Captain Marvel (2019)

Captain Marvel odohrávajúca sa v 90. rokoch je príjemným spestrením celého MCU. Origin síce nijako výrazne neprekvapuje niečím nečakane novým, ale zvláda predstaviť postavu Carol veľmi obstojne. Návrat postáv ako Phil Coulson alebo Nich Fury potešil. Ten ich omladený vzhľad, to je niečo neuveriteľné. Humor "marvelovský" a veľmi platný. Dokonca prispôsobený 90.tkam. Prostredie predsa nové s novými postavami. Čo ma potešilo bolo to, že Marvel dokázal vytiahnuť rôzne prekvapenia, ktoré by mi pred zhliadnutím filmu ani nenapadli. Myslím, že nadupaný štart filmu, ktorý neskôr kvôli postavám a Carol mierne spomalý, aby sa následne až do finále opäť rozbehol. Ja som spokojný. Humorom vývážená, akčná oddyhovka so sympatickou a peknou Brie Larson v hlavnej úlohe. Tú výborne dopĺňa S. L. Jackson, poteší aj Goose a v neposlednom rade aj Talos. Ako predkrm pred Avengers veľmi slušné a už teraz mi je ľúto Thanosa a asi aj každého, kto si s Captain Marvel a Avengers skríži cestu 5*.

Ant-Man (2015)

Keď bol tento film ohlásený, fakt som si myslel, že bohužiaľ to bude asi prvýkrát kedy Marvel šlápol vedľa a vymstí sa mu to. Teraz môžem asi skonštatovať iba toľko, že "som sa veľmi mýlil!. A so zato rád. Po tomto už Marvelu zhltnem asi aj lietajúceho jednorožca. Naozaj nápaditý kúsok, vtipný ale aj vážnejší, ako origin jednoducho super. Cameá veľmi potešili, potitulkové scény tiež a to špeciálne druhá scéna, ktorá perfektne naladila na ďalšiu marvelovku. Paul Rudd, ale taktiež Michael Peña super výkony. Ostatní tiež nijako veľmi nezaostávali. Úprimne, teším sa keď si pozriem Ant-Mana znova. :) Videné: 2D, titulky, 23.7.2015, Trnava, cinemax.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Na jednej strane prevládajú skvelé pocity. Súboje, akčné scény, Ultron, Hulk vs Hulkbuster, Hawkeye - všetko na 1. Na strane druhej, nečakaná smrť (hneď 2x, z toho tá kľúčová...) ma úplne dostala. Nemám slov. :( Celkovo však druhé pokračovanie Avengers pôsobí o dosť osobnejšie, vážnejšie, prepracovanejšie čo sa práve tých akčných scén týka, ale nechýba ani humor začo som rád. Zabavil som sa veľmi dobre, naozaj musím vyzdvihnúť ešte raz Ultrona (kiežby sa ešte v budúcich filmoch vrátil), no ten záver ma takmer úplne položil. Videné: 2D, titulky, Trnava, cinemax.

Daredevil (2015) (seriál)

Mám rád filmy z produkcie Marvelu a mám rád aj seriály ako Agenti Shieldu, Agent Carter alebo samotné one-shoty. ALE, nech už mám Agentov akokoľvek rád, tento nový look a spôsob akým sa prezentuje Daredevil je proste epický. A to musím podotknúť, že som z tých trinástich častí zatiaľ videl len dve. Charlie Cox ako Matt zatiaľ super. Kiežby ho neskôr Marvel hodil do Spideyho sólovky prípadne aj so samotným Kingpinom. Ale nejdem predbiehať. Ak to takto pôjde so seriálom ďalej a každou časťou sa to bude ešte zlepšovať, tak budem veľmi rád. Je vidieť, že k Daredevilovi sa pristupuje ako k takému rozkúskovanému filmu. Naozaj ma toto potešilo a ak budú neskôr aj ďalšie seriály (Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist a The Defenders) minimálne tak kvalitné ako je zatiaľ Daredevil, tak budem len šťastný. 5*

Pán času (2005) (seriál)

Naozaj som sa snažil. Dal som tomu šancu, no ak si dobre spomínam, nedokázal som dopozerať ani celú prvú sériu. Je to hrozné, nudné, príšerne detinské, miestami nezmyselné, komické. Fakt nie... 2* A aj to si myslím, že som príliš zhovievavý.

Kód Enigmy (2014)

Tak som sa konečne dostal ku Imitation Game už aj ja a musím skonštatovať, že sa naozaj vydaril. Benedict Cumberbatch už asi tradične vynikajúci, pričom ani Keira Knightley vôbec nezaostávala. Film natočený podľa skutočných udalostí. Naozaj som veľmi rád, že som si to pozrel, pretože som sa dozvedel veci, o ktorých som doteraz úprimne naozaj nemal tušenie. Pre mňa plný počet a určite odporúčam pozrieť. Z tohtoročných filmov nominovaných na Oscara som zatiaľ videl tento a Whiplash. (Ešte ma čaká Theory of everything a (možno) Birdman) Oba filmy mali svoje nominácie zaslúžené. 5* :)

Ospalá díra (2013) (seriál)

Pilot celkom zaujímavý. Načrtol sa tu smer, ktorým by sa celá séria mohla uberať a taká tá pochmúrnejšia atmosféra mi príde celkom fajn, no aj tak tam cítim zatiaľ trocha niečo čo mi hovorí, že to bude mať svoje nedostatky. Na druhej strane je tu tá červenovláska Katherina 8-) a zaujímavé, trocha aj známe obsadenie, takže zatiaľ pilot viacmenej vyvážený s pre a proti.V každom prípade tomu šancu dám a som zvedavý, či a ako, sa kvalita seriálu neskôr zdvihne. Verím, že to nebude stratený čas.

Od A do Z (2014) (seriál)

Zatiaľ som videl všetkých 13 častí a priznávam, že to bolo príjemne sledovanie. Je to fajn seriál na taký oddych, relax. Kvality Priateľov či How I met your mother síce nedosahuje, ale o tom napokon ten seríal ani nie je. V každom prípade aj cez občasné scény či zakončenie častí kde je všetko, povedzme, dokonalé, je to stále fajn. Ak ste si zamilovali Cristin Milioti ako matku v HIMYM, tak tu to nebude inak. :) Edit: Tak nakoniec vraj seriál po 13. epizóde zrušili, celkom škoda.

Agent Carter (2015) (seriál)

Sľubný začiatok podľa mňa. Ten retro nádych je fajn. Páčia sa mi celkom aj tie charaktery postáv, predovšetkým Jarvis vyzerá byť fajn. Odkazy smerom na Captaina boli tiež dobré a Hayley Atwell ako Peggy Carter je proste skvelá. Ja som zatiaľ celkom spokojný, som zvedavý čo prinesie zvyšných šesť častí. Dúfam, že sa dočkáme aj nejakého toho začiatku budovania S.H.I.E.L.D.U., ale ktovie. Zatiaľ dvojdielny pilot tak 80-85% Edit: Tak už nás čaká len posledná časť a síce finále série. Seriál si viacmenej nastavenú laťku z pilotu udržal. Občas sa našli slabšie chvíle ale pre mňa osobne vyčnievali tie lepšie. Účasť Dominica Coopera ako Howarda Starka v celej jednej časti ako aj samotné cameo Stan Leeho dosť potešilo. Následná učasť Howling Commandos, aj ked pokiaľ si dobre pamätám, nie tak celkom vo svojej fimovej podobe z prvého Captaina taktiež super. Teším sa na poslednú časť, snáď aj opäť s účasťou Howarda. :) // Edit: Tak som dopozeral celú sériu a našťastie sa očakávané stalo skutočnosťou a vo finále nechýbal ani samotný Howard Stark. Za seba môžem povedať, že som naozaj spokojný a návrat - cameo - istej postavy na úplnom konci ma veľmi potešil. :) Neviem či tu nejaká šanca je, no budem dúfať, že áno a dočkám/e sa aj druhej série. :) 5*

Velká šestka (2014)

Táto spolupráca Marvelu a Disney vyšla perfektne! 5* Viac takýchto animákov! :)