Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

"Už samotný název má to podivné strašidelně kouzlo a připomněl mi ty staré horory, na které jsem se díval jako malý kluk. Když mi o tom poté začal zapáleně a nadšeně vyprávět Timur, věděl jsem, že chci vidět právě jeho verzi." - Tim Burton

Amazing Spider-Man (2012)

"Když mi někdo řekne, že se v postavě Petera Parkera vidí, vím, že bychom si výborně rozuměli. Během představování filmu na Comic Conu jsem si dokonce říkal, že bych měl vlastně sedět dole v publiku. - Andrew Garfield

Anna Karenina (2012)

"Dobová dramata jsou pro mě fantazijními příběhy, protože nikdo nemůže tušit, jak lidé tehdy skutečně žili. Nejde o historickou rekonstrukci, jsou to vlastně jen pohádky odehrávající se v prostoru představivosti, se kterými si můžete dělat co chcete." - Joe Wright

Antiviral (2012)

"Jestli googlím sám sebe? To je pěkně pitomá otázka. Na internet můžu jít jen když jsem na hotelu a navíc jsme to s ním všichni tak posrali, že je lepší držet se od toho dál a dát radši přednost knihám. Prostě věcem, který přežijou zkoušku časem. Dejte tomu pět, deset let a uvidíte. S výjimkou tohohle filmu teda." - Caleb Landry Jones

Argo (2012)

"Přijde mi, že politické filmy moc dobře nefungují. Existují lepší způsoby, jak sdělit politické stanovisko, třeba ho rovnou říct nebo napsat na blog a podobně. Filmy mají podle mě fungovat jinak a ty politické jsou vždycky akorát moralizující, předvídatelné a jednoduše nudné. Když totiž lidé vědí, kdo je ten dobrý a kdo ten zlý, nemají důvod se už koukat dál. Na druhou stranu to neznamená, že filmy nemají mít určitou hodnotu. Nejlepší je podle mě obyčejný humanismus, který může vedle té politiky celkem dobře koeexistovat a hlavně není doslovný." - Ben Affleck

Atlas mraků (2012)

"Doufám, že to inspiruje pár lidí, aby se nebáli riskovat. Alespoň takový jsme z toho měli během natáčení pocit. Pokud to bude fungovat a všechny ty zvláštní mezinárodní peníze z celého světa se těm lidem vrátí, možná to přesvědčí někoho jiného k podobným věcem, protože pak bude jasné, že pro něco tak hazardního existuje publikum. A pokud ne, tak se to stane jedním z těch varovných příběhů, které jen posílí to všeobecné povědomí, že riskantní materiál je prostě jen riskantní." - Lana Wachovski

Avengers (2012)

"Slyšel jsem už tolik drbů o tom, kdo ve filmu vlastně měl být, že jsem hodlal přistoupit na všechno a nabrat kohokoliv. Spiderman? Klidně. Scott Pilgrim? Proč ne, taky jsi v komiksu." - Joss Whedon

Až vyjde měsíc (2012)

"Všichni říkají, jak je můj styl více a více rozpoznatelný, ale já ani nevím, co má ten styl být. Řekl bych, že jde spíš o takový můj rukopis, při kterém se snažím podle sebe a podle svých inspirací vylepšovat jednotlivé záběry a ono to pak končí takhle. Pamatuji si, jak jsem si předsevzal, že to nebudu v postprodukci přehánět a najednou uběhlo šest měsíců a já se piplal se závěrečnými titulkami." - Wes Anderson

Bahno z Mississippi (2012)

"V každém mém filmu je zdůrazněna jedna emoce, která ten film řídí a vždy ji stavím před příběh samotný. V Shotgun Stories to byla ztráta bratra, v Take Shelter úzkost. Pro Mud jsem měl vymyšlenou základní zápletku o muži skrývajícím se na ostrově v řece Mississippi, ale to na film nestačí. Začínal jsem tedy přemýšlet o událostech v mém životě, a jakým způsobem by se dala ta zápletka ozvláštnit. Nebylo by lepší najít skrývajícího se muže, než jím být? Ale co za muže to tedy je? Vzpomněl jsem si tak na moment, co se udál na střední škole, když mi jedna dívka zlomila srdce a já úplně cítil tu fyzickou bolest a nevolnost. A pokud existuje emoce, která je tak silná, že si na ni dokážu i po tak dlouhé době vzpomenout, stojí za to okolo ní vybudovat film." - Jeff Nichols

Batesův motel (2013) (seriál)

"Je v pořádku identifikovat se s postavou jakou je Norman. Jde o tu dramatickou ironii, kdy lidé vědí, že nakonec skončí u vraždění lidí. Jestli to ví nebo neví sám Norman od začátku, to už je jiná věc. On netuší, že se to za 20 let stane, že Marion Crane přijede do motelu, takže je fajn navodit trochu temnější atmosféru. Na druhou stranu je ale taky hodnej kluk. Jak se seriál vyvíjí, tak skoro chcete, aby byl normální, hlavně když je pryč od své matky a zažívá ten konflikt mezi životem s ní a úplně novým životem na střední, který je plný holek, co se mu líbí. To je ta chvíle, kdy si říkáte, že by mohl být někým jiným. Má příležitost nebýt vrahem, ale my stejně víme, že tak nakonec skončí." - Freddie Highmore