Super Tanker (2011) (TV film)

Zábavná romantická komedie pro celou rodinu :D

3-iron (2004)

Geniální ... nebo ... totálně ujetý? ... a co tím tedy chtěl básník říci? ... vlastně nevím, dával jsem vůbec pozor? Asi jsem nebyl na tento snímek dostatečně připraven.

Lukostřelci (2011)

Jedním slovem bomba a pro mě naprosto nečekané překvapení! Film jsem koupil na dvd za 10,- Kč ve stánku na nádraží, protože mě zaujal obal ... a vyplatilo se! Nové prostředí, jiný styl filmaření a naprosto neohrané tváře. Hlavní hrdina je sice špičkový lukostřelec, ale zároveň normální smrtelník se vším všudy (žádnej Noris, ani Segal), zranitelný, bojující se strachem, opatrný, zvažující své možnosti ... a může-li, raději zvolí útěk, než aby se hrdinsky postavil celé legii. Běda však, pokud musí zaůtočit, i tak ale veškeré hrdinovi dovednosti zůstávají pro běžného diváka zcela uvěřitelné a obdivuhodné. Film má sice stejnou dějovou linku jako Apocalipto, ale vůbec mi to nevadilo. Některé věci nebyly zcela objasněny a pár scén jsem také úplně nepochopil, ale zřejmě je to tím, že nejsem zasvědcen do korejské kultury. Jediná škoda je nepovedené animace tigra a některých dalších přehmatů (v 17 stol. zajisté neznali kilogramy a asi nechovali ani německé ovčáky), ale vše vynahradí průběh a dokonalé propracování akčních scén, to vše podtrženo úžasně zkomponovanou hudbou!

Motel smrti (2007)

Teda musím uznat, že na nízko rozpočtové B-čko byla první polovina špičková!

Šmejdi (2013)

Tento dokument ve mě zřejmě nezanechal pouze to, co tvůrkyně zamýšlela. Velmi jsem se těšil, ale po shlédnutí mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsou zde "šmejdi" ukázání bez cenzury a v plné "kráse". Bezcitné svině s promyšlenou psychologickou strategií, jak rychle a pod nátlakem oškubat bezmocné starce, kteří se nejsou schopni bránit. Na druhou stranu dokument poukázal i na problém opačného břehu řeky. Nemohu 100% říci, že by byli napálení důchodci obětmi, neboť z rozhovorů s nimi se mi spíše čím dál více potvrzovalo, že se jedná o skupinu lidí, kteří mají na těchto předváděčkách vypěstovanou jakousi závislost , ba dokonce mají pro ně slabost! Jako by snad někteří potřebovali onen nátlak a neuctivé zacházení. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit, že na stejné akce jezdí stále dokola a zase a zase a tentokrát naposled a ještě jednou.... V jednom záběru babička pláče, jak ji vyhrožují když nezaplatí za zboží, v dalším záběru čeká na autobus na další akci, na třetím záběru ukazuje 20 výrobků, které takto předraženě nakoupila a u každé koupě si byla vědoma, že je okrádána...přesto jede znovu :( Bohužel, pravidla trhu fungují i zde, a dokud bude poptávka, bude i nabídka! A na závěr si nemohu nevšimnout a pokládám otázku: proboha, kde na to ti senioři berou??? Neustále slyším nářky, jak nemohou vyjít s důchodem, nemají na léky, na nájem ani na obživu, ale 3 parní hrnce, motorovou pilu, super deky a titanové hrnce za desetitisíce si pořídí!?! Samosebou nehážu všechny do jednoho pytle, každý seniory pobírá jiný důchod, nicméně i toto stojí za zamyšlení.

Hlídač č. 47 (2008)

Předlohu jsem nečetl, předchozí zpracování jsem neviděl, na snímek jsem se opravdu těšil. Tento film však ve mě nic nezanechal, ani si nejsem jist, zda vůbec měl v divákovi něco zanechat. Nebýt Rodena a Dlouhého, asi bych to nedodíval ani po druhou polovinu, která byla již zajímavější. Zmiňovaný Roden a Dlouhý byli jediní aktéři, kteří vystihli zamýšlené charaktery, a to naprosto dokonale (až jsem se Dlouhého, pro mě navždy "Petra Máchala" zalekl). Ostatní hlavní herecké výkony jsou vysloveně nevěrohodné, nebo opravdu špatně zahrané (dialogy jako ze školní besídky, nepochopitelné pohnutky, nesrozumitelná mimika). Rodenovy vyslovené myšlenky mi pak přišly až zbytečné (bez nich by dostaly "jakohluchohrajné" scény naprosto jiný říz a špičkový herecký výkon by byl naprosto podtržen). Závěr, ten mi také vůbec nic hlubokého nevtiskl. Jinak z technického hlediska: záběry kamery, střih scén, flashbacky a jejich atmosféra, pochmurná zima, pohled na život vektra, to vše se mi líbilo (až na halucinogení zdeformované představy, to šlo určitě udělat lépe). Hudba byla zkomponovaná velmi pěkně, slyšel jsem tam malinko inspiraci některými díly Silvestriho :) Škoda však, že naprosto citlivě napsaný a krásný hlavní motiv se vesměs neustále opakoval , ikdyž v různých variacích. Soundtrack si tedy určitě pořídím :)

Star Trek: Do temnoty (2013)

Začátky ságy Star Treku, no prostě naprostá senzace! Kdo chce, tak samosebou mouchy najde, ale o ty tu přece nejde! Není důvod, aby Abrams vytvářel ze Star Treku něco, co už ani nebude Star Trek, od toho tu máme jiné filmové skvosty! Do kina jsem šel na "startrekovskou" nálož a dostal jsem víc nálože, než jsem čekal :) Nejvíce mi v paměti utkvěla ta detailnost a propracovanost samotné Enterprise! Při sledování jsem měl pocit, jako by se seriál proměnil ve skutečnost. Tohle musí vidět nejen každý Trekkie, ale i "normální" fandové sci-fi :) Z mého pohledu skvělá práce!

Final Fantasy: Esence života (2001)

Nechápu obecně nízké hodnocení. Na rok 2001 naprostá vizuálně-animační pecka. Je vidět, že vlasy hlavní hrdinky Aki musely zavařit nejeden procesor. Příběh jsem pochopil a vůbec mi nepřišel podprůměrný. Přiznávám však, že mohl být ještě daleko propracovanější v detailech, ale to by natáhlo stopáž a s tím i spojené věci. Děj nepostrádá napětí, a ikdyž lze mnohé situace předvídat, vůbec jsem se nenudil. Ještě, že hrdinové byli animovaní, protože normální člověk by se v leckteré situaci podělal strachy :). Atmosféru podtrhuje perfektně skvělá hudba a moc se mi zamlouvaly i Hi-tech vychytávky a vizualizace Fantomů, nejvíce pak pasivní způsob jejich boje.