Den trifidů (2009) (TV film)

Kdybych nevěděl, že jako předloha sloužila jakási úspěšná kniha, dost bych se tomu vysmál. Pokud je opravdu tak dobrá, tak by mě zajímalo v čem, ale nečetl jsem ji, tudíž můžu soudit jen podle filmu. A právě ten mi přišel dost stupidní - jako první mě napadlo, že už asi tvůrci nevědí jako katastrofu lidstvo ještě nezažilo a tak je napadlo, že třeba kytky požírající lidi. Holt to nebyla dobrá volba. Ani všudypřítomná chapadla trifidů mně do děje nevtáhla.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Jen málo seriálů udrží dlouho nasazenou kvalitu ze začátku. Tohle je jeden z nich. I po 4 sériích je laťka humoru nasazena pořádně vysoko a výrazně se nechvěje v jednotlivých dílech. Ústřední pětka je zde poskládaná dokonale a z Sheldona se pomalu (rychle) stává pojem.

Odpočítávání (2010)

Where is the limit? - There is no limit. Asi tak by se dalo shrnou vystoupení Samuela L. Jacksona. Perfektně gradovaná atmosféra a perfektně vystrašený Michael Sheen. Tohle je film na delší zamyšlení a ne každý bude mít na to, ho shlédnout. Těžko komentovat takovou brutalitu, která mě zároveň totálně odzbrojila.

Absurdistán (2006)

Film beru jako zajímavou a originální ukázku toho, jak by to v budoucnu mohlo vypadat. S nadhledem samozřejmě. Bráno vážně by se to blížilo odpadu.

Nezastavitelný (2010)

Působí to trošku jako televizní film, ale s velkou kvalitou. Téma vlaku "utrženého ze řetězu" už tu dlouho nebylo, takže určitě potěší. Sympatická hlavní dvojice včele s Denzelem, který všechno co se vlaků a dráhy týče ví, taky potěšila. Film je od začátku až do konce plný akce a nikde v průběhu mu dech nedochází. Jako jediné nevýhody vidím jednak spoustu dalších možných řešení zastavení vlaku, které mě v průběhu sledování napadaly a jednak trošku slabé příběhy (minulost) hlavních hrdinů, obzvláště postavy Chrise Pinea.

Žralok útočí (1999) (TV film)

Strašně moc neoriginální film. Každá hláška z něj už někde byla, krom hlášky "Budete na kaši!" - ta byla opravdu ultimátní:). Scénář typický pro akční béčko, céčko, kde na sebe na konci hlavní záporák všechno vysype a samozřejmě na to doplatí. Jediné pozitivum je zpracování, to je celkem povedené (s přihlédnutím k tomu, jak občas vypadají TV filmy).

Melancholie (2011)

Melancholia působí jako natahovaná kaše, bez většího spádu v průběhu filmu. Nejsem si zcela jistý o čem že vlastně je, či spíše měla být, ale není. Místy opravdu hrozná, rozklepaná kamera, která bohužel převažuje, se střídá s perfektními záběry (jízda na koni a občasné "melancholické" prostřihy). Herecké výkony jsou výborné ve všech liniích. Hudba mi na začátku filmu přišla málo "epická", jak by to u takového filmu být mělo - lépe řečeno - je vidět, že hudba není filmu dělaná na míru, nýbrž že se jedná o hudbu "externí" (z opery Tristan a Isolda). Veskrze dost jalový film zachraňuje až výborný konec, po kterém zavládlo v sále Světozoru hromové ticho.

Čtyřlístek - Pes na stopě (1991) (epizoda)

Jako komix je/byl Čtyřlístek fajn zábavou, ale tohle filmový zpracování mi přišlo trošku mimo... a nelíbil se mi dabing.

Dexter (2006) (seriál)

Jediný seriál, který mě dokázal dokonale nabudit na shlédnutí dalšího a dalšího dílu. Žádný jiný (krom začátků LOST) takovéto návaznosti nepřináší. Dexter je eticky sporný, leč dějově dokonale vybroušený diamant mezi seriály. Těším se na další a další pokračování ve společnosti Dexterova dark passengera.