22 výstřelů (2010)

Pro mne trošku zklamání, čekal jsem drsnou akci ve které jsou vlastni všichni ti špatní, přesně tak, jak to ve Francii umí natočit. Bohužel se mi dostalo dvou hodin nudného polemizování o tom, kdo jsme, kam směřuje a jaký je náš úděl v životě, prokládané nějakou tou akcí (asi aby se neřeklo). Jean Reno má rozhodně navíc.

Láska na inzerát (2005)

Nenadchne, neurazí. Sympatické je, že ústřední dvojice vypadá celkem uvěřitelně (nejsou to žádní prvoplánoví krasavci), ale zahrané je to hezky i když bez velkých překvapení. Prostě žádný velký průšvih, ale ani žádný ze-židle-zvedač.

Konec světa (2008) odpad!

Za některé omyly se krutě platí! Sám jsem toho důkazem, protože tento film jsem si stáhl omylem a pak celých třicet minut nevěřícně hleděl, než zvítězil můj pud sebezáchovy a toto dílo vypnul. Typický film pro odpolední vysílání na Nově. Triky jako ze Studia kamarád, herecké výkony na podobné úrovni (i když Muff je proti nim vlastně pan herec!), raději rychle zapomenout.

Začalo to jedné žhavé noci (2001)

Myslel jsem, že to bude blbost. Naštěstí jsem se hodně moc zmýlil. Liv Tyler je sexy, že člověk pomalu zapomíná na ostatní herce, ale ve skutečnosti hrají velmi dobře a humor je sice poněkud černý, ale komu to vadí? Vtipné to je :) A já se bavil. Nikdo přece od takového filmu nečeká, že bude sbírat Oscary, ne?

Nepřemožitelný (2006)

Americký sen v praxi. Aneb příběh jednoho chudého chlapíka, kterému nikdo nevěřil a on všem vytřel zrak. Jo, kdyby to bylo vymyšlené, tak nad tím mávnu ruku, ale protože to bylo natočené podle skutečné události, tak to stojí za zamyšlení. Mark Wahlberg v jedné ze svých lepších rolích. I když americkému fotbalu moc nerozumím, tak zpracování a atmosféra filmu mne vtáhla do sebe. To podpořené ještě dobrou hudbou. V dané kategorii (sportovní film) rozhodně nadprůměrná podívaná.

Po přečtení spalte (2008)

Bratři Coenové tentokrát natočili vynikající komedii o tom, jak lidská hloupost nezná meze. Nechápu jak se jim podařilo dostat do jednoho týmu taková jména jako Clooney, Malkovich, Pitt, ale pod jejich taktovkou rozehrávají skvělou hru, kde se představují v poněkud netypických rolích, ale jsou to přece Coeni, takže netypické je u nich přece úplně normální :) A opět to všechno funguje a upřímně nechápu, jak se jim to daří ukočírovat a celý ten koncert zrežírovat do takové podoby.

Sexuální rekonstrukce (2003)

Pravdivý příběh. Není to v životě tak, že naši partneři nás mění? I bez našeho vědomí? Ať už za jakýmkoliv účelem? Film mne opravdu bavil od samotného začátku, kdy docházelo k pomalé přeměně hlavního hrdiny a i když se drama koná vlastně až na samotném konci, tak nevím nevím jestli bych tam řadil celý film. Prostě příběh ze života, který se klidně mohl stát. A Rachel Weisz jsem věřil každé slovo, které ve své roli řekla. Výborně zahráno. Líbila se mi i Gretchen Mol v roli snoubenky kamaráda.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Velmi sympatická komedie, která osloví nejen ženy (i když některé třicátnice se tam musí vidět), ale (možná trochu) překvapivě i muže. Myslím, že prubířským kamenem úspěchu byla volba ústředí trojice herců, kde Renée Zelwweger hraje skvěle, Colin Firth sekunduje taktéž skvěle a Hugh Grant v roli pro něj trochu netypické, ale o to je to celé vtipnější. Výborně!

Deník nymfomanky (2008) odpad!

Vzpomínáte si na erotický seriál "Deníky červených střevíčků"? Jo, tak tenhle film mi to velmi silně připomínal. Přitroublé, jako že drama, který si hraje na něco, na co absolutně nemá. Tohle fungovalo v devadesátých letech někdy po půlnoci na Nově, ale dnes? Za co? Stařena, která trousí moudra, že by se z toho člověk zjevil, láska jako z mexické telenovely (jsem do něj zamilovaná, protože jsem ho nepřefikla na první schůzce). Dramatická hudba a prostřihy (zhroucená na hrobě, zhroucená houpačce, šťastně skotačící na pláži s balónky) už z té kraviny nic lepšího neudělají. A to jsem se raději ani nerozepisoval o hereckých výkonech, které zůstávají na úrovni amatérského divadla (hlavně Leonardo Sbaraglia). Do koše s tím! A nikdy více!

Constantine (2005)

Pro mne velmi, velmi příjemným překvapením. Od filmu jsem nic nečekal, spíše jsem byl skeptický (protože jsem předtím viděl Legie) a zpracováním, režií i triky to celé prostě dobře zapadlo do sebe a ubránilo se to nějakému velkému moralizování a protože film byl celý takový zdánlivě komorní, tak i konec se nesl v tomto duchu a velké finále se sice nekonalo, ale o to bylo zajímavější.