• Krátkometrážní

Fleming (2014) (seriál)

Dominic Cooper sice není hoden stát se agentem 007, tak si alespoň spravil chuť na jeho literárním otci. Cooperovi role Iana Fleminga opravdu sedí. Casting je povedený, atmosféra perfektní a bondovské odkazy potěší. Pro bondofily povinnost, avšak musíme občas neřešit lehké historické nepřesnosti. Hlavní mínus: zbytečně krátké!

Ona (2013)

Když se tam občas poznáte, tak je to opravdu smutné . . . Ale jinak filozofické otázky navádějí k přemýšlení . . . 5 "umělých" hvězd.

Zpátky do ringu (2013)

Grudge Match je sice jednoduchá sportovní oddychovka, ale musí se nechat, že je správně vystavena na minulosti hlavních hereckých aktérů (Stallone a De Niro). Odkazů na Rockyho bylo možná až příliš, i tak je snímek milým odkazem na léta minulá. Z herců mě nejvíce pobavil Alan Arkin, poněvadž role nevrlých dědků mu prostě sedí (podobně - Argo, Jako za starejch časů). Slušné 4 hvězdy.

Muž z oceli (2013)

Pořádný restart Supermana! Začátek je jak z nadupaného Sci-Fi, prostředek je velmi dobře vyvážený a o megalomanském konci už ani nemluvím. Velmi slušný scénář a výborný herecký casting již dodělal zbytek. Zack Snyder mě konečně na celé čáře přesvědčil, že opravdu umí. Další dospělá komixovka. PS: Nejemotivnější scéna - smrt Supermanova adoptivního otce.

Sharpovo Waterloo (1997) (TV film)

14. díl, Belgie. Výborné zakončení klasické série, jež je zaměřena na válku s Francií (dva novější díly se odehrávají v Indii). Sharpe chce vidět Napoleona na vlastní oči, a proto se vrátí do armády :o). Uvidí jej? Díl slouží i jako milé rozloučení s důležitými postavami této série. Všechna čest scénáristovi, že většinu lidských osudů vhodně uzavřel...Slabších 5 hvězd.

Sharpova spravedlnost (1997) (TV film)

13. díl, Anglie. Lehce slabší část Sharpeovské série. Tento díl je skoro bez akce a hlavně se řeší nespokojenost anglických dělníků během průmyslové revoluce. Richard Sharpe navštíví svůj rodný kraj, a proto bude muset vyřešit jedno dávné tajemství a také se chce stále pomstít své nevěrné ženě. Sharpe a nespokojení dělnící nejdou prostě k sobě, on potřebuje pořádné vojsko jako nepřítele:o)).

Acting with James Franco (2009)

Rodina Francovic je překvapivě vtipná :o)). Jedna z těch lepších věcí od Funny or Die!

Sharpova pomsta (1997) (TV film)

12. díl, končí válka s Napoleonem. Tato Sharpovina je lehce netradiční, neboť je to námětem zaměřené hlavně na osobní vztahy (spoiler: nevěra!) a jeden hloupý soud. I přesto se zde nachází několik slušných bitev a pár povedených vtípků. Lokace: Anglie - Londýn, Francie a Neapol v Itálii. Ještě za 4 hvězdy.