S mafií v patách (1988)

Každý začátek kariéry je těžký a to i pro průměrného scénáristu a režiséra Davida Mameta. Jeho první dva snímky jsou nudné, někdy až otravné a nezáživné. Jeho první film Hráčské doupě byl snad ještě horší. Jedinou kapku vzrušení v tomto filmu jsem zažil když Gino v kasinu vyhrál. Myslím, že i tehdy se Don Ameche (Gino) také jinak zatvářil.

The Gospel of John (2014)

Celosvětově známý příběh Ježíše Krista v dalším filmovém zpracování. Tento film vznikal pět let a natáčel se v Maroku. Britský herec v roli Ježíše Selva Rasalingam mluví ve filmu aramejsky a taktéž účinkoval v hlavní roli v ostatních částech evangeliích od stejné producentské skupiny. Pro biblický překlad byla zvolena verze krále Jakuba v její nové mezinárodní verzi. Za pozornost film stojí i přes svou délku.

Milosrdenství (2021)

Hlavní linie příběhu se odehrává na přelomu roku 1949/1950 na jedné z maďarských vesnických farností jako příklad potlačení víry komunistickým režimem. Co však zmůže víra, která je člověkem děděna a zakořeněnována tisíciletí proti politickému pokusu, jenž nevydržel ani padesát let? Deportace mnichů a jeptišek, konfiskace církevních majetků a liturgických předmětů, ale i osobní rozhřešení dvou lidí, kteří se opět po letech setkávají tváří v tvář. Charismatický výkon představitele otce Leopolda odhaluje hrdinství všech věřících, a nejen laiků, kteří museli bojovat sami se sebou, s uzurpátorem moci, ale i s lidmi, kteří měli představu, jak jim politický režim a moc proklestí cestu k lepšímu životu.

Smrtící meteor (1976)

Nemohu hodnotit. Na pohádky jsem už asi starej :-(.

Lovec v ulicích (1990)

Tak tomuhle filmu jsem dal šanci a příjemně mě překvapil. Pro mě první film se Stevem Jamesem v hlavní roli, kvůli kterému jsem se na film chtěl podívat. V roli bývalého policisty a nynějšího lovce hlav s dobrmanem za zády a barovou zpěvačkou v posteli dělá v ulicích New Yorku pořádek. Reb Brown v netypické záporné roli fanatického krvalečného žoldáka tomu spolu s mafiánem Johnem Leguizamem (Angel, který vede Diablos) dodal slušnou protiváhu. Veskrze jde o drogový byznys, na jehož si dělá zálusk klan Diablos s kolumbijskými spojkami proti místnímu klanu italských Romanovců. Místy úsměvné, místy drsné, v dlouhém plášti Blade ti nakope prdel.

Contacto ninja en la Argentina (1987)

Hodně špatný film, který Sho Kosugi nezachránil, nindžové (kde se tam vzali, nikdo neví), mdlé a levné souboje. Objeví se i skutečný vrtulník a několik explozí. Z plamenometu jsem se rozesmál. Mě nevadí takovéto filmy, rád se na ně dívám a rád se vracím do dob VHS a devadesátých let. Sho Kosugi je akční ninja hvězda, ale také se občas objevil v koprolitních projekcích, co naplat. Jsou i jiné filmy a lepší. A přes vodopády řeky plynou dál a svět se točí, točí, točí ...

Krvavý zápas (1991)

Albert Pyun je zvláštní režisér. Jeho nejzajímavějším počinem je Cyborg s van Dammem, pokud se nedíváte na originální nesestříhanou LP verzi. Jsem zastáncem minimalismu, takže tento film není lahůdkou, ale vydržel jsem se celkem s pozorným okem dodívat do konce. Ve druhé polovině jsou jen souboje v ringu, zajímavý zvrat a všechno stručně řečeno. Film jsem chtěl vidět kvůli Benny Urquidezovi, dále v něm bojuje i Dale Jacoby z Karate Tiger 1 a o výstupu playmate Hope Marie Carlton není třeba se zmiňovat. Michel Qissi (Tong Po) se ve filmu objeví jen na začátku a ve filmu nebojuje.

Shao Lin zhen ying xio (1979)

Jeden z prvních (pokud se to tak dá říci) filmů klasika žánru Godfreye Ho s ikonou šaolinských kung-fu filmů Gordonem Liu, který ztvárnil hlavní roli v nezapomenutelné klasice 36 komnat Šaolinu. Bizardní ztvárnění, přehnané zvukové efekty, ale dobré souboje a choreografie. Mniši v elastickém prádle pořádající choreo bojůvky stejně tak na závěr soubor osmnácti "bronzových" mnichů, skoky, salta, přemety a styly draka, orla a dokonce opilého orla a Ju Te (podle dobového překladu) si to zase hodí v kuchyni. Pokud jde o zápletku filmu, podle mého není moc důležitá - výměna synů, jejich výcvik, zrada a pomsta, tajná příručka šaolinských technik, happy end. Dokonce se ve filmu objevila žena a to v celkovém počtu jedna a až ve druhé polovině filmu. Před třiceti lety by se mi film líbil více, ale dnes už taková paráda to není.

Rudé komando (1999)

Moje poslední rozlučka s borcem Jeffem Speakmanem, s komentářem: "Nikagda". To raději filmy Godfroye Ho. Ruští agenti po 11 letech si vyřizují účty a fakt, co je to speciálního vojáka, který při akci používá inhalátor? Sbohem a šáteček.