Trappola diabolica (1988)

Další opus magnum Bruna Matteie a jeho plagiátorství. Ne už tak podařená kopie Ramba 2 a první části příběhu Strike Commanda. Jedna akční scéna sice střídá druhou (stejná kopie scény, ve které se Sly vypořádává s osádkou lodi), ale originalitou se režisér příliš nezabývá. Hvězdou je zde Brent Huff, další ze sbírky drsných mužů pokleslého herectví s nepřesvědčivým výkonem. Akce se střídá s humornými pasážemi, které mi však přišli natolik suché, že jsem se ani nepobavil nad vykradením scény z Indiana Jonese, ve které sličná Rosanna překonává v pití otylého štamgasta, kdesi uprostřed filipínské džungle (cílem hry nebylo, kdo první odpadne, ale kdo první krkne). Tentokrát se Brunovi zalíbily i jiné filmy, které se snažil napodobit (např. Honba za diamantem a Americký ninja). Možná by to byly dobré akční filmy 80.let, nebýt toho, že už jste některé scény viděly v jiných lepších filmech s jinými lepšími herci a lépe natočené.

Sladký dům hrůzy (1989) (TV film)

Hrozný duchařský příběh plný nesmyslných dialogů a ještě trapnějších scének. Ty dvě děti mi lezli krkem již od začátku. K tomu klišé, že se jeden nestačí divit. Jediným, co stojí za zmínku jsou gore efekty, ty jsou dost brutální, ale to je bohužel všechno. Postavy, které se mihotají příběhem, jsou podivné - vymítač, realitní agent, rodiče, tetička se strýčkem a ZAČÁTEK SPOILERu vrahem je zahradník KONEC SPOILERu. Původně jsem chtěl dát odpad, protože trapností je zde až zbytečně mnoho.

Die Marquise von Sade (1976)

S tvorbou Jesuse Franca jsem se rozloučil skutečně tou nejodvážnější cestou, jakou lze. Ve všech filmech, které jsem viděl, hrála Lina Romay excentrickou, stále nadrženou holku, co si to rozdá s každým, ale že ji uvidím v hardcore scénách, to jsem netušil. První část filmu ještě balancuje na hraně mezi SC a HC, ale druhá půle je jen už o ní. Taky jsem rád, že jsem viděl v hard scénách i mou snad ještě oblíbenější Martine Stedil. Ačkoli jsem si myslel, že půjde o parafrázi na Oscara Wilda, dějově mě to dost zklamalo.

La Fille de Dracula (1972)

Jedna a půl. Další film Jesuse Franca na motivy hraběte Draculy. Hrábě Dracula odpočívá stále ve své rakvi a jeho výraz mi lezl na nervy. To už je lepší jiný Francův film Hrabě Dracula, ve kterém sice působí Ed Woodovské triky vtipně, ale žánrové obrázky jsou jako lusk + vyníkající hudba Bruna Nicolaie (kdeže se vzal ten hudební motiv, použitý i v novém Sherlocku Holmesovi?). Tento film však vypráví trochu jiný příběh. Jak je z názvu patrno, o dceři hraběte Draculy. Kromě známých a jinde viděných drákulovských variací je zde samozřejmě dost nahoty a lesbické erotiky, ale ne zas tak moc. Kromě atmosféry, ne však děsivé, ale žánrové, stojí za vidění krásná Britt Nichols v roli Luisy Karlsteinové. A propos upírský rod pochází z Karlštejnu!

Frauengefängnis (1975)

Lina Romay zase hraje Marii, zase je vězení, zase se na ní sápe Franco :). Ten chlapák si to teda vždycky umí užít. Bohužel slabota se táhne celým filmem jako lano, po kterém nakonec utečou tři uvězněné nevinné slečny. Lina je moc líná a všechno zachraňuje krásná Martine Stedil. Některý postavy byly fakt hrozný, např. ta bláznivá rusovláska Rosa. Zase to má špatnej konec a díky neustálé nahotě se to dá vcelku dobře vydržet. Podobné jako např. Sadomanía. Viděl jsem verzi o délce 81min v anglickém znění.

Macumba sexual (1983)

Zvláštní film, který se odehrává na pomezí snu a skutečnosti, typický pro Franca. V tomto dominuje opět Lina Romay, které to mimochodem snad sluší ze všech filmů nejvíc, a Ajita Wilson. Opět jde o sex, opět jde o touhu a vášeň, které všichni podléhají. Zajímavý konec, zajímavá lokace, ale už jsem těmito filmy nějak přesycen. Některé scény jsou na hranici mezi softcore a hardcore.

Der Heiße Tod (1969)

Střih: Bruno Mattei, hudba Bruno Nicolai. Slabý WIP, jiné Francovy filmy jsou lepší. Marie, která přišla do ženského vězení na Ostrov smrti jako poslední, dostala označení číslo 99. Věznici řídí sadistická ředitelka a guvernér Santos (Herbert Lom). Poté, co ve vězení umírá více žen, než je přirozené, posílá ministr spravedlnosti do věznice na kontrolu Leonii Caroll, která se snaží o zmírňování trestů a také zažádá o prošetření případu Marie. Nakonec se Marie spolu s dalšími dvěma dívkami pokusí utéct, ale útěk nedopadne dobře. Podobný jako snímek Sadomania. Rozdíl je v tom, že v Sadomanii byla nahota od začátku do konce, v tomto filmu je nahoty málo, ale zato jsou použity XXX záběry z jiných filmů, což film úplně kazí.

Frauen für Zellenblock 9 (1977)

Z žánru WIP jeden z těch horších filmů. Ačkoli jsou celkem 4 dívky po většinu filmu nahé (za to *), ostatní složky filmu jsou trapné, až k ničemu. Za pozornost stojí blonďatá Karine Gambier a 18-letá Susan Hemingway. Schéma filmu je typické pro všechny filmy WIP. Skupina dívek je kdesi v džungli Latinské Ameriky zastavena velitelkou věznice, o které nikdo nemá ani potuchy. Kromě velitelky věznice je dalším postrachem dívek dr. Milton (Howard Vernon), který se svými sadistickými výslechy snaží získat další informace o rebelech, žijících ve městě. Útěk je neoriginální, cesta nahých dívek džunglí scestná a závěr není happyend.

Les Amazones du temple d'or (1986)

Mimořádně hloupý film. Jednu hvězdičku jsem dal za ženské obsazení, které je po většinu času filmu nahé. Dá se to dokoukat, i když jsem si kolikrát klepal na čelo. Už první záběry, jak polonahé Amazonky jedou na koních po francouzském lese, který má jako představovat džungli s naprosto nevhodným hudebním doprovodem, leccos prozrazují. Další záběry nejsou o nic lepší. Liana (jak hezké jméno pro děvče z džungle) dovádí s lvíčetem, jezdí na slonech a jako kámoše má šimpanze. Do toho ty záběry zeber a hrocha z dokumentárního filmu. Tento ekologický thriller umocňuje oděv Liany, který se skládá z kožešin jejich kamarádů zvířátek (skvělé botky z gepardí kůže a pro zakrytí poprsí ocásky lišek nebo jiných podobných šelmiček). Liana mi připomněla film Sheena, královna pralesa nebo Smaragdový les. Vyniknou i dekorace zlata a samotný chrám Amazonek. Ještě, že se procházejí polonahé. O skupině indiánského kmene složeného s černochů a opálených bělochů, protože se tolik černochů prostě nesehnalo, ani nemluvě. Hloupé chování všech zúčastněných korunuje indiánský šaman Kuku, tak toho bych fakt zabil. O Amazonkách se říká, že představují hlavně feminismus. Zde je ještě okořeněn ekoterorismem.

Frauen ohne Unschuld (1978)

Jesus Franco opět představuje to, co má nejraději - nahá ženská těla a jejich vášně. Na krátko ostříhané Lině to tolik nesluší, ale to vynahrazují ostatní dívky na klinice, které se oddávají svým vášní a pudům. První část je dějově nudnější, protože divák neví, co se vlastně stalo. Ve druhé polovině už ději porozumí. Zápletka s diamanty mi přišla moc vykonstruovaná, ale pro něco se vraždit musí. Některé dějové zvraty jsou celkem ucházející.