cachanell

cachanell

Mirka M.

okres Opava

• 18.6.2011  09:40

"Žena nikdy nemiluje muže pro jeho ctnosti. " Nevím proč, ale ten film mě dostal. Přemýšlela jsem, co napsat, ale v podstatě nevím. Je nutno se podívat.

• 18.6.2011  08:01

Přemýšlela jsem, tři hvězdičky nebo čtyři. Ale musím říci Cameron Diaz se svým výrazem a očima je pro mne úchvatná. Nadsazená komedie se spoustou absurdních blbinek, ale prostě jsem se bavila. Někdy i smála a říkala si, proč ne, už jsem se dlouho nedívala na něco tak hloupě zábavného .

• 4.6.2011  14:35

Velká škoda ztraceného námětu a všeho. Sice Jodie Foster bývá naprosto skvělá skoro vždy, zde svou úžasnou ženskost a vtipný šarm neuplatnila. Film mě nějak nebavil.

• 4.6.2011  14:18
    Maverick (1994)

Zbožňuji tohle dílko. Vtipné, velmi zábavné, kouzelné a jedineční hlášky. Krásná a koketní Jodie Foster, vtipný a mužný Mel Gibson a samozřejmě šarmantní a geniální James Garner. Prostě Maverick - karetní hráč a jeho dobrodružství. Věčné hašteření a negalantnost hlavních hrdinů je vtipná a pobavující. Indiáni , košile a peníze.

• 4.6.2011  09:04
    Dr. House (TV seriál) (2004)

Byla jsem velmi nemocná, když se začal seriál dávat v televizi. Zvládla jsem prvních deset minut, udělalo se mi zle a říkala si, panebože jak si někdo může dělat reklamu na nemocných a beznaději. Brala jsem to prostě nějak jinak - bez nadhledu a lehkosti a zábavy. Až po roce jsem se dokázala opět na seriál podívat. Od té doby mě baví. Jsem zdravá a spokojená a baví mě seriál o nemoci a zázracích a léčení. Prostě dvojí pohled, dvojí situace a dvojí názor.

• 4.6.2011  09:00

Konečně zase jedna romantika se zajímavým námětem a příjemným vyprávěním.

• 29.5.2011  08:49

Celkem příjemný film. Zajímavé efekty - úžasné znovuzviditelnění opice, skvělý částečně viditelný Sebastián. Z psychologického hlediska se mi moc líbil převrat myšlení a mysli u Sebastiána. Co se stane s člověkem, který najednou může skoro vše. I když zase na druhé straně bych trochu ubrala se sexuálního harašení. Ale ano zajímavé a zábavné. Ale zase jedna kritika - konec opětovně americky přemrštěný - nezdolný neviditelný, to mi velmi vadilo .

• 29.5.2011  08:43

Vlastně ani nevím, o čem film byl. Hlavní hrdinka pořád chodila jakoby dokola, něco mluvila - snad nějaká ta moudra. Ale v podstatě nic, nic, nic. Seriál jsem prozatím neviděla a po tomhle dílku přemýšlím, zda se vůbec budu chtít na něj podívat.

• 17.5.2011  13:15

Mě se film líbil. Možná proto, že mám moc ráda Heatha Ledgera, možná proto, že to bylo takový prostě romantický příběh z 19.století, příběh o cti a lásce. O vlastním svědomí a vědomí a o zúčtování. Prostě pro mě nadčasové a romantické. Velmi romantické.

• 15.5.2011  12:52
    Predátoři (2010)

Čekala jsem víc, o hodně ví. Začátek byl slibný, neznámé místo pár zlých hochů a lovci. Kdo koho uhoní a kdo koho uloví. Pak bohužel se to začne vše nějak divně zamotávat, ztrácet a sklouzávat do béčkového filmu, ze kterého už není návratu. Volné pokračování filmu Predátor tak s filmem predátor nemá nic společného. Jen zmínku o divném monstru,které kdysi bylo na zemi.... no nakonec pro mne velmi rozporuplný film, který už netoužím vidět víc.

• 14.5.2011  16:25
    Sex 100+1 (2007)

Dvě hvězdičky a to kvůli Winoně Ryder. Seznam milenek. Zajímavý seznam. Minulé a hlavně budoucí. Vědět něco o budoucnosti ... hrozně zmatený, trochu vtipný a hlavně ztrácející se film.

• 14.5.2011  16:22
    Repo Men (2010)

A máme tady budoucnost - orgány již nejsou dárcovské, ale kupcovské - kupte si plíce, srdce .. ale zaplaťte. Nemůžete platit? Vezmeme si je zpět, koho zajímá, zda své zpětvzetí zaplatíte životem. Taková je společnost - lehce nabyl lehce pozbyl. No a máme tady na druhé straně hrdinu, není kladný ani záporný, jen se dostal do neřešitelné situace a najednou z cynika se stává malý klaďas, který i tak si snaží uchránit svou kůži. A abych nezapomněla, takový film a bez lásky? I ta se tu samozřejmě nachází, náš klaďasneklaďas zachraňuje duši a tělo krásné ztracenkyni. A pak ještě nejlepší přítel, který ovšem není žádný klaďas, ale vychytralý a vyprahlý ničema. Prostě takový jeden velký guláš, pěkně smíchaný - ale musím říci, že dobře namíchaný a hlavně skvěle sehraný .....

• 13.5.2011  16:28
    Red (2010)

Tak tohle byla komedie podle mého gusta. Velmi nadsazená, velmi příjemná a se skvělými herci. Morgan Freeman ani John Malkovich opět nezklamali. A Bruce Willis s jeho akčními drsňáky samozřejmě taky. A velmi šarmantní Helen Mirren se samopalem. Stojí za pohled a pobavení.

• 13.5.2011  15:58

Nevím proč, ale mě se to celkem líbilo. Dvojka nebyla tak brutální, lépe se na ní dívalo a taky leccos osvětlovala z jedničky. Nehraje si na nic světoborného ale pouze hledá si diváka, který si jen tak sedne a pobaví se.

• 13.5.2011  15:52

Celkem milá komedie, ale až moc romantická. Trochu pohádka - mince odebrané z fontány zaviní zamilovanost a zmatky. Takže film spíš pro koukání na nedělní odpoledne místo pohádky o Popelce. Milá hlavní hrdinka, usměvavý a zamilovaný mládenec a 4 další po uši zamilovaní a očarovaní nápadníci.

• 10.5.2011  22:17

Milé, příjemné , z romantického soudku. Jiskřivé a zábavné. Zábavné a příjemné. Spoustu kladů. Romantické filmy v poslední době poněkud zdrsněly, ale nevadí, taková je doba.

• 8.5.2011  15:51

Nemám vlastně co říci - doporučuji. Kvalitně udělaný film plný překvapení a zvratů vlastně až do poslední chvíle. Nesklouzl do lacinosti a já jsem stále očekávala co bude dál.

• 5.5.2011  21:52
    Dorian Gray (2009)

Knižní předloha - Oscar Wilde - je pro mě krásná, promyšlená, záživná a strašidelná. Film se o to trochu snažil, ale něco mu chybělo. Snad až moc velká snaha o umělecké zpracování, mnoho soulože a nahých těl. Nějak se to zvrtlo. I když musím uznat, že kvůli Colinu Firthovi se klidně podívám znovu. Ale to je pouze má pozice fanynky tohoto herce.

• 5.5.2011  12:58
    Svatý (1997)

Průměr až podprůměr. Nezaujal. Řekla bych, že námět možná by byl dobrý, ale filmové zpracování - předvídatelné situace a honičky. Nebralo mě toto dílo. Bude zapomenuto jako spousta filmů o ničem.

• 1.5.2011  18:46
    Ďáblova čísla (TV film) (1999)

Zajímavý námět - upoutal - výměna osobnosti do minulosti do doby holokaustu. Říkala jsem si už při předmluvě , že film bude zajímavý. No - hrůza - velmi mě to naštvalo. Nerada říkám americké filmy a evropské filmy. Ale tady musím - americká slátanina o minulosti, která je jim asi cizí. Ooo jak idylicky znázorněn koncentrační tábor. Chudáci pracovali, dostali najíst, dokonce si mezi sebou povídali a měli tajemství (např. porod jedné z žen v táboře). Myslím, že tady by dějiny zaplakaly, možná i lidi, kteří koncentračním táborem prošli. Doporučila bych navštívit např. takovou Osvětim a Treblinku. Možná by pochopili ... Nemůžu dát lepší než jednu hvězdičku - zromantizování dějin až tak černých mi prostě velmi vadí....

• 25.4.2011  11:05

Možná tento film není jen na jednu hvězdičku. Ale já už takovou romantickou slátaninu dlouho neviděla. A to jsem se těšila romantika spolu s komedií a Jackem Nicholsonem, myslela jsem, že naváže na předchozí jeho komedie, které opravdu pro mne byly skvělé. Ale tohle bylo zklamání. Opětovně bych řekla slátanina. Ani hlava ani pata. Škoda - přehršel hvězd a nic z toho. Proto jedna hvězdička - mohli už by si vybírat filmy, v kterých budou hrát.

• 24.4.2011  15:23

Válka - Londýn - hádající se děti - otec ve válce - matka v koncích. Tady je nutná změna a tou je chůva. Ty jo - příšerná bába - bradavici má na nose a vůbec se nezasměje. A umí kouzlit - ovšem tajně. A máme tu očekávanou dějovou linii - přeměna hádavých dětí v příjemné a milující se sourozence a samozřejmě příchod otce domů . No nic moc, celkem vše předvídatelné - ale některé scény mě pobavily. Být dítětem - možná bych se bavila více. Proto dávám 3 hvězdičky a taky pro prasátka jako aquabely :-)))

• 24.4.2011  15:17
    Mafiánka (TV film) (2008)

Zajímavé mafiánské téma - muži versus ženy. Rodina a "rodina" - co je víc? Kdo je víc. Co dokáže jedna žena, která se rozhodne postarat se o vlastní děti a ctí rodinu i "rodinu". Kdo má více morálky? Příjemný film, krásná hlavní hrdinka a pro mne i zajímavé téma.

• 24.4.2011  15:14

Zajímavé - nevyzpytatelné, plné otázek. Film stavěný na psychice, charakterech a vývoji lidského myšlení a smýšlení. Vše odehrávající se ve dvou výslechových místnostech. Ale toto není důležité. Důležité jsou následně naše myšlenky, jak bychom se zachovali my? Já to třeba nevím .....

• 17.4.2011  23:05

Místy vtipné, místy české a přihlouplé. Ale k českým filmům a tvkomediím mám slabost, proto jím přeci jen trochu nadržuji.

• 17.4.2011  22:58

Zajímalo mě filmové zpracování tohoto vztahu. Anna Boleynová a Jindřic VIII. - neb kdo s čím zachází ... Dobré - založeno spíš na příběhu a vztahu dvou sester Boleynových, než na boji Anny o přízeň krále a o moc. Natalie Portman opět skvělá a Scarlett Johansson se jí zde vyrovnává.

• 10.4.2011  15:03

Ne a ne a ne. To je asi všechno, co k tomuto dodat.

• 9.4.2011  11:19

Pánejo , šílená blbinka. Naprosto úchylný nápad vytvořit hlavního záporného rváčského hrdinu v citelnou a milou vílu Zuběnku. Ale zase vidět Dwayne Johnsona v růžovém trikotu a sukýnce opravdu stojí za to - ovšem zase na druhou stranu stačí to vidět jen jednou, podruhé už tento film člověk nevyhledá.

• 9.4.2011  11:16

Proč ne. Příjemný rodinný film. Myšlenka dětských mimozemšťanů se zvláštními schopnosti spolu s vysloužilým mužným kriminálníkem se mi jeví jako zábavná a příjemná. Věděla jsem sice, jak film skončí, ale i tak jsem celou dobu koukala a nenudila jsem se. Není nutné vždy překvapovat a udivovat, je nutné taky občas jen tak koukat se a bavit. A to tento film naprosto splnil.

• 3.4.2011  08:57

Docela jednoduše - velké zklamání. Tohle byl propadák Colina Firtha - neseděla mu role. Nehodí se k roli zavilého vojáka římské legie. Je pravda, že jsem se ani nedodívala do konce. v půlce mě docela obyčejně film přestal bavit. Proto dávám 2 hvězdičky, že možná přeci jen na konce se něco zpravilo. Ale spíš myslím, že ne.