Don Jon (2013)

Jo tak na tenhle film jsem se těšil jak je rok dlouhý a nezklamal mě. Vyrazil jsem na pánskou jízdu do Cinestaru a s půlitrem devatnáctistupňového Portera jsem si to opravdu užil, aneb větší upřímnosti než té mužské v publiku není. Gordon-Levitt mě utvrdil v tom že umí hrát, a co víc, dokázal že umí dokonce i režírovat. Navíc trefil kladívko na hlavičku, protože jsem si u mnohých scén říkal: "Ach bože, to jsem já!". Tedy nebere si servítky a podobná, pro někoho kontroverznější témata mě baví čím dál tím víc. Scarlett Johansson a Julianne Moore byli příjemné, Tony Danza měl pár vtipných gagů, ale na to jak se na něj snažili lákat teda nic moc. Celkově hodnotím za dvě, jsem spokojený a doporučuji shlédnout!

Gravitace (2013)

Filmový orgasmus, tedy alespoň pro mě. Od začátku až do konce jsem se hemoval do sedačky kina a nechal se unášet neuvěřitelnou jízdou. Ani né tak příběhem, jako spíš geniálními efekty, perfektní hudbou a neopakovatelným pocitem v žaludku, který jsem během promítání měl. Sandra Bullock mě bavila a z doktorky Ryan Stone jsem ji věřil každou píď. S Georgem to už bylo horší, v jiných filmech ho mám rád, tady bych si ale dokázal představit někoho jiného nebo bych jeho postavu uplně vypustil. Začátek filmu mě dostal příběhově, konec už byl lehce předvídatelný. Celkově jsem ale maximálně uspokojen a s klidem zařadím Gravitaci do své TOP10.

Amazing Spider-Man (2012) odpad!

Na tenhle film se dá říct jen jediné - LOL ... Proč? Proč musí holywood stále znovu a znovu přetáčet filmy - Amazing Spider-man je jen laciná kopie Spidermana z roku 2002. Jsem jediný komu to přišlo až na pár maličkostí uplně stejné? Stejná šablona příběhu, stejné dialogy, stejné klišé scény. NE NE NE prostě pro mě bude spider-man vždy Tobey Mcguire a Mary-Jane Kirsten Dunst a můžou si dělat klidně milion remaků ... A ono to má ještě k tomu 2 hodiny? už po 30 minutách jsem to chtěl vypnout, ach jak je mi líto těch 2 hodin života, které jsem mohl strávit něčím mnohem kontraproduktivnějším ... Oceňuji Sally Field v roli tetičky May, i když mi svým stále skvělým vzhledem moc nesedla do té "moudré role" ... no co říci závěrem, "Amazing" na tomto Spider-manovi je snad fakt, že po dvou hodinách neskutečného utrpení to skončí, tedy do doby než udělají druhý díl ... sejdeme se v pekle Marcu Webbe!!!

Sinister (2012)

Po dlouhé době jeden z rodinky "mysteriózních hororů", který mě opravdu zaujal a jednu desetinu sekundy jsem se i opravdu bál. Užásné je shlédnout film znovu a vědět, jak dopadne ... ta nevyhnutelnost osudu je úžasná. Záběry mordů rodin jsou dost děsivé, speciálně akt využití kamery z pohledu zabijáka. Také se mi líbila práce kamery, když hlavního hrdinu sledují po domě ty mrtvé děti - parádní práce, když diváci vidí vše co se děje a hrdina nemá ani páru. Na druhou stranu, najde se tam pár slepých částí, ze kterých by se dalo dostat více, viz např. scéna na půdě. Dále bych více vyždímal z Mr. Buggieho, který tam sice byl, a když už tam byl tak to opravdu stálo za to, ale vůbec by mi nevadilo více scén tipu sledujícího Buggieho na notebooku. Jako celek hodnotím velmi kladně a jako divák jsem byl dostatečně uspokojen.

Metro (2004)

Nůůůda. Zezačátku docela poutavý snímek s atmosférou, která by se dala krájet. Od druhé půlky nehorázná nuda, umocněná (s prominutím) debilitou hlavní hrdinky. Opravdu je udivující jak z atmosférické podívané, při které běhá mráz po zádech, se dá sklouznout do takové hlouposti, která se spíše než vyděsit snaží diváka znechutit. Připadá mi to, jako kdyby od druhé půlky nastoupil uplně jiný režisér, dokonce i ta hlavní hrdinka se chovala uplně jinak - zezačátku největší borka, na kterou si nikdo nepřijde, najednou běhá po tunelech londýnského metra s histerickým křikem - prosím dost! méně podobných slátanin, více kvalitní podívané, prosím!

Temné stíny (2012)

Taková novodobá Adamsova rodina. Vynikající záležitost. Skvělé kostými, scénář a atmosféra. Výborné propojení hororu s komedií v režisérském stylu Tima Burtona, i když v jeho díle se jedná spíše o slabší počin. Johny Depp a Helena Bonham Carter byli skvělý. Líbilo se mi prostředí "hippie" sedmdesátek. Prostě a jednoduše - má to nápad, má to vtip a je to samo o sobě unikátní. Rozhodně stojí za shlédnutí.

Disaster Movie (2008)

Teda opravdu jsem nečekal, že někdy uvidím uplné dno parodie, ale tohle to byla uplná hrůza i v rámci tohoto žánru. Strašné dialogy, ohrané hlášky, opakující se scény, hrozné kostými a navrch toho všeho uplně idiotský a nesmyslný příběh. Na druhou stranu našel jsem tam i jednu scénu, u které jsem se opravdu zasmál - "A já si říkám: Může prostá newyorská holka jako já, vymlátit duši ze zbouchnutý puberťačky, co myslíte?" + herečky, dost podobné originálu = ode mě, jako opravdového fandy Sexu ve městě, palec nahoru :-D. Dávám jednu hvězdičku - z 1/2 za scénu, o které jsem psal, z 1/2 za stále sexy Carmen Electru.

Legenda o Mulan (1998)

Úžasná disneyovka, která jak pobaví, tak zároveň i poučí. Je dobré, že autoři od Disneyho stále hledí nejen na to aby se jejich pohádky líbili, ale také na to aby poučili. Jako každá pohádka i zde vyhrává dobro nad zlem, navíc příběh výborně vyjadřuje myšlenky feministických organizací, což je skvělé protože dívky by měly už od dětství vědět, že jsou si rovni s muži a že ve výběru poslání/zaměstnání by neměly hledět na odvěkké předsudky. Asi nejlepším prvkem celého filmu je hudba, co písnička to hit - přesně v Goldsmithovu stylu. Prostředí historické Číny je také vítanou a velmi unikátní změnou.

50/50 (2011)

V celku slušný snímek mapující život člověka postiženého rakovinou, doplněný navíc o specifický humor Setha Rogena, který ovšem na vážnosti snímku vůbec neubírá. Další vynikající věcí na tomto filmu je samotný scénář, který z dané problematiky dostal opravdu maximum. Velikým unikem je název snímku, který vystihuje průběh a závěr příběhu. Celou dokonalost filmu uzavírá výborný výkon Gordon-Levitta - v některých scénách jsem mu opravdu věřil, že je nemocný a umírá. Neleze hodnotit jinak než pěti hvězdičkami.

A Good Old Fashioned Orgy (2011)

Asi budu znít jako úchyl, ale já mám podobné filmy rád, tim myslím filmy, které se zabývají sexem a všem kolem něj. Když k tomu pak ještě přidáte neokoukané herecké obsazení a žánr komedie je to ideální kombinace pro mě. A Good Old Fashioned Orgy je relaxační záležitost pro dlouhé večery, u které se zasmějete a zaroveň vás lehce rozpálí. Nejvíce jsem na filmu ocenil to, že titulek nelhal a že i přez nejrůznější výmluvy a rozpaky si to nakonec všichni rozdali. Za sebe dávám čtyři hvězdičky protože mi tenhle film opravdu sedl a doufám, že se v následujících letech urodí další takový, stejně dobrý, ne-li lepší.