• Telenovela

Soumrak mrtvých (2004)

Nebýt lidí kteří nemají smysl aby pochopili anglický humor, film by měl jistě mnohem lepší hodnocení. Nejedná se o žádnou americkou parodii alá scary movie kde vtip čerpá pouze ze sexuálních a zhuleneckých podtextů a je natolik jednoduchý že jej pochopí každý.... Ale naopak je skrytý téměř ve všem, co se ve filmu stane. Film dokonale kombinuje horor a komedii, nepřímo poukazuje na nesmysly které se vyskytují v jiných filmových hororech a má dobré herecké výkony.

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Stále dokola koukat na jejich ultra moderní mašiny které vlastně veškerou práci udělají za ně a odhalí vraha mě vážně nebaví. Příliš si potrpí na ,,americký styl" vyšetřovatel musí mít tvrďácké charisma a vyšetřovatelky musí být modelky které ze 100 000 míst kde začít hledat po důkazech si vždy vyberou hned na začátku tu správnou a rovnou s hlavním důkazem, byť jen mikroskopickým, který dokáží vidět už od prahu dveří... Já teda nikdy nepochopil co na kriminálkách lidi viděj. U Colomba jsem rád sledovat logiku pomocí které vyšetřoval...

Tekken (2010)

Nehoráznej propadák. Jako klad by se dalo označit snad jen krátké herecké výkony Lateef Crowder alias Eddy Gordo. Ten jediný snad na herní postavu pasoval. Jin teda sklamal asi nejvíc. Nebýt autentického tetování na rameni, těžko by někomu došlo že ten 15ti letý smrkáč prezentuje zrovna jeho. Ještě k tomu s naprosto odlišným bojovým stylem. Mimo to, americké klišé kdy záporák doráží hlavního hrdinu v bezvědomí na zemi, ale náhle se mu vybaví jeho matka s radami nad zlato. Vzchopí se a zničeho nic vyhraje už diváka ani nezaskočí... Ale 4krát za film?!?!?!

Saw 3D (2010) odpad!

To, že originální děj museli překopat o 180° už asi pětkrát je samo o sobě trapné a zbytečné... Jenže ti šašci to musej udělat ještě znova... Těží pouze z toho, že nyní je morbidita v módě a lidi si v ní libují aniž by jim záleželo na hereckých výkonech nebo příběhu. Série začala jako kvalitní snímek pohrávající si s lidskou psychologií a nutící diváka k zamyšlení. A nakonec se ,,vypracuje" k naprosto obyčejnému béčkovému morbidnímu filmu bez zápletky. Navíc speciálně u série saw nenávidim trapné rychlé půlvteřinové psycho-střihy s hlasitými efekty, záblesky a záběry na uřezané končetiny nebo výrazy obětí, kterými se uměle snaží dodat na atmosféře filmu, cpou to uplně všude.

Saw 6 (2009)

Nesmyslně zamotané. Opět se snaží komletně překopat předchozí příběh, jen aby dokázali na něco navázat. Film je dobrej pouze pro lidi kteří si užívají morbidity.

Temný rytíř (2008)

Neuvěřitelně přeceněnej film. Upřímně, herní výkony hlavního záporáka Jokera byly naprosto průměrné. Batman měl trapně hlubokej hlas. Byl strašně strohej a to nemluvim asi o 2 hodinách kde se jen mluví a nic se neděje.... Jedinej film ze kterého jsem odešel z kina asi v polovině.

Smrtonosná past 3 (1995)

Velmi kvalitní snímek. Téměř každá drobnost hraje ve složitém příběhu důležitou roli. Nechybí svérázný a charismatický humor Bruce Willise. Ovšem i ostatní herci jako Samuel Jackson a Jeremy Irons odvedli skvělou práci. Prostě nejde jen o obyčejný akční snímek u kterého dopředu víte průběh i konec.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Film ve váš zanechá nepopsatelné pocity. Dokonalé obsazení hlavního hrdiny. Rozhodně umělecké dílo. Je to jak dekadence. Nejdřív vás to znechutí a nakonec ohromí.

Záhada Blair Witch (1999)

Originální. Atmosferické. Nemám co vytknout. Doporučuji film shlédnout někde na chatě v noci. Divný pocit se vás bude držet ještě dlouho. :)

REC (2007)

Laciný nízkorozpočtový horor. Herecké výkony špatné až průměrné. Děj podprůměrný. Policie uzavře pár lidí v baráku, kde propukla epidemie zombií. Plno klišé a nelogických jednání. Film vsází pouze na lekavé scény a že použití obyčejné kamery zvýší atmosféru jako u blair witch. S tím se ale film nedokáže ani zdaleka srovnávat. Na druhou stranu, konec je poměrně strašidelný a napínavý. To ale mluvíme zhruba o 10ti minutách, ke kterým se musíte prokousat nudným žvaněním lidí na kameru. Jestli vám nezáleží na ději, hereckých výkonech a rádi se lekáte, možná za shlédnutí stojí.