Smím prosit? (2004)

Mě by zajímalo, kam se jako podělo těch 50 mil. USD rozpočtu. R. Gere musí být sakra drahý herec. Celé je to takové nasládlé o krásné neznámé a statném (byť již postarším) chlapíkovi. Film natočen za jediným účelem - aby dámy před plátnem vzdychaly nad úžasným R. Gere - i proto je ten jeho vztah spíše platonický, aby divačky mohly nadále toužit :)

Milionový závod (2001)

Když to srovnám s jinými počiny v šuplíku "bláznivá komedie", tak to nedopadlo vůbec, ale vůbec špatně. Jasně, gagy jsou někdy dost primitivní, ale na druhou stranu je jich tam dost, u kterých se docela nasmějete. R. Atkinson je jenom marketingový tahák, ve filmu nehraje nic extra (skoro vůbec), ostatní pro sebe (právem) uzurpují daleko větší část plátna. Jednoznačně nejlepší je John Cleese

Záložní plán (2010)

Zatímco některé herečky umí stárnout s grácií spolu s přibývajícím věkem se mění i jejich role, tak některé, jako třeba JeLo se zuby nehty drží představy, že je jim stále dvacet. Bohužel JeLo i "hraje" tak jako by právě vylezla ze základky. Chápu, že někdy ten talent prostě Bůh nenadělil, ale po takové době by už také taková ženská, které je přes čtyřicet mohla mít trochu soudnosti a od těchto rolí se posunout někam dál (pokud možno co nejdále od filmu).

Hele kámo, kdo tu vaří? (2005) odpad!

Kdyby mi bylo patnáct, tak bych to hodnocení asi zvedl. Ale časy, kdy jsem se zasmál pokaždé, když ve filmu zazní "fuck" jsou už (naštěstí) nenávratně pryč. Když si odmyslíte vulgární jako-že humor, tak zbude co? Kuchař a číšníci, kteří naplivou hostovi do jídla (to je vlastně to nejmenší co s tím jídlem udělali). Pár zoufalců potácející se na úrovni krachu a řešící své bizarní problémy. Do toho prostředí restaurace, kterému šéfuje další zkrachovalec. Jako seriál do TV by to ještě mělo jakous takous naději na úspěch, ale jako film je to propadák.

Fanfán Tulipán (2003) odpad!

Pokud znáte některé (jakýkoliv) z předchozích adaptací tohoto lupiče - gentlemana, tak uděláte lépe, když se podívat na ně. Tady to nezachrání ani taková kočka jakou je Penélope Cruz.

Láska na hlídání (2004) odpad!

Jasná TV kvalita na nedělením odpoledne, kde dokáže babičky zaujmout ta holčička v hlavní roli, co se tak hezky usmívá (Katie Holmes) a tak ten dům jak tam bydlí prezident. Jít s tímhle na normální trh je sebevražda. A možná i vražda (diváka). Je to slaboduché, je to nudné, je to o ničem.

Přístav naděje (1998)

Napsal jsem to už u předchozího Whitakerova filmu - jak umí hrát, tak neumí režírovat. Ale zase umí vydělávat, protože to, co on natočí, tak to se prodává velmi nadprůměrně. Sandra Bullock tady zrovna neexceluje a zahrála v mnoha jiných romantických komediích daleko lépe.

Až si vydechnu (1995)

Jak mám Foresta Whitakera rád jako herce, tak ho mám po tomhle filmu nerad jako režiséra :) I když tedy klobouk dolů za ty tržby - vydělat s 16 mil USD rozpočtem přes 80 mil USD, tak to se počítá a musí umět. Jenže já jsem to vůbec nepochopil, asi jsem nedorostl dostatečně abych pochopil ženské myšlení o herectví hlavních představitelek ani raději nemluvě.

Osobní strážce (1992)

Žádná pecka. Buďme k sobě upřímný. Whitney Houston je hrozně nesympatická, nemůžu si pomoci. I když jí to samozřejmě zpívá jedna radost. Ale nostalgie hraje velkou roli v hodnocení a tak tahle kombinace romatnického thrilleru, která nás oblažovala skoro každého čtvrt roku na televizní obrazovce si ty tři hvězdy zaslouží.

Wyatt Earp (1994)

Ať Kevin točí co chce, tak westerny mu jdou nejlépe. Drsní muž v drsném prostředí. Film zabíjí přímo úděsná stopáž, kdyby se to seškrtalo o půl hodiny, tak by to asi dopadlo lépe. Na druhou stranu jako pocta jednomu z největších hrdinů divokého západu (ne, není to o Old Shatterhandovi :)) se ta rozsáhlost dá pochopit a dokonce i ukoukat.