Černá labuť (2010)

Čajkovskij : Labutí jezero - krásný balet. Co pro titulní roli vše dokáže baletka snést a udělat? Kam kráčí hranice citu, vcítění a smíření ? Kde je hranice dokonalosti. Natalie Portman zde je brilantní. Černá labuť na konci je naprosto skvělá .... Skvělý film, skvělé obrazy, hranice fantazie a skutečnosti .. prolínání .... mohu jen a jen doporučit. ....

Čtvrteční vdovy (2010)

Skvělý film. Překvapení. Drama, psychologické dílko. Sonda do uzavřené komunity tzv. vrchnější vrstvy. "ještě že máme kreditky, co bychom dělali tam venku". Uzavřená společnost v rámci zdí a kamer. Navenek vše OK - lidi krásní, bohatí a spokojení . Žijí si ve svých usedlostech obehnaných zdí, s perfektním hlídacím systémem. Venku znamená být "ve slamu". Idylu nabourá krize, vyhazov z práce, co si lidé budou myslet, když nebudu mít práci skvělého manažera? A vrchol všeho - tři mrtvoly v bazénu ...

Ďábel (2010)

Jeden výtah, pět lidí se svými vinami a jedno odpuštění. Vcelku řečeno vše. Opět jeden film, neohromí ale neuškodí. Některé sekvence byly dobré - tma ve výtahu, ovšem při každé tmě jedna mrtvola - to už zase bylo moc. Ale řekla bych, námět v pořádku zajímavý.

Dál než se zdálo (2010)

Milé, příjemné , z romantického soudku. Jiskřivé a zábavné. Zábavné a příjemné. Spoustu kladů. Romantické filmy v poslední době poněkud zdrsněly, ale nevadí, taková je doba.

Dešťová víla (2010)

Přemýšlela jsem nad "odpadem!", ale přeci jen - jen to pohádka. Nevím, jestli stárnu a nebo se už neumí točit pohádky - jemné, milé a zábavné - prostě pohádkové. Anebo už pohádkám nerozumím. Pro mne škoda času se dívat na toto dílko, hloupé, strašně dlouhé a bez pořádného děje i zápletky.

Dokonalý svět (2010) (seriál)

S každý dalším dílem se bavím. Sice mě dějová linie nijak neuchvacuje - ale jednotlivé scény to ano. Vidět svět s naprostým nadhledem ženských očí a ženské mysli. Chápu, že budou vykřikovat něco o povrchních ženských paničkách aj. , ale proč ne? Musím tleskat Jitce Čvančarové - její Michell je naprosto dokonalá ( scéna s novou kabelkou - jak vyšitá z některých ženských srdcí ):-)) Prostě se bavím - někdy více, někdy méně - ale kupodivu první seriál, kdy čekám na další díl a čekám u TV a ne že se podívám až někdy.

Doktor od jezera hrochů (2010)

Dvě hvězdičky a to hlavně za skvělý výkon naprosto příšerné tchýně v podání Evy Holubové. Pokud byla na obrazovce bavila jsem se.

Dopisy pro Julii (2010)

Jednoduchý romantický film, který se snaží vším možným rozněžnit diváka. Já takové sladkobolné rozněžňování nemám ráda. A tak se asi podruhé nepodívám. I když chápu, že film se prvoplánově může někomu líbit. Jednoduchý, sladkobolný doják jak si najít starou lásku, která samozřejmě nezrezavěla. A na pozadí staré lásky se zrodí láska - samozřejmě že ta pravá - naprosto nová. No jak říkám, moc lásky, moc romantiky .... takový RŮŽOVÝ FILM

Dvě svatby (2010) (TV film)

Dvojčata a jeden muž , a TV film romantický - nic víc se nemusí dodávat. Vcelku se člověk podívá a dodívá, pak už nemusí více.

Gangsteři (2010)

Nevím, nevím. Možná jsem se nedívala dosti pozorně, nebo jsem moc nechápavá v akčních dramatech. Ale trochu mi některé věci utíkali. Takže bych řekla na první podívání, že to byla taková sice ne špatná, ale přeci jen slátanina. Lupiči oblečení ve špičkových oblecích a s lehkostí sobě vlastní vylupující nevyloupitelné podniky. Ne - něčeho tam bylo navíc a něčeho hodně málo - jen nevím přesně čeho.