Náhradníci (2009)

Když se to vezme kolem a kolem, tak to bylo zklamání. Jasně, je to koukatelné, ale že bych si to někdy chtěl pustit ještě jednou? O tom dost pochybuji. Celý námět je poměrně zajímavý, ale mám pocit, že potenciál nebyl využit ani z poloviny.

27 šatů (2008)

Není to žádný trhač asfaltu o kterém budete mluvit ještě příští rok, ale komedie je to milá a Katherine Heigl je roztomilá a tahle pozice v roli ji opravdu sedí. Na to, že je to spíše film pro ženy, tak jsem se docela bavil.

Vzpomínka na Titány (2000)

Perfektní film o pro Evropana poněkud netypickém sportu, ale možná o to atraktivnějším. Do toho ještě problém rasové segregace a samozřejmě naplnění amerického snu - zní to jako příběh ze špatného bijáku, jenže ona je to všechno pravda. Příběh se skutečně stal a to celé staví příběh do ještě lepšího světla.

Gattaca (1997)

Ukazuje se, že pro dobrý film postačí originální námět a nemusíte mít rozpočet dosahující astronomických výšin - postačí v podstatě komorní příběh v nepříliš vzdálené budoucnosti, ale který vyznívá tak opravdově, až z toho jednoho zamrazí. Nemluvě o skvělých hercích, hlavně u Ethana Hawke a Jude Law, jejichž vzájemný vztah projde velkou změnou až perfektnímu vyvrcholení a celé poselství filmu vyznívá velmi pozitivně. Je jedno kdo jste, když jdete za svým snem, tak dokážete cokoliv. Krásný film, velmi srozumitelný i pro ne-sci-fisty.

Chceš mě, chci tě (2009)

Tenhle film si nehraje na žádné umění. Jde jenom o tom vypnout mozek a nechat to prostě plynout. Jasně, nečekejte žádnou super-extra inteligentní zábavu, občas se zasmějete, ale dvojka Butler a Heigl spolehlivě funguje a omílané téma - dva se nesnáší, aby zjistili, že se vlastně milují je sice hodně ohrané, ale nikdo od tohoto druhu filmu nečeká přece originalitu. Jde o zábavu. A to Chceš mě, chci tě celkem zdařile plní.

Alfred Hitchcock uvádí (1985) (seriál)

Nesmrtelný mistr hororu a jeho výběr příběhů, které i někdy režíroval. Mnohé z nich se staly legendou a byly použity i v jiných filmech a první seriál, který způsobil, že jste měli mrazení v zádech i ve všední dny odpoledne, kdy seriál běžel.

Akta X (1993) (seriál)

Pro sci-fisty je tento seriál něco jako Biblí na pokračování. Série z počátku natáčení jsou rozhodně lepší - ty poslední jsou už krapet vylouhovanější, navíc po rozdělení vyšetřovatelské dvojice Muldera a Scully to už nemělo to správné grády. Ale pokud zapomeneme, že byly natočeny série s větším číslem než IV, tak tento seriál svým napětím osloví i ne-sci-fi fanoušky.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Škoda, že po 11. epizodách už nebyly další díly natočeny, ale o to více je možná Mr. Bean legendou, kdy jeho příběhy baví i po několikerém vidění. Když znáte R. Atkinsona a víte, že je to profesor angličtiny, tak jeho postavička Mr. Beana je ještě neuvěřitelnější. Přesto se neubráníte smíchu.

Futurama (1999) (seriál)

Geniální námět o peripetiích jednoho cizince ve světě, kam nepatří. Vše vytvořeno s humorem, který je mi velmi blízký.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Dechberoucí "studie" jedné roty na cestě 2. sv. válkou. Myslím, že takhle by vypadal nějak Zachraňte vojína Ryana, kdyby měl režisér neomezeně času. Štědrý rozpočet je vidět na každé bojové scéně a dobře prokreslené postavy ještě přidávají k velké uvěřitelnosti celého seriálu.