Šéf mafie (1990)

Tuhle bláznivou parodii na gangsterky jsem viděl kdysi na VHS z videopůjčovny. Sic nezaujala více než jiné a lepší parodie vznikající ve stejné době, přesto některé scénky si úsměv zaslouží. V dnešní době žádný zázrak.

The Phantom Empire (1988)

Pro zájemce a fanoušky pokleslé zábavy naprostý skvost. Cesta do středu Země (jeskynní lidé - kanibalové) kombinovaná s Cestou do pravěku (souboj dinosaurů) umocněná prsatou velitelkou, které sekundují Amazonky z Penthousu a robot, shánějící diamanty na pohon svého vesmírného plavidla. Film plný hlášek a úsměvných scének. Natočeno za šest dní s výborným hereckým obsazením.

Vampír z Beverly Hills (1989)

"Hele kámo, ale tady si v Hollywoodu!" Fred Olen Ray natočil film sám o sobě, jako o úspěšném producentovi superakčních filmů a k tomu si zvolil za téma "ed woodovsky" laděný flák s upírama. Kdysi jsem viděl na VHS z videopůjčovny a při další projekci po takřka 20letech, nostalgie mě přitlačila ke zdi vrátila se mi ta bezbřehá tupost při půjčování a hlavně sledování veškerých novinek mezi regály. Ano, je to sice sračka, ale takhle nějak si představuju ideální filmy z 80. let.

Strike Commando (1987)

Nejsou to Žhavé výstřely 2, ale jako parodie na Ramba 2 k pobavení poslouží. Brunovi se tentokrát zalíbil Sly natolik, že stvořil vlastní verzi, nelišící se od originálu, jen s mnohem nižší rozpočtem a tolik zmršenými scénami, že je toto právě důvodem nedospělé zábavy (např. záběry na vrtulník buď z jiných filmů nebo z dokumentů, souboje, výbuchy, samotná střelba stojí za zmínku, neboť Reba nemůže nikdo zasáhnout ani zblízka, vrcholem a jednou z mnoha perel je kosení rákosníků, přičemž Reb naznačuje střelbu a nato všichni Vietnamci padají tak rychle, jak jim Bruno nařídí). Strike One vrací úder. Fanouškům Ramba nedoporučuju, ale jestliže se chcete jen nenáročně pobavit, tak film toto kritérium splňuje.

Roboválka (1988)

Kdyby neexistoval Predátor, Univerzální voják a RoboCop, tak by tohle byla největší pecka mýho dětství. Bohudík tyhle filmy už existovaly a i přesto to je nejzábavnější parodie na Predátora, jakou jsem kdy viděl. Mám problém s hodnocením. Je to sice sračkoidní, ale fanouškům Predátora vřele doporučuju, protože se zaručeně pobaví, samozřejmě si s sebou na gauč musí přilepit obrovský nadhled a hyporbolickou nadsázku. Film kopíruje slavné scénky a hlášky. Je to jako když Bruno viděl Predátora poprvé a rozhodl se natočit svou verzi, přičemž chlapíky sháněl na diskotéce a ve fitku, se kterými to viděl podruhé, ale výběr herců se mu skoro podařil.

Frankenstein 80 (1972)

Vzhledem k tomu, že se takřka celý film odehrává v nočních hodinách nebo v temných zákoutích s přihlédnutím ke stáří filmového materiálu činí film hůře sledovatelný. Přesto role frankensteinovského monstra "Mozaiky" byla zajímavá a zabíjení mladých žen poměrně morbidní. Ve filmu se prolínají prvky giallo s hororovým žánrem. Spíše pro fanoušky. Volně na youtube.

Milující manželka (2008) (TV film)

Dvě a půl. Dobrý televizní thriller, i když na některých místech ztrácí dech. Pohlední herci, nablýskaná auta, atraktivní prostředí. Film o jedné zlatokopce, která se odvážila jít přes mrtvoly, ale nakonec pohořela.

Město v plamenech (2009) (TV film)

Na těchhle filmech je úžasný, jak se nechá za pár dolarů vytvořit iluze katastrofického filmu. Mně se docela tyhle levný prkotiny líbí, člověk se pobaví. Sídlo kalifornské guvernérky bylo skvělý, úplně jsem si v té pidikanceláři představil Arnolda. Další zajímavostí bylo, že všechny kancelářské přístroje byly vypnuté a nesvítily, obrazovky počítačů chrlily nesmyslná čísla a grafy. O počítačově vytvořeném ohni (i když asi byly použity i skutečné záběry z lesních požářů v Kalifornii) a detonace způsobené roztřesením kamery ani nemluvě. Musím obdivovat herečky, protože naučit se takový text a ještě ho odříkávat nad nic neříkajícími tabulkami, je skvělý výkon (a hlavně jim to slušelo). Krásný bylo sledovat ty charaktery postav. Sice bylo vidět, že se nikdo ani nezapotil, což byla škoda. Nakonec se náhlý a nevysvětlitelný vzrůst teploty vysvětlí nahromaděním methanových plynů, za které může těžba ropy a zemního plynu v jižní Kalifornii. Největší bombou bylo, že ty dvě holky v laboratoři B, na které nezbývají peníze, se zabývají vyřešením problémů celosvětového hladu?!?!

Casa privata per le SS (1977)

Bruno Mattei si natočil další dílo, které viděl u Tinta Brasse. Výborná role vyšinutého Gabriele Carrary v roli Hanse a spousta nahých dívek v erotických kratochvílích (mě se líbily asi dvě). První polovina filmu je zajímavější, i na Hanse a jeho dívky se lépe dívá, ve druhé polovině se film změní v psycho-válečné drama, které trochu ztrácelo na významu.

Caligula et Messaline (1981)

Bruno Mattei se nechal okouzlit orgiemi starověkého Říma v podání Tinto Brasse a natočil svou verzi s dodatkem o Messalině. Některé scény jakoby z oka vypadly svému konkurentovi. První polovina filmu je o šíleném Caligulovy (včetně prohlášení jeho koně senátorem), druhá polovina je o Messalině, která využívá svého těla ke stále rostoucímu vlivu. Otázkou je, kdo byl vyšinutější. Mimochodem, Caligula si vybral svou Messalinu jako gladiátorku). Dá se na to dívat, i kulisy jsou celkem zajímavé a erotiky více než dost, ale nebýt kopie jiného díla, mohlo by to být za ***. Viděno v anglickém znění, včetně výpadků anglického dabingu, který se asi třikrát změnil v německý.