• Krátkometrážní

Pryč od pece (2013)

Thrillerová žánrovka o pomstě v precizní režii pomalého stylu. Příběh je sice zbytečně zdlouhavý, ale druhá část je naprosto brilantní, jak z vyprávěčského hlediska, tak hlavně v hereckém podání. Velmi slušné 4 hvězdy a lehce nedoceněný snímek!

Anna Karenina (2012)

Výborná kamera, příjemná hudba a zajímavé "divadelní" zpracování světoznámé knihy. Tím ale klady z mé strany končí. Tak umělecký snímek podaný bez uvěřitelných emocí a citů jsem už opravdu dlouho neviděl. Zpracování epického milostného příběhu si představuji naprosto jinak. Většina herců nemá co hrát. Keira Knightley mi nevadila, odehrála si svůj průměr, ale Aaron Taylor-Johnson se do své role vůbec nehodil. Z vedlejších postav dobře hráli alespoň MacFadyen a Law. Představit Tolstojův příběh na prknách divadla byl jistě zajímavý nápad, ale pro tuto adaptaci byl zvolen nevhodně. Joe, tohle se Ti fakt nepovedlo, přesněji mně to vůbec nesedlo a za dvě hvězdy můžeš být i rád.

Medvěd (1988)

Působivé drama z drsné přírody. Jednoznačně nejlepší film, v němž figuruje zvíře jako hlavní postava. Film roku 1988.

Riding Shotgun (2013)

Velice vtipná animovaná jednohubka, jež staví na sexuálních vtípkách a akčním stylu. Njn, napsal to úchylák Davis, že se nedivím!:o))

Temný případ (2014) (seriál)

Atmosféra, bravurní herci (hlavně McConaughey, který má poslední roky opravdu životní formu)....poctivá kriminálka, jež je opravdu temná:)). Louisiana musí být zvláštní země, už se tam těším! Brilantních osm dílů nemůže získat nic jiného než šest hvězd!:o) Režisér Cary Fukunaga se vyznamenal, bravo! PS1: Druhá série je naprosto odlišná (zůstala snad jen úžasně ponurá atmosféra), ale přesto není špatná! PS2: Třetí série v Arkansasu je velmi povedená (jedná se o návrat do rytmu první série), zejména hlavní herci a atmosféra se znovu povedla na jedničku. Doufám, že čtvrtá série zase změní lokaci. Co přijde nyní, Aljaška?:) - Edit: Trefil jsem to! :-) Dle prvního dílu to vypadá na další zajímavý příběh!

Špinavý trik (2013)

American Hustle je naprosto nestandardní gangsterská kriminálka, která staví na skvělém hereckém obsazení, jež předvádí opravdu úchvatné výkony, a perfektně laděné hudbě (Danny Elfman). Styl vyprávění je pomalejší, proto chápu, že tento snímek nesedne každému, ale i tak se nejedná o vůbec špatný film! Režisér se snaží zaměřit divákovu pozornost na herecké výkony a tím si ho hlavně podmanit, což se mu dle mého názoru podařilo. Tempo filmu není zásadní, jde především o příběh a hereckou pětku (Bale, Cooper, Renner, Adams, Lawrence). David O. Russell pochopil, jak se mají točit filmy pro americké publikum, přesněji pro akademiky. PS: Tento snímek si opravdu nezaslouží být modrý!

Klub poslední naděje (2013)

Film podle skutečné události, jenž je natočen s neskutečným nadhledem, i když se jedná o velmi smutné téma, a doplněn o vkusné komediální prvky a hlavně silné dialogy. O klíčových protagonistech, McConaughey a Leto, netřeba mluvit, neboť oba podávají naprosto famózní výkony.

Frajeři ve Vegas (2013)

Až budu v důchodu, tak chci taky odjet do Las Vegas a zapařit tam na skvělých akcích a zahrát si poker přesně ve stylu hereckých es. Z herců mě nejvíc bavil Kevin Kline, ten starej pardál si to teda dával:)).Jen škoda nevyváženého scénáře, neboť to směřovalo ke 4 hvězdám (hlavně za old-school pařby), ale závěrečná půlhodinka mě nepřesvědčila. Lepší 3 stars...

Sharpova mise (1996) (TV film)

11. díl, Francie 1813. Anglická vojska se už usadila na francouzském území a Napoleon Bonaparte to nemůže ustát! Navíc k tomu má Richard Sharpe problémy na domácí frontě. Zvládne to? A hlavně v tomto díle vyvstává otázka, jestli dva britští gentlemani, Sean Bean a Mark Strong, jsou spolu či proti sobě?:o))

Sharpovo obléhání (1996) (TV film)

Desátý díl přináší další slušné dobrodružství kapitána Sharpea. Tentokrát je potřeba dobýt pevnost na francouzském území. Nejdůležitější nakonec není dobýt pevnost, ale ubránit ji!:)) K tomu ještě se Richard Sharpe stihnul oženit! Čtyři pohodové hvězdy.