nemají chybu, obvzlášť mezi Bradem, Rayem a mnou velmi oblíbeným Pokem Esperou. Skvěle natočeno, skvěle zahráno, skvěle, skvěle, skvěle! Screwby!

• 1.3.2013  22:07

Čtyři hvězdy jsou asi moc, ale tři jsou zase málo a 56 % se mi teda nezdá, takže tomu lupnu čtyři. Ken Block byl nehoráznej frajer už tehdy, ale perfektně je díky tomuhle videu vidět, jakej obrovskej skok kupředu udělali v dalších dílech všichni kolem něj. Pokud vůni benzínu preferujete před provoněnou kávou, drahou kolínskou, nebo čímkoliv dalším, Practice si užijete skoro stejně jako pozdějí díly. V opačným případě se na to nedívejte.

• 25.10.2012  11:15
    Rallye smrti (2008)

Poctivý akčňák, s jednoduchým scénářem, jdoucím bez velkého zdržování a zbytečných odboček jasně vpřed. To vše v líbivém vizuálním hávu a s perfektními akčními scénami.

• 2.1.2011  18:36
    Surikaty (2008)

Úžasný dokumentární snímek o životě jedné surikatí rodinky a především jejího člena Kola. Skvělé africké rytmy doprovází velký počet krásných záběrů a to jak na africkou přírodu, tak těch zobrazujících nám život surikat. A některé záběry, které se autorům podařilo natočit, jsou až neuvěřitelné. Příběh ve vás nejspíš dokáže vyvolat více emocí, než většina dneších filmů. Závěr? Jak už se tu psalo, jako z hollywoodu, až na to že zde se nejelo podle scénáře.

• 3.1.2011  17:16
    Tučňáci z Madagaskaru (TV seriál) (2008)

Další z řady nepovedených pokusů, kterak vytřískat z populárního a úspěšného filmu další peníze. Ve filmu byli tučňáci skvělí a ohromně vtipní, v seriálu jsou ovšem, stejně jako všichni ostatní účinkující, průměrní. Není to ani zdaleka tak vtipné jak, sem očekával a nic jiného už tučňáci nabídnout nemohou.

• 28.2.2013  11:28
    V Bruggách (2008)

Martin McDonagh nejspíš musel nakoukat Tarantina, říct si "ok, líbí se mi to, ale udělám to po svým." A mě se do vkusu trefil parádně. Vtipné, melancholické, kruté a absurdní. "Fucking Bruges!"

• 17.1.2011  11:14

Úžasný film. Morgan Freeman a Jack Nicholson se objevují v rolích, v jakých se objevili už nespočetněkrát předtím, Freeman jako moudrý dobrák a Nicholson jako nerudný protiva. Své role však hrají skvěle a je radost je sledovat. Ve filmu se objevují pasáže vtipné a uvolněné, které ve vás vyvolají široký úsměv, střídané s vážnějšími a dojemnějšími okamžiky. Velmi silný a dojemný je především závěr, opravdu si nepamatuji, kdy se filmařům naposledy podařilo vyvolat ve mě nějaké opravdu silnější emoce, jako se podařilo tvůrcům tohoto snímku.

• 9.1.2011  11:51
    Policie Hamburk (TV seriál) (2007)

Scénáře a zápletky jednotlivých epizod jsou zpravidla hloupé, občas ještě blbé, nebo někdy také pitomé, byť se mezi nimi sem tam nějaké dobré objeví. Většina hlavních hrdinů vám navíc po čase začne lézt krkem. Seriál se ale jinak snaží působit poměrně realisticky a to je také asi jediná věc, která to alespoň částečně drží nad vodou. Kdyby tímto stylem bylo natočeno něco na způsob Kobry 11, tak je to bez váhání odpad.

• 28.2.2013  10:44
    Robot Chicken: Star Wars (TV film) (2007)

Čím lépe Star Wars znáte a čím bližší k nim máte vztah, tím víc si tuto půlhodinovou nálož šílených scének užijete. A já si to užil měrou vrchovatou, jasných pět hvězd.

• 29.10.2012  21:40
    Sunshine (2007)

Úžasné, perfektní, vizuálně epické. Jenže pak přijde ta závěrečná třetina a společně s ní prapodivná variace na survival horor, která poněkud pokazí dosavadní skvělý dojem.. Přesto však zasloužené a silné čtyři hvězdy.

• 9.11.2010  15:07
    Transformers (2007)

Po vizuální stránce se bezesporu jedná o naprostý masakr a orgie, jedna akční scéna střídá druhou a divák nemá čas si pořádně vydechnout. Michael Bay odvedl kvalitní práci, stejně tak triky jsou na opravdu velmi vysoké úrovni a akční scény jsou neskutečně nabušené. Plno efektních záběrů na až neskutečné množství různorodé vojenské techniky také nemůže nechat asi nikoho chladným, stejně jako občasný velmi efektní zpomalený záběr. Avšak žádná scéna vám po skončení filmu nějak víc neutkví v paměti, navíc, při souboji obřích robotů je vše občas až moc zmatené a rychlé, takže vlastně není pořádně vidět co se děje. Po příběhové stránce jsou Transformers velmi nenápadití a neoriginální, chování a průpovídky robotů (Optimus prime v tomhle jednoznačně vede) jsou občas přímo směšné a při představování bych se nebál označit jejich chování dokonce za vyloženě trapné. Celkově se pro mě jedná o zklamání, čekal sem od toho teda o dost víc.

• 19.12.2010  22:46

Absolutní ztráta času. Poměrně dobrá dvojice v podání Steve Austina a Vinnie Jonese je jediné, co tento film drží jakž takž nad vodou. Scénář je snůška věcí neuvěřitelně neoriginálních a šílené pitomých. Mizerný bojový pasáže jsou střídaný ještě horšíma pasážema z řídícího centra a vy jen čekáte jakou kravinu si na vás scénárista ještě připraví a doufáte že už to vše brzo skončí.

• 25.10.2012  15:20
    Agentura Jasno (TV seriál) (2006)

Takové moje guilty pleasure. Zápletky a děj bývají hloupé až infantilní, podobně jako samotné řešení případů, avšak onen specifický styl, humor a nadhled, s jakým je to celé uděláno, mě zkrátka baví.

• 9.1.2011  11:30

Při sledování tohoto filmu se pocity střídají v rovinách snad až fyzického utrpení z nebetyčné blbosti všech, kdo se na tomto filmu podíleli (a co ,,díky" jejich prácí mám možnost sledovat já), které občas vystřídá nechápavost nad tím, jakou další nelogičnost a blbost si na nás tvůrci přichystali, s občasným znechucením z toho, co za, zcela samoúčelně, nechutnou věc si na nás autoři připravili. Jediná věc, která tento po všech ostatních stránkách pitomý film, drží nad vodou, je výkon Samuela L. Jacksona a pár relativně originálních nápadů.

• 1.12.2010  17:28

Kvalitní akční film z neokoukaného a velmi atraktivního prostředí. Akční scény jsou velmi napínavé a nedá se odpředu vždy odhadnout, jak která akce vlastně dopadne. Herci všichni taktéž velmi dobří, scénář taky, jen chvílemi je až k smíchu (například instruktorovo objeti s Hodgem po ráně do nosu). Jo a výsledný dojem u mě dost srazil šíleně přeslazený happy-end.

• 10.12.2010  13:58
    Buď v klidu (2005)

Spousta hvězd a plno dobrých hlášek, postupně však film ztrácí dech, zřejmě kvůli slabšímu scénáři.

• 27.3.2011  12:58
    Doblba! (2005)

Bez skrupulí se přiznám, že jsem to neviděl celé, jednoduše jsem to nevydržel. Vzhledem k tomu, že mi přišla opravdu strašná už první, většinou zde vychvalovaná, polovina filmu, opravdu se obávám, že druhá, zde hojně kritizovaná, část, by mi způsobila snad až nějakou fyzickou újmu. Občas padne nějaká hodně dobrá hláška a to je všechno, ale většina případů, kdy je snaha o nějaké zábavné a humorné momenty u mě skončila maximálně tak pozdviženým obočím a otráveným úšklebkem, případně nevírou v to, co za blbost to na mě pan scénárista a režisér zkouší. Jedna hvězda za těch pár dobrých vtipů a výborné trio Dušek + Čtvrtníček + Daniel.

• 22.12.2011  12:33

Koncentrace všemožných žánrových klišé je v tomto filmu opravdu neobyčejně vysoká, ale primárním účelem komedie je přece pobavit, a já se bavil, bavil jsem se přímo královsky.

• 28.12.2010  21:16
    Den poté (2004)

Celé to vypadá hrozně hezky a... No a to je vlastně uplně všechno co tento katastrofický snímek o náhle prudké změně klimatu může nabídnout. Scénář je přeplněn (či spíše přímo přetéká) nelogičnostmi střídanými hovadinami, jež občas nehradí nějaká donebevolající blbost a herecké výkony taky nijak neoslňují.

• 28.2.2013  11:17
    Dlouhá cesta (TV seriál) (2004)

Od té doby, co jsem to viděl, si chci koupit motorku a s nejlepším kámošem objet svět. Jasně, vždycky když dokoukám kterejkoliv díl Hvězdných válek, tak chci být Jedi a po Kokosech na sněhu jsem zase chtěl být černej bobista, ale to mě po chvíli pokaždé přejde. Jenže sen koupit si motorku a objet na ní svět se mě drží už pěkně dlouho. A jen díky Ewanu McGregorovi a Charlie Boormanovi. Dík chlapi, jste frajeři.

• 20.12.2010  12:12

Někomu to připomnělo Mlčení jehňátek, někomu Akta X a někomu geniální a bezkonkurenční Sedm. Na mě z toho poslední z těchto filmů ůplně zíral. Mám z toho ovšem dost rozpačitý pocit, skvělý Eckhart a dobrý Kinglsey, několik dobrých záběrů z různých nečekaných a neobvyklých úhlů a to je tak všechno. Scénář je takovej nemastnej neslanej a rozuzlení toho všeho mě nijak zvlášť nenadchlo. Takže ve výsledku poctivé průměrné tři hvězdy.

• 9.1.2011  12:02
    Drž hubu! (2003)

Trhlé, šílené, a hlavně neuvěřitelně vtipné! Skvělý film, na který budete s úsměvem na rtech ještě hodnou chvíli vzpomínat. Jean Reno jak ho známe, Depardieu jak ho rozhodně neznáme - a funguje to skvěle, spoustu skvělých fórů a vtipných situací zvládnou tito dva sami a všichni ostatní jim velmi zdatně sekundují. Avšak ani spousta perfektních hlášek, ani nic jiného, nezachrání konec filmu, scénáři totiž očividně v posledních deseti dvaceti minutách dochází dech.

• 28.12.2012  14:07

Romantické komedie opravdu nejsou můj šálek anglického čaje, ale všichni pořád o Love Actually mluvili a tvářili se na mě jako na debila, že jsem to ještě neviděl, tak jsem, když byly ty Vánoce, neodolal a dal tomu šanci. A úplně mě to dostalo. Několik různých příběhů, každý svým způsobem jiný, a přitom všechny hrozně podobné, z nichž snad v každém se člověk aspoň někde sám najde. Linka s Hugh Grantem mě bavila nejvíc, ale i všechny další byly jednoduše skvělé a vždy, když se nějaká dělší dobu neobjevila, už mi chyběla a těšil jsem se až se znovu objeví. Romantická komedie s perfektně dávkovým humorem, citlivě dávkovanou romantikou a plejádou nejrůznějších hvězd, kterou zkrátka musíte vidět.

• 18.12.2010  22:51

Po prvním shlédnutí sem dal tři hvězdy a když sem to viděl znova tam dávám pět a své předchozí hodnocení naprosto nechápu. Skvěle natočený i zahraný film se skvělým Cruisem, Watanabem i všemi ostatními, s velmi silným koncem, nebo spíše závěrečnou bitvou. Těžce se mi hledá něco, co bych tomuto skvostu mohl vytknout, možná snad až úplný konec - kdyby po závěrečné bitvě následovaly titulky, bylo by možná lépe.

• 26.2.2013  23:55
    Firefly (TV seriál) (2002)

Prapodivný mix sci-fi a westernu, který na mě však platí na 100 %. Excelující Nathan Fillion v roli kapitána Malcolma Reynoldse, obklopen mnoha skvělými a výborně zahraným postavami, to vše v kombinaci se zajímavým scénářem, plným výborného humoru a perfektně namixovanou dávkou akce a napětí. Víc dodávat nemá smysl, to se musí vidět.

• 9.11.2010  15:10
    Kriminálka Miami (TV seriál) (2002)

Určitě nejslabší CSI z trojlístku Las Vegas, Miami a New York. Vše začíná již hlavním hrdinou, David Caruso nesahá především Williamu Petersenovi ani po kontíky, jeho rádoby úderné hlášky a ještě rádoby drsnější pohledy a hry se slunečními brýlemi jsou po pár dílech neskutečně otravné. Stejně tak jako při jakémsi bloumání po místě činu vždy objeví zcela zásadní a důležitý důkaz. Blonďatá vyšetřovatelka, která se po spáleništi prohání v bílých kalhotech a přesto zůstane dokonale čistá a neušpiněná a tak je to v téhle kriminálce snad se vším. Hloupé a trapné. Ve všech třech CSI také občas zůstává rozum stát nad tím, jaké důkazy to vyšetřovatelé najdou a všem je jasné, že to odpovídá snad všem zásadám zdravého rozumu či logiky, v MIami jsou takové důkazy snad v každém díle. Takhle tedy opravdu ne.

• 12.11.2010  09:29
    Ônibus 174 (2002)

Drsný dokumentární snímek, ukazující nám že v prostředí favel v Riu de Janeiru jsou hrůzné činy na denním pořádku, policie je brutální či zkorumpovaná a mnoho lidí, kteří skončí na druhé straně zákona nemá vlastně až tak moc na výběr. Snímek nám představuje událost, kdy brazilský mladík Sandro přepadl se zbraní v ruce autobus městské hromadné dopravy a několik hodin v něm držel rukojmí. Avšak nabízí několik různých pohledů, od zasahujících policistů, přes některé z rukojmích až po členy Sandrovi rodiny. Názory a pohledy jsou prezentovány všechny, avšak žádný není nějak vyzdvihován, nebo naopak zatracován, každý ať si vytvoří vlastní názor. Chvílemi opravdu strhující a dechberoucí, celkově tomu však prostě na pět hvězdiček něco chybí. Dokument je chvílemi možná až příliš zdlouhavý a některé rozhovory by se dali určitě zkrátit, či úplně vypustit. Avšak bezpochyby věc, kterou by měl každý vidět.

• 4.11.2012  20:38

Několik povedených a vtipných hlášek společně s českými reáliemi zkrátka nestačí na to, aby film vytáhli z jinak téměř všudypřítomné šedi a průměrnosti.