Keulraesik (2003)

Niektoré veci sú proste dedičné. Teda až na ten happyend. Aj slzička mi kvapla a to som dúfala, že ich bude viac. Tie dojímavé pasáže mohli byt trošičku lepšie dotiahnuté do dokonalosti. Ale inak krásny film. Dávam 4,5 svetlušky:)

Hugo a jeho velký objev (2011)

Mňa to teda neuchvátilo toľko ako filmových akademikov (toto má 5 Oscarov?) a drvivú väčšinu publika. Malo to síce zaujímavú zápletku a aj nábeh na slzičku na konci, ale inak dobrá nuda. Čakala som iný záver. Niektoré postavy tam boli dosť odveci, napr. pán knihovník. Bol to síce sympaťák, ale jeho priestor mohli dať radšej Cohenovi, ktorý ma z celého filmu bavil asi najviac. A ešte vizuál bol fajn. Priemer za 3.

Umělec (2011)

Ten film má všetko, čo má mať: charizmatického hlavného hrdinu, ktorý vyzerá trochu ako Goméz Adams a trochu ako Salvador Dalí; sympatickú a milú slečnu, ktorú "budete radi milovať"; miláčika publika menom Puňťo; výborne dialógy (tu presne vidíme, že menej je viac); rozkošný a nenásilný humor; citlivo dávkovanú depresiu, z ktorej sa nebudete chcieť sami povesiť z lustra; romantiku vyjadrenú nezvyčajne medzi riadkami a bez jediného bozku; zvuk a ticho; čiernobiela... Po dlhej dobe som odchádzala z kina spokojná, s úsmevom na tvári a slzou na krajíčku, celá udivená že v tejto filmovej dobe kde kvantita je nad kvalitou vzniklo niečo ako The Artist. U mňa za 5 s hviezdičkou;)

Waterboys (2001)

Neviem si predstaviť, že by túto tému spracovali trebárs Američania. Čaro filmu docela spočíva v potrhlosti japonského národa a ich zvláštneho zmyslu pre humor, ktoré by iná svetová mentalita asi potlačila. No ja som sa bavila, aj keď by som uvítala viac tréningových scén. Horiace afro nemá chybu. Záver ma úprimne rozosmial, chalani sú vážne šoumeni. A tento film má určite prvenstvo v hode rybou do tváre:D

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

James Bond s divne našpúlenou pusou sa snaží vypátrať niečo, čo tu bolo už pred dvoma rokmi a natočené o niečo lepšie. Ako asistentku si vyberie androgýnnu holku, ktorej to nežeriem ani minútu (dokonca pri mŕtvej mačke ma zachvátili hlbšie emócie ako pri análnej scéne). Plummer a Visnjic sa objavili síce len nakrátko, ale páčili sa mi. Stellan super ako vždy. No aj tak, za 40 minút končí film a ja sa nudím... --- Suma sumárum, bolo to ako dejavú cez rozbité sklo-niečo iné, niečo naviac, niečo chýbalo. Na americké pomery velmi slušne zvládnuté (4 hviezdy). V porovnaní so švédskou verziou len za tri. A neobjektívne to zhodnotím aj s knihou, ktorú som nečítala (čaká v poradovníku), ale určite bola ešte lepšia (lebo to knižky v 99% prípadoch bývajú, že:)). Takže tomu dám 3,445 hviezdičky...

I Love You Phillip Morris (2009)

Kómedia, čo má gule. Aj penis. Keby bol ústredný pár muž a žena, asi by to nebol až taký zaujívavý film. Ale na tomto som sa veľmi bavila. Rozhodne jeden z mojich obľúbených filmov:) ---- "For all that time, all those doctors and all those nurses, all those facilities. Not one of them ever thought to give me an AIDS test. Fucking Texas."

Maska (1994)

Cameron tu bola ešte pekná a mierne zaoblená a Jim sa až na pár vrások moc nezmenil. Fascinuje ma, čo dokáže robiť od pása dole (viď scéna s tancujúcimi policajtami), doslova pohybový talent. Vážne žeriem ten soundtrack. Milo je Pán Pes!! :D

Anonym (2011)

Trochu mi to pripomenulo knihu HLAVA 22: prvých 100 strán (tu tak 30 minút) som bola mimo z tej mozajky príbehov z rôznych časových období a až potom mi začali veci do seba zapadať. Trochu divný a celkove docela priemerný film. Ďalší zo série, kde trailer vysoko predbehol celé dielo. Ako vo väčšine historických snímkov aj tu oceňujem vizuál. Príbeh bol taký všelijaký, ale dal sa zvládnuť (syndróm spomínanej Hlavy 22:)). Za 3.

Drive (2011)

Ryan mi moc ako herec nesedí, ale aspoň je to sympaťák. Carey a jej trpiteľský výraz ma vždy iritovali. Príbeh natiahnutý tak, aby mal aspoň 90 minút, pričom hodinka by bohato stačila. Vedela som, prečo ten film nechcem vidieť a mala som pravdu-od začiatku do konca som sa neuveriteľne nudila. Chcelo by to trocha viac drive akcie, keď už ten film je tak pomenovaný... Oslovila ma asi len Ryanova zásada piatich minút a prvá lúpež. Zvyšok ma teda neoslovil.

Děti moje (2011)

Dammit, to bola NUDAAAA!! Pacient aj pozostalí čakajú celý čas na smrť skoro ako na Godota... to je silný a dobrý námet, ale tu je rozhodne blbo spracovaný. Ak to môžem z tohto hľadiska porovnať (a možno to je aj dobre odveci), podobný mi príde film My Sisters Keeper, kde sa potenciál využil nadoraz. Anyway, netuším, na čo mysleli tí ludia, keď tomu dali 5 nominácií na Oscara. Takto zle štruktúrovaný a odveci film som už dobre dlho nevidela. Nuda. Bohužial ale nie až taká velká, aby ma mohla uspať ( je 4:40 ráno). --- CHYBA: Ten obsah hore je totálne zavtádzajúci a nepravdivý: "A to pro člověka, který doposud výchovně nefungoval, bude přetěžký úkol, který mu „dětičky“ rozhodně neusnadní. Spíš naopak. Během jedné ostřejší výměny názorů Alexandra konsternovanému otci prozradí, že matka havarovala během romantického lodního výletu s milencem." Seriously? Deti boli ako andelíci a Clooney vyzerá byť ako rozumný a dobrý otec. Jediná neposlušná scéna bola na začiatku tá s pubickým ochlpením a rozhodne nenavodila dojem, že decká sú vyslovene a permanentne zlé. Pokiaľ ide o milenca, ten o tej nehode nevedel, kým mu to Clooney nepovedal. A že to bola ešte aj zábavná cesta, to sa tiež nedá povedať.