Blbec k večeři (1998)

Opravdu vtipná komedie klasického francouzského střihu. Villeret hraje blbce dokonale a nutno podotknout, že taková konverzační komedie se už v dnešní době jen tak nenatočí. Na tak malém prostoru dokázali tvůrci vytvořit mnoho kvalitní zábavy. Trošku mi to připomnělo film Oskar s Funésem, který se taktéž celý odehrává prakticky v jedné místnosti.

Voda pro slony (2011)

Neplánoval jsem se na tenhle snímek někdy kouknout. Jednoduše proto, že prostředí cirkusu mi nic neříká, ba naopak, cítím k němu jistou averzi. K tomuto filmu jsem se dostal shodou náhod a můžu říct, že jsem nelitoval. Ačkoliv mi Pattison v pár scénkách připadal trošku zfetovanej, tak celkový dojem z něj mám dobrý. Reese zahrála bez sebemenší výtky skvělou roli. Ovšem jako hlavní hvězdu bych označil Christopha Waltze, to je Pan záporák posledních let a nutno říct že své role tyrana se ujal stejně brilantně jako v Inglorious Basterds.

Všemocný (2011)

Mít takovou pilulku by se občas fakt hodilo, obzvlášť v momentálně probíhajícím zkouškovým. To by pak byly zkoušky jedna báseň. Film samotný není nijak výjimečný, ale co mě hodně zaujalo byla perfektní kamera. Obzvláště průlety městem, aneb nekonečný zoom, byly fakt skvělé a vidět to ve 3D může být opravdový zážitek. Bez těchto záběrů by to bylo o něco menší hodnocení.

Lady Gaga feat. Beyoncé: Telephone (2010) (hudební videoklip)

Tak jsme se všichni přesvědčili, či utvrdili v tom, že Gaga je hnusná. Jenže ten make-up z ní udělá něco mezi ženou a hermafroditem, takže to není zas tak moc poznat. Klip klasicky divnej jako všechny, její módní výtvory jsou k zblití a o chování v klipech ani nemluvě. Ale je jasný,že kdyby se prezentovala "normálně", tak by po ní asi neštěkl ani pes. O to horší je, že podobné "celebrity" ovlivňují dnešní mládež asi nejvíc. V (ne)poslední řadě by mě zajímalo co tady, ve filmové databázi, vlastně dělá hudební klip.

Mulholland Drive (2001)

David Lynch k filmu sepsal 10 vodítek pro lepší orientaci: 1. Když budete pozorní na začátku filmu, objevíte dva klíče ještě před úvodními titulky. 2. Všímejte si červeného stínidla lampy. 3. Zapamatujte si název filmu, pro který Adam Kesher hledá svou herečku. Objeví se tento název ještě někdy? 4. Autonehoda je hrozná událost. Dávejte pozor na místo, kde k ní dojde. 5. Kdo přináší modrý klíč - a proč? 6. Neztraťte z očí šaty, popelník a kávový šálek. 7. Co je cítit ve vzduchu v klubu Silencio, co s děje v něm a co kolem něj? 8. Pomohl Camille jenom její talent? 9. Sledujte detaily, spojené s mužem za restaurací Winkies. 10. Kde je teta Ruth? (hot_spot)

Co mám na tobě ráda (2002) (seriál)

Podprůměrný sitcom typického mainstreamového ražení. Opravdu vtipných momentů je tu poskrovnu, rozuměj skoro žádné. Z nudy se na to ale dá koukat.

Ostrovy na prodej (2010) (TV film)

Záběry z ostrovů jsou pěkné a v pořadu je i spousta zajímavých informací, jak to tam chodí, nebo chodilo v minulosti. Překvapila mne i možnost pronájmu ostrovu, za relativně lidskou cenu. Až jednou budu starej a budu mít navíc ten milion dolarů, tak si jeden z těch ostrovů koupím. Polynésie je krásná.

Smoke (1995)

Nenáročný povídkový film, který má ovšem svojí velkou vnitřní sílu. Na konci nečeká žádný velký zvrat a příběhy se nezdají ničím výjimečné, ale i tak mě tento film tak nějak pohladil po duši. Nevím proč jsem se mu tak dlouho vyhýbal.

Obvyklí podezřelí (1995)

Well I believe in God, and the only thing that scares me is Keyser Soze. The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist....and like that...he's gone. Těžko komentovat, nebo něco vytýkat dokonalosti, kterou tenhle snímek představuje.

Hledání Země Nezemě (2004)

Nemusíte mít rádi příběh Petra Pana, aby jste měli rádi tento film.