• Krátkometrážní

Bourneův odkaz (2012)

Tony Gilroy uchopil Borneův svět ze správného úhlu a natočil velmi dobré "volné" pokračování na předešlou Damonovu-trilogii. Ale nečekejte nadupaný akční film, jedná se spíš o mrazivý thriller. Snímku dominují herecké výkony Rachel Weisz a i agenta Rennera, jež slušně doplňuje Howardova hudba. Norton jako záporák je sice ucházející, ale jeho postava není komplexně rozvinutá. Snímek hodnotím za slabších 5 a překvapivě je to nejlepší díl série, dle mého názoru - určitě za to může i Renner, jenž mi sedl víc než Damon. Ale jak jsem už zmínil, tak se opravdu jedná o naprosto jiné uchopení Bourneova světa. To všem určitě nesedne, ale červené ohodnocení si to na CSFD zaslouží! Plus tento snímek má bombastický trailer (třetina hvězdičky navíc :D)! PS: Jinak bych Jeremy Rennera viděl raději v dalších dílech Mission Impossible než v možných pokračováních této série :o)).

Šumná Jizera (2008) (TV film)

Vávrova procházka byla koncipovaná z kopce Kozákova přes Semily a Spálov do Železného Brodu a poté do srdce Českého ráje, Turnova. Stále v blízkosti řeky Jizery :o)). Velmi povedený díl.

Žena v černém (2012)

Radcliffe mě mile překvapil svým hereckým projevem a dokázal, že není jen hercem jedné role! Woman in Black je nadprůměrný mysteriózní snímek, jenž těží hlavně z dobré atmosféry a zajímavého filmového zázemí. Sice u několika scén si divák říká, "tohle jsem už někdě viděl", ale i tak se jedná o kvalitní film. Slušná hudba Beltramiho a herecké doplnění Hindse vysloužilo 4 hvězdy, 75 %.

Temný rytíř povstal (2012)

Celý film je neskutečné drama! Grandiózní finále sice obsahuje pár slabších míst, ale i tak jsem si těch 160 minut neskutečně užil! Hudba je i v tomto díle neskutečně skvělá, takže doufám v nějakou hodnotnou cenu:o)). Bane nedokázal "přehrát" Jokera, ale i tak to byl opravdu velmi silný a důstojný protivník Batmanovi. Christian Bale, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt a Michael Caine hráli naprosto bravurně, dvěma posledně jmenovaným bych přál minimálně nominace na Oscara. Celá trilogie je pro mě 5 (spíše 6 :D) hvězdičková záležitost, Christopher Nolan prostě filmově umí. Zatím nejlepší film léta...nakonec pro mě film roku 2012 (těsně před Skyfall!).

The Punisher: Dirty Laundry (2012)

Filmeček dává jasnou radu, jak máte správně umlátit člověka flaškou od "JD". Vtípek na Punishera je velmi efektní. Thomas Jane dal o sobě zase jednou pořádně vědět! 5 krátkometrážních hvězd! :o)

The Man Who Walked Between the Towers (2005)

Filmeček sice nemá extra pěknou animaci, ale zase na druhou stranu se jedná o pěkný příběh, jenž má velmi dobré hudební podbarvení. K tomu navíc hezké vyprávění od Gyllenhaala. "Každý člověk by si rád splnil svůj sen."

Láska mezi nárazníky (2008)

Opravdu příjemný krátký filmeček o jedné životní křižovatce, jež může zásadně změnit koloběh života určeného jedince. Řídíme si život sami nebo je to osud? :o)) Krátkometrážní snímky ze života by se měly točit podobnou formou, dle mého skromného názoru.

Mlýn a kříž (2011)

Velmi zajímavý projekt je film The Mill and the Cross. Rozpohybovat Brueghelův obraz "Nesení kříže (1564)" = opravdu netradiční nápad, a tak to je i s celkovým pojetím tohoto snímku. Sice zajímavé provedení a netradiční nápad, ale z mého pohledu film sráží velmi pomalé tempo, dále lehce nejistá snímková kompozice a zbytečně protažený závěr filmu. Tyto důvody mě odrazují od vyššího hodnocení. Uměleckému filmu tedy uděluji lepší 3 hvězdy...ale je pravda, že bych rád viděl podobným stylem natočené nějaké další dílo...např. "Stavění Babylonské věže (1563)".

Vendeta (2011)

Když vezmeme v potaz poslední filmy Nicolase, tak se tohle dost povedlo! Thriller, jenž je zajímavý námětem, také má i pár slušných scén (hlavně akční) a ještě k tomu velmi dobré herecké obsazení. Z herců je opravdu dobrý Guy Pearce, pak tu máme krásnou January Jones a navíc seriálové hvězdičky jako křoví v pozadí:)). Režisér je spíše rutinér, ale tohle si zaslouží alespoň 65 %, proto lepší 3 hvězdy zaoukrouhlím tentokrát nahoru. Hladový králík stále skáče...

Magazín Ligy mistrů (2002) (pořad)

Fotbal, fotbal, fotbal = nejlepší sport! :o)) Jen by to chtělo, aby FC Liverpool už zase zopakoval rok 2005... Rekapitulace nejlepšího evropského fotbalu:), takže proč nedat plný počet!