Ferrari (2023)

Celé utrpenie Enza Ferrariho vychádzalo z toho že chcel mať v mene prvých “r” päť a druhých “r” jedenásť. Čiže Ferrrrrarrrrrrrrrrri. Ako malý chlapec už behal ako šialený  po úradoch ale všetci úradníci mu hovorili: “My sme leniví taliani, nechce sa nám písať toľko veľa “r” nechajme to tak ako to bolo a neotravuj pretože aj z tých prvých dvoch “r”  urobíme jedno. Urob radšej nejaké malé lacné modré spoľahlivé auto”.  Ale keďže Ferrari chcel byť stále Ferrrrrarrrrrrrrrrri začal robiť drahé nespoľahlivé červené autá. Tak asi o tom bol tento film ak som ho ho správne pochopil.

Aquaman a ztracené království (2023)

Keďže mám rád šalát  tresku rozhodol som sa pozrieť ďalší  film o aquamanovi. Slovenský názov filmu som navrhoval  “Špľachotavec osikový a jeho nový vodný biotop” ale vrátnik na smetisku sa na mňa tak zvláštne pozeral, že som radšej ďalej nenavrhoval nič. Dúfam že aspoň ďalší diel po “Aquaman and The Lost Kingdom” bude “Aquaman and water closed toilet”, tentokrát môj návrh prezradím smetiarom. Celý film som čakal kedy vyskúšajú na Aquamanovi waterboarding to by sme sa nasmiali. Nič. Potom mohli skúsiť airboarding. Zase nič. Potom mohli skúsiť menej šialené farby, zábavnejší dej alebo aspoň tú tresku. Podľa mňa stratené kráľovstvo malo ostať strateným.

The Beekeeper (2024)

Takže, súdruhovia, na začiatok by som si dovolil zhrnúť hlavnú ideu filmu do hesla "Úľom proti chmuľom". Jason Statham (Jasoň Štatistická Šunka) sa rozhodol tentokrát akčniť medom proti guľometom. Navrhujem aby sa Štatistická Šunka v pokračovaní tohto veľdiela pod názvom The Beekeeper 2 (Ten Včelodrž II) spojil s Michael Clarke Duncanom - černochom zo Zelenej míle. Ten nepotreboval úle, vypustil včely rovno z huby a bolo. No pozerať tento film občas nebolo. Med lízať. Často tam múdrou hlavou múdro kývali a občasné návaly humanizmu kazili dojem z tejto zabíjačky.  Tak asi tak.

Napoleon (2023)

Fakt číslo 1. Napoleon bol mimozemšťan. Klobúk nosil naprieč lebo v ňom mal anténu s horizontálnou polarizáciou a ako dobre vieme mimozemšťania majú radšej horizontálnu ako vertikálnu polarizáciu. Fakt číslo 2. Za ženu nemal Jozefínu de Beauharnais ale Jozefínu Mutzenbacher. Fakt číslo 3. Keďže Napoleon strávil veľkú časť života v poli je možné že bol zemiak. Tým by sa tento film ešte viac vzdialil od historickej reality nakoľko zemiaky nenosia klobúky, a to ani nakrivo. A dokonca sa v zákulisí šušká že Slováci natočia vlastný životopisný film “Na pole on patrí lebo je zemiakom”. Tak asi tak.

Sněžné bratrstvo (2023)

Zbor uruguajských eskimákov si zaspieval veselú pesničku "Pod snehom býva najväčšia tma" ("Bajo la nieve está lo más oscuro") a zmrzol. Nepochopili že Andy, v ktorých zmrzli, zažaloval už Andy Warhol za krádež mena a odvtedy sa toto pohorie skrýva v Budapešti v pivnici aby nemuselo platiť tantiémy. Na tomto filme sa mi ešte najviac páčilo že napriek zime, hladu a iným druhom tortúry sa uruguajci stihli nadabovať do češtiny. A to aj napriek nepriateľskému maďarskému pivničnému enviromentu. Potom mi ešte pripomeňte aby som nezabudol zavolať bratrancovi do Hajdúszoboszló nech si dáva okrem Sorosa pozor aj na lavíny, lebo to sú väčšie kurvy ako američania.  Takto rovno mu to poviem do telefónu "Vigyázz a lavinákra te egy unokatestvér Hajdúszoboszlón, István".  Tak asi tak.

Na život a na smrt (2013)

Je to vlastne americká verzia Príbehu ozajstného človeka Borisa Polevého v ktorom sa Alexej Petrovič Meresjev neustále plazí. V americkej verzii hrá Marek ale neplazí sa dostatočne. V plazení skrátka rusi vyhrávajú. Marek je na začiatku filmu celý krvavý pretože aj na konci je celý krvavý. Je to naozaj dobrý film. Strih. Marek niečo hovorí avšak mu nie je rozumieť pretože hovorí po anglicky. Je to tajná reč všetkých zlých Američanov. Naozaj som z názvu tohto filmu (pripomínam Lone Survivor) najskôr nevedel vydedukovať o čom to bude a ako sa to skončí. Mal som dojem že to bude príbeh afroamerickej newyorčanky, ázijsko americkej newyorčanky a eskimácko americkej newyorčanky ako chcú otvoriť bagetériu v ktorej budú robiť bagety. Zároveň jedna z nich bude študovať pokusne diaľkovo sanskrit. Pôvodný názov filmu bol krvavý Marek a 40 Alibáb a 1600 zbojníkov, ale keďže Alibaba po anglicky je Aligreatmother producenti film premenovali.  Tak asi tak.

Stvořitel (2023)

Všetci recenzenti čo sa sťažovali na malú prekreslenosť postáv - čo vlastne chcete - nórsky sociálny sci-fi kung-fu anime horror? Ja po zhliadnutí filmu Kreátor som prestal používať kuchynský robot a držím ho stále v teple pretože čo  keby dačo. Moja najobľúbenejšia postava filmu bol strážca číňanov na poli s plameňometom. Ak si dobrý číňan môžeš pracovať ďalej a ak nie tak si well done číňan. Pri tej príležitosti som si dovolil zložiť báseň -  “Stojí Číňan na poli / veselo žne ryžu / už je celý well done / už ho všetci lížu.” A  teraz niekoľko poznámok k technickej konštrukcii robotov.  Všetci robotoaziati (dúfam že je to dosť woke) mali dieru v hlave aby neboli citlivý na bočný vietor. Zároveň ma napadla otázka či aj roboty majú dojazdovú úzkosť. Keďže sa hlavný hrdina volá Josh slovenskí tvorcovia (kreátori) sa rozhodli urobiť remejk (ten čo bol vo vejsmíre) tohto filmu a bude sa volať “Jožo a robot”. Bude to balada o cigánovi rómskeho pôvodu ktorý si kúpil (robím si srandu ukradol) kuchynský robot.  Tak asi tak.

Zabiják (2023)

Radšej mám filmy pri ktorých sa poseriem od strachu ako tie pri ktorých zaspím (ešte som nikdy nezaspal od strachu, musím skúsiť). Náš hlavný hrdina Jožko Krpčônik chodí v pomalom tempe z jedného miesta na druhé, občas niekoho zabije, občas niekoho nezabije a tak. Celé sa to vlečie ako sopeľ. Doporučujem zhliadnuť ľuďom z problémom zaspať, ľuďom v ťažkom drogovom opojení prípadne všetkým tehotným leňochodom. Ani mŕtvy kôň by nemal mať problémy.

Mike (2022) (seriál)

Lobotomik Michal Tysoň je dôkazom toho že “Byť černoch is a new black”. Zober černocha, ťažké detstvo, boxerské rukavice a presvedč každého že nie je až taký idiot ako v skutočnosti je čo najzábavnejším spôsobom. Ešte by si ho mohol zhypnotizovať a presvedčiť o tom že je Váľač Gúľavý ale to by vznikol  pravdepodobne menej zábavný dokument o Váľačovi Gúľavom. Aj keď výkon mozgu týchto dvoch prvokov teda Váľača a Mika Tisoňa  je približne rovnaký. Rozdiel je ale v tom že …

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Keď sa to celé skončilo namiesto tituliek sa na obrazovke objavil veľký nevľúdny nápis “Prepadajte panike”. Banda starých inkontinentných idiotov behá po pivničných chodbách v poliklinike v Zázrivej a robí ratatata. A ako keby toho nemali dosť stále behajú po pivničných chodbách v poliklinike v Zázrivej a robia ratatatatatata občas aj ratata. Ale to len zriedka. Väčšinou to je ratatatatatata. A pritom to voľakedy to boli takí dobrí chlapci, behali aj inokade ako po chodbách pivnici v poliklinike v Zázrivej. Napríklad v Jednote v Ružomberku alebo len tak po poli pri Kurimanoch. Ale to boli staré zlaté časy, teraz už behajú len po chodbách.