Honey (2003)

Tenhle film mi malinko změnil k lepšímu názor na hip hop (ovšem z jiného pohledu než hudebního). Nejvíc jsem se při filmu pobavil, když malý rošťák v poslední taneční scéně tancuje v těch ukradených botech z mětra :-D

Atlas mraků (2012)

Jedním slovem BOMBA! Při prvních minutách filmu jsem byl zmaten a naštván, neorientoval jsem se, pletly se mi postavy....(bodejď by ne) :-) Po shlédnutí jsem zůstal dlouho sedět v sedadle. Nebyl jsem na jednom filmu, byl jsem na šesti filmech. Každý z jiné doby, žánrově jinak pojatý, s jinou zápletkou a okolnostmi ale všechny mají něco podobného, něco je spojovalo a to nemluvím jen o hercích, kteří se vystřídali ve všech šesti. Hluboká myšlenka spojující všechny příběhy se postupně odkrývá a vyvrcholní u jednotlivých příběhů současně i když s rozdílnou vážností a následky. Příběhy se vzájemně ovlivňují a některé se proplétají, či na sebe navazují..... no prostě, zajděte si na to! Nemohu opomenout nádhernou hudbu, herecké výkony a špičkové zpracování všech příběhů po všech filmařských stránkách!

Velká ryba (2003)

Nádhernej film! Jeden z nejkrásnějších za poslední dobu co jsem viděl.

Tady to musí být (2011)

Buď to byl naprosto debilní, nebo naprosto geniální film. Neumím to posoudit a ani nevím jak film vlastně ohodnotit. Po celou dobu sledování jsem měl nutkání film vypnout a přece mě držel (v nepřirozené pozici s nachystaným prstem k vypnutí) až do konce.

Bourák (1977)

Ze začátku film vypadá zajímavě, mám v oblibě tuto tématiku, kdy je na cizinci pácháno bezpráví samotnými představitely zákona v zapadlém pouštním městečku s vlastními pravidly. Postupně se z filmu ale stává neskutečná patlanina s děravým a nelogickým scénářem: Chuck přijede do městečka a provede objednávku na opravu auta, poté všechny zmlátí, pak se ukrývá na daleké farmě s neznámou ženou v posteli, pak se zase vrátí a opět všechny zmlátí, potom se jde ukrýt na vrakoviště, vzápětí je nalezen a zmlácen, potom se probere a všechny zmlátí, vyzvedne auto z opravny a jede se opět ukrýt na farmu, kde stráví s neznámou ženou další noc, poté se vrátí do městečka aby všechny opět zmlátil, vzápětí si jde ale zavolat do baru, lid ho objeví a Chuck jde poslušně do vězení, aniž by kohokoliv zmlátil. Pak přijedou do městečka náhodní kamarádi v kamionech, naverbovní do boje přímo z dálnice pomocí vysílačky z policejního auta (asi používají stejnou frekvenci) a projíždí se sem a tam městečkem, lidé jsou z toho vystrašeni, čehož Chuck využije a leč postřelen do břicha, všechny zmlátí. V poslední bojové scéně, se rešisér zřejmě snažil o uměleckou vložku a tak se střídají záběry v tomto pořadí: záběr na Chucka, záběr na koně, záběr na zločineckého a opilého poldu; záběr na Chucka, kterak se napřahuje, záběr na řehtajícího koně, záběr na poldu jak stojí; záběr na Chucka jak vyskakuje do vzduchu, záběr na koně jak stojí na zadních, záběr na poldu jak se připravuje na útok, ....atd (u téhle scény jsem se opravdu nasmál a stojí rozhodně za znovupodívanou). Samotný konec už ani nebudu komentovat. Přesto všechno jsem se u filmu bavil, proto hodnotím vesměs pozitivně.

Dokonalá bouře (2000)

Hodnotím plným počtem především kvůli nádherné a citlivě zkomponované hudbě. Film samotný je sice předvídatelný, ale v tomto námětu snad nikdo nečekal dějové zvraty či hluboké filozofické úvahy hlavních hrdinů nad životem, vesmírem a vztahy, nebo snad ano? Film mi dal to, co jsem očekával a dokáži si představit, že takto to v těch krajích opravdu chodí. Nabídne v plné palbě velmi dobře propracované audio-vizuální efekty a i velmi napínavé okamžiky, které ale při domácí reprodukci již tolik nevyniknou. Osobně jsem si u filmu uvědomil sílu přírodních živlů a zůstala mi v hlavě zakotvena myšlenka nad častým upřednostňováním zisku (v tomto případě úlovku) i za cenu možnosti ztráty života.

Mr. Bean: Animované příběhy (2002) (seriál)

Naprosto geniální animáček :-) skvěle zpracované jak po grafické, tak i po zvukové stránce. Epizody mají roztomilé a scénáristicky dobře propracované náměty. Původně byl kreslený Bean asi myšlený pro děti, ale zrovna tak se budou bavit i dospěláci. Nedokážu pochopit některé nabubřelé komentáře zdejších "kritiků", zřejmě jsme viděli úplně jiný seriál a nebo možná ani nic neviděli a hodnotí pouze podle úvodního plakátu.

Starobylá tetování (2008) (TV film)

Krásně zpracovaný dokument. Tetování mi bylo vždy proti srsti, ale díky tomuto dokumentu jsem pochopil, že tetování pro některé kultury či skupiny představuje jakousi podstatnou součást žití. Nadruhou stranu některé části dokumentu ve mě potvrdily domněnku, že pro určité jedince či opět skupiny se jedná o pouhé zviditelnění sahající až k demenci, zřejmě tito znudění lidé již opravdu neví co by a tak si nechají vytetovat třeba oční bulvu do modra.

Grizzly: Pomsta šelmy (2007) (TV film) odpad!

Doporučuji pouze v případě, že se chcete zasmát a nebo nemůžete usnout. Příšernej scénář, ještě hůř zahranej, dementní postavy a ještě dementnější dialogy, nesmyslně dlouhý a nic neříkající scény, snímky medvěda převzaty z dokemntárního filmu o přírodě, litry červené barvy nacákané na objektiv kamery, nervy-drásající scény (Jako například když se vytahuje jeep pomocí navijáku do stráně a nikdo neví, jestli to stromeček nahoře unese, nebo ne. Nebo když chlapec utíká deset minut lesem a kdykoliv, ale opravdu kdykoliv ho může z nenadání napadnout medvěd!). Logiku tenhle (prý thriller) postrádá téměř všude. Nejhorší na tom všem je, že jsem opravdu u filmu usnul a teď nevím, jak to vlastně dopadlo?

Sunshine (2007)

Těžko tenhle film hodnotit, v první polovině naprostá bomba a to až do objevení Ikara I., potom se z toho stává naprostej maglajs, Podprahové problikávající snímky bývalých členů posádky při vstupu na Ikara I. kdykoliv kameru osvítí světlo z baterky mě vyloženě štvaly, taky samotné charaktery postav nebyly zřetelné a většínou postavy zkončily dřív, než je mohl člověk poznat a "oblíbit" si je. Závěr mě vyloženě naštval. Vůbec nechápu, proč tam scénárista vymyslel a vsadil "Ohlniváka" Jeho postava nebyla srozumitelně objasněna, zrovna tak podivné schopnosti a vůbec.... Kdyby scénarista vymyslel celý konec Ikara I. a samotného filmu jinak a hlavně reálněji, určitě by to bylo za 5. A na závěr mi to nedá abych se nevyjádřil k naprostému nezvládnutí promyšlenosti fungování gravitace. Chápu, že natáčet v prostředí bez gravitace je náročné, ale v Apolu 13 to také šlo. Pokud tedy existovala na Ikaru II. uměle tvořená gravitace, která posádku a všechny chladící kapaliny přitahovala ke spodní části (otázkou je, co je to spodní) kruhového průžeru hlavního trupu lodi a současně bočních většinou kolmých výběžků k hlavnímu trupu, jak je možné, že tato uměle tvořená gravitace fungovala i bez halvního počítače a elektřiny, ba dokonce i na původním Ikaru I.??? a co teprve neopomenutelný vliv gravitace samotného slunce (cca 28krat větší než zemská)? To by totiž znamenalo, že na lodi by musela být ještě indukována antisluneční gravitace, která by působila v ose lodi. Dalším nesmyslem je, nedostatek kyslíku. Člověk má poměrně malou spotřebu kyslíku při přepočtu na kubaturu, prostory lodi (a to už vůbec nemluvím o prostoru se štěpícím nákladem) byly tak strašně obrovské, že kdyby došly zásoby ze zásobníků v momentě výbuchu rajské zahrádky, trvalo by opravdu velmi velmi dlouho, než by tyto všechny prostory oněch pet lidí vydýchalo. O samotném zažehnutí vyhasínajícího slunce jaderným výbuchem ani nemluvě :-) Dalších blbin a pitomostí by se tam našla spousta, některé scifi filmy se takovéto úchylky snaží alespoň trochu technicky vysvětlit, ve Star Treku jim dávají tajemné předpony, jako "warp" a "hyper", ale tady to prostě nechali být a to mě velmi mrzí.