• Krátkometrážní

Top Gear: Bondovský speciál (2012) (TV film)

Absolutně úchvatné, tedy pokud milujete bondovky. Daniel Craig má sice slušný vkus (Toyota 2000 GT), ale Aston Martin DB5 je jasná volba! Dokument bych doporučil naprosto všem, neboť alespoň zjistíte, že všechny scény byly reálně natočeny, protože kaskadéři jsou fakt šílenci!:o))

If You Let Me (2010) (hudební videoklip)

Kapelu sice vůbec neznám, ale song se mi líbí a videoklip není vůbec špatný - inspirace je zcela zřejmá:o)). Uděluji 4 hvězdy a doufám, že těch 40 % tu dlouho nebude! Trošku nedoceněné lidi, nemyslíte?:)

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Jednoduché, přímočaré, ale neuvěřitelně zábavné! Tahle pohádka pro dospělé mě opravdu překvapila. Akční-fantasy komedie, jež staví na slušné hudbě, velmi dobrém hereckém seskupení a snaživém režisérovi, který si potrpí na tuny krve:)). Druhého dílu bych se vůbec nebál a uděluji slabších 5 hvězdiček. (Viděl jsem Director's cut)

Ian Fleming: Autor Jamese Bonda (2004) (TV film)

Dokument o tvůrci nejlepšího agenta na světa, jak má být. Pozadí Flemingova života bylo velmi dobře načrtnuto a samozřejmě došlo i na popsání životního období, jež Iana Fleminga přimělo začít psát špionážní romány. Dokument se hlavně zaměřuje na dění ve světě v padesátých letech a na počátku šedesátých let s přesahem k filmové sérii. Ve filmu zazněl i tento krásný citát: „Myslím si, že James Bond je jakási napůl literární a napůl mytologická postava.“ Kingsley Amis

Planeta Metal Hurland (2012) (seriál)

Docela těžko hodnotitelné, neboť se nejedná o seriál, ale o cyklus příběhů, které na sebe nenavazují. Hlavním lákadlem je jistě účast docela známých herců (Rutger Hauer, James Marsters, David Belle, Scott Adkins a Michael Jai White). První série má šest dílů a kvalita je velmi různorodá (nejvíc mě zaujal druhý a šestý díl), proto zůstávám u průměrného hodnocení, neboť kdo má rád Sci-Fi a přežije i levnější výpravu, tak si v tom to svoje najde.

Jen Bůh odpouští (2013)

Nicolas Winding Refn se vykašlal na Hollywood a utekl od mainstreamu do artovým vod, kde se cítí jako doma. Nečekejte znovu Drive, tohle jde ještě dál...Refn vložil mysteriózní aspekty ze seriálu Twin Peaks do thajského vizuálu (především se zaměřil na "bordel") a to celé propojil odkazem na Alejandra Jodorowského. Z herců září Kristin Scott Thomas a Vithaya Pansringarm. Vychvalovaný Gosling mě zrovna neoslovil, neboť totožnou postavu hrál již ve dvou předešlých filmech. Jedná se o tak hrozně divný snímek, že se mi nakonec vlastně i líbil. Krvavý art (Drive je proti tomu opravdu čajíček), jenž si najde nejspíš malé množství fanoušků. Mezi 3/4 krvavými umyvadly :o)). PS: Doufám, že Refn natočí Sci-Fi Loganův útěk, protože v jeho podání by to mohlo mít opravdu "koule" (asi nenatočí...:-()! PS2: Ryan Gosling je takový frajer, že jen jeho něžný pohled "rozpálí" thajskou "slečnu"...

Star Trek: Do temnoty (2013)

Abrams to znovu pořádně rozjel a nové dobrodružství posádky Enterprise do Vás pumpuje 130 minut bez možnosti zastavení na odpočinek. Benedict Cumberbatch zahrál perfektního záporáka a herecky si film ukradl, z velké části, pro sebe. Sestava mladé posádky i ve druhém snímku nezklamala, jen je veliká škoda, že Karl Urban nedostal větší prostor. Komu se líbil Star Trek z roku 2009, tak by si měl užít i Into Darkness. Nejspíš blockbuster roku! PS: Který scénárista vymyslel, že musejí zničit Alcatraz??!!:((

Mazaný Filip (2003)

Neskutečná žánrová parodie! Skvělé hlášky, perfektní narážky na známé filmy a herecká sestava, jež umí zaujmout (a pobavit) nejen svým hereckým uměním. Slabších 5 hvězd!

Fotbalové portské s příchutí bronzu (2004) (TV film)

Velmi pěkné připomenutí ME z roku 2004, jež se konalo v krásném Portugalsku a tým ČR tam měl zrovna světovou formu, což vyneslo (bohužel jen) bronz. Tým kolem Nedvěda, Poborského, Baroše, Čecha, Šmicera...atd...předváděl úžasný fotbal. Nikdy nezapomenu na zápas s Nizozemím, kdy to kluci otočili z 0:2 na 3:2 (Koller, Baroš a vítězný gól Šmicer). Sice zde chybějí rozhovory s aktéry, ale i tak nechám ještě plné hodnocení.

Climax! (1954) (seriál)

Jako většina z hodnotících jsem též viděl díl "Casino Royale". Americká verze agenta 007 není zrovna moc povedená, ale je zřejmé, že hlavní důvod je v ateliérovém provedení a i herecky slabý hlavní představil Barry Nelson jako Jimmy Bond tomu zrovna pozitivně nepomáhá. Ale pravdu je, že parodie Casino Royale z roku 1967 je o dost horší. Zajímavá kuriozita ze světa 007 :o)).