Crazy Heart (2009)

Po Wrestlerovi ďalší film, ktorý sa zaoberá životom bývalej hviezdy, zničenej alkoholom, cigaretami, či drogami. Podobný sujet, kde sa starnúca hviezda snaží dostať na niekdajší vrchol, či lne prevegetovať zvyšok života zo zvyškov niekdajšej slávy. Ničím, neoslení, ale ani ničím neurazí.

Lunik IX (2010) (TV film)

Pripadalo mi to ako polodokument. Bolo vidieť na určirých miestach zásahy tvorcov do vyjadrovania či štylizácie postáv. Oveľa silnejšie na mňa pôsobili tie pravé, dokumentárne zábery rómskej komunity na sídlisku. Riešenie nám však nik neponúkol.

Pravda nebo lež (2005)

Až po pol hodine som si uležal v hlave, čo je čo a kto je kto v danom čase ... To som ani nemal robiť. Ku koncu sa to znova tak zamotalo, že už som de facto rezignoval na priebeh deja. Kúsok Lyncha ? Hmmm, nie, možno len tie éterické krásky vo filme. Kúsok Hitchcocka? Vôbec nie .... Pripomínalo mi to len jeden veľký ovocný kokteil bez chuti

Princ z Persie: Písky času (2010)

Cca v roku 1993-5 som ani nepredpokladal, že môže byť lepšia PC hra, ako je "Prince of Persia". Veď predtým som poznal iba primitívny tenis (dve paličky a jedna loptička) a logický Tetris. Nejeden večer bol prebdetý pri malom monitore nad dobrodružstvami Princa, ktorý sa musel prebiť za princeznou až do tých najvyšších poschodí paláca. Boje s kostlivcami i bojovníkmi v turbanoch - to bol záhul .... To bol ... Lenže film už nejako nie. Respektíve - pokiaľ by to bolo určené skupine 8-10 ročných - potom áno. Inak je to len a len oddychové kino na nedeľné popoludnie s jablkovým závinom na stole ... Ale i také občas treba, však ? )

ČT Live - Greenhorns (2005) (koncert)

Country s plechovými nástrojmi ? A hned ako prvá skladba ? Honza V. spieval tak, ako by sa mu už ani nechcelo, resp. nevedel. A vedel to niekekdy ? Pre mňa absolutne sklamanie

Hranice zlomu (2003)

Ťažké psycho, pri pohľade na zúbožených ľudí v Etiopii, Kambodžo, či Čečensku. Miestami donkichotovský, boj dobrovoľníkov proti chudobe a chorobám rozvojového sveta. Herecký výkon Clivea Owena vysoko nad priemerom a strčil do vrecka aj Angelinu Jolie. Ale tú dokáže hádam každý druhý ...) Zase - aby som jej - s opuchuntými perami - nekrividil, tak ju obdivujem ako ženu, keď si z natáčania okrem honoráru zobrala so sebou aj jedno opustené dieťa ...

Zločin je extrémní sport (2002)

Takýchto filmov tu už bolo ... povykradúvané scény a nápady z iných akčných a krimi filmov a pozliepané dokopy. Ale aspoň sa dalo pozerať na Natashu :::)

x=x+1 (2009)

Krásne "zamotaný" filmík, ktorý vás donúti rozmýšľať o súslednosti, následkoch, ale aj zamyslieť sa nad tým, čo autor filmu uvádza v "medzititulkách". Až vtedy sa dá pochopiť zmysel tohoto filmu. Veľmi odvážny filmársky počin, ktorý na ploche 15 minút uviedol krásnych, mladých ľudí v nádherných farebných kombináciách šiat v modernom, jednoduchom prostredí jedného bytu. Pán Krasnohorský - bravoooo !!! Držím palce do ďalšej tvorby a teším sa zas na nejakú "lynchovčinu" ...)