Waterboys (2001)

Neviem si predstaviť, že by túto tému spracovali trebárs Američania. Čaro filmu docela spočíva v potrhlosti japonského národa a ich zvláštneho zmyslu pre humor, ktoré by iná svetová mentalita asi potlačila. No ja som sa bavila, aj keď by som uvítala viac tréningových scén. Horiace afro nemá chybu. Záver ma úprimne rozosmial, chalani sú vážne šoumeni. A tento film má určite prvenstvo v hode rybou do tváre:D

Whiplash (2014)

Simmons je super, ale tu hral idiota non plus ultra fortissimo cocotismo. A ten mladý to tiež nemal v hlave v porádku.

Wind River (2017)

Olsenka bud nevie hrat, alebo len ta jej postava bola tak nahovno napisana. Hlavne na zaciatku. Cely pripad bol az prilis jednoduchy: nasli babu v lese. Znasilnena. Meno pozname. Ako sa tam dostala? Bezala 10kilakov, v najblizsom okoli je len jedna buda a ropna plosina. S kym chodila? S Mattom. Kde Matt robil? Na plosine.... A tam sa to prakticky vsetko vyriesilo par kilami olova typickeho pre Ameriku. Komisar Rez ma zlozitejsie pripady vyriesene za 40 minut, tu sa to potiahlo este o hodinu dlhsie (a nemuselo). Strata casu, fakt... 50%

X-Men: První třída (2011)

Nie som fandom komixov ani podobných filmov, ale X-Meni sú výnimka. Od filmu k filmu sa na to stále lepšie a lepšie pozerá. Dokonca tomu neubrala na hviezdach ani absencia Wolverina.

Yes Man (2008)

Práve som to dopozerala a vážne, za posledných 5 rokov jedna z najlepších a NAJVTIPNEJŠÍCH amerických komédií! Tí, čo máte aspoň trochu radi Jima Carreyho, pozrite si to (spoiler: keď sa Jim v kancli oblepil lepiacou páskou, skoro som spadla zo stoličky, nekecám!). Ja som sa už dávno tak dobre nezabavila na filme, dokonca sa mi ani nechce ísť teraz spať (je presne polnoc a ja som celá nabudená) :D --- Po treťom pozretí: Je to prudko pozitívny film, ktorý mi vždy vylepší náladu. A to oceňujem, lebo nie každému filmu sa to podarí.

Záměna (2010)

Jennifer neznášam, Jason je sympaťák, Jeff mi nijak zvlášť nevadí a nie som ani fanúšikom podobného filmového žánru. Tie všetky hviezdy patria tomu malému, rozkošnému, ukecanému, hypochondrickému chlapcovi s obrovskými očami a vlastným názorom na všetko. Raz takého chcem mať;)

Země zítřka (2015)

Upútavka na krásny život. Thats all. Inak nelogická nuda, čo sa snažila rozvláčne napchať akciu tam, kde nemusela byť. Eiffelovka bola na mňa už moc a naviac zbytočná. Fuj.15%

Zkažená úča (2011)

Z traileru by sa dalo usudzovať, že ide o dobrú komédiu v zmysle učiteľka vs. žiaci. Nič z toho sa nedeje. Tak preafektovaný film som už dávno nevidela, hercom nežeriem ani pol slova a Justin by si za toto možno zaslúžil aj celý záhon Zlatých malín. Jednu hviezdu pre Segela a druhú za scénu v telocvični, kde do seba hádzali lopty.

Zlatý kompas (2007)

Ako tu sledujem ostatné komenty, tak vačšina je nie moc pozitívna a hodnotenia taktiež 3 a menej hviezd. Mne sa náhodou film veľmi páčil, aj keď sa tu vyskytli nejaké odchýlky od knihy (ale to už tak s filmami býva, že jo). Príbeh je úžasný (škoda, že sa to filmovo nerozvinulo až po tretiu časť...), vizuál taktiež super. Craiga a Kidmanku bežne moc nemusím, ale jeho tu bolo pomerne málo a jej tá mrcha sadla, takže v pohode:) Úplne najlepšia postava: Iorek Byrnyson a Serafina Pekkala. No a teraz sa neviem rozhodnúť, či mám len slabosť na celú knižnú trilógiu alebo tento jeden film, ale u mňa aj tak aspoň za 4 hviezdy.

Zlodějka knih (2013)

Smrť ako rozpávač, Hitlerova matka a odchod Maxa. 'nuff said. 80%