127 hodin (2010)

Bomba. Jeden z těch filmů, co mi ještě dlouho sedí v hlavě... James Franco mě překvapil a dostal.

Zkažená úča (2011)

Nedá se říct, že by Zkažená úča byl zrovna filmový trhák, ale pro mě, jako pro ženu, která má mládí pomalu v háji a do důchodu daleko, byl celkem osvěžující. Cameron Diaz, už taky mírně poznamenaná roky, se mi v hlavní roli líbila a film mi dal přesně to, co jsem od něj čekala - příjemný odpočinek a zábavu od začátku až do konce. I když některá překvapení, jako např. Justin Timberlake souložící nesouložící, byly spíše traumatizující :-)

Ať žijí duchové! (1977)

Dnes už se na to dívám jinak, ale přesto si pamatuji, jak jsem tuhle " pohádku" měla ráda, když jsem byla malá. Hotová srdeční záležitost. Dnešní generaci už to asi mnoho neřekne... Ale přesto nechávám čtyři *. Taky proto, že dneska se už nic takového nenatočí.

Sedm (1995)

I mně spadla brada. Ale nenašla jsem dosud odvahu podívat se znovu.

Kill Bill 2 (2004)

Kill Bill je Tarantinovo pompézní dílo. Velikost z něj srší od první do poslední minuty. Dvojka je lepší, je vyvrcholením, ale bez jedničky by nemohla být. Dokonalá hudba. Zbytečné více hodnotit, důležité je vidět. Opakovaně.

500 dní se Summer (2009)

Pokud se vám hlavou honí otázky typu "Co je to vůbec láska", tak tenhle film vám asi moc nepomůže. Možná vám zamotá hlavu ještě víc, ale každopádně vám poskytne spoustu nových zorných úhlů k zamyšlení, pěkně pohromadě a v pozoruhodně poklidném ale přitom neomšelém balení, které od začátku dráždí zvědavost diváka prolínámím časových linií. Film je moderní obsahem i formou. Líbí se mi všechny ty hrátky s obrazem, animace, snové vstupy... Vyznívá mi jako jedna velká hra, která se jmenuje ŽIVOT, který milujeme a nenávidíme, který bereme vážně i lehkovážně a který si snažíme užít, ačkoliv vůbec nevíme jak... K tomu příjemný výběr známých melodií a notná dávka moudrých postřehů. I já chci podtrhnout skvělou volbu Zooey Deschanel, která má v sobě přesně to, co tenhle film potřeboval. Hlavně neokoukanost. I mě napadlo, že Summer byla pěkná mrcha a jenom tahala Toma za nos, ale je nutné brát v úvahu, že mu nic neslíbila. Musela tušit, že on ji miluje a že ho jednou zraní, ale na druhou stranu byla obdivuhodná svou odvahou žít přítomnstí a nezabývat se tím, co bude pak. Nevědomky udělila Tomovi životní lekci, která ho svým způsobem velmi obohatila. Tenhle film má v sobě mnohem víc než se projeví v oněch 91 minutách a ještě dlouho o něm přemýšlíte. Prima. Na hranici 4 a 5 hvězd.

Kobra 11 (1996) (seriál)

Sestavu Erdogan Atalay, René Steinke, Carina Wiese a Charlotte Schwab bych označila za zlaté časy Kobry 11, které by si ode mě zasloužily čestné 3 hvězdy. S přibývajícími parťáky a opakujícími se zapletkami však závan originality rychle vyprchal a nyní už to nestojí za koukání, ledaže bych chtěla zabíjet čas.

Za zvuků hudby (1965)

Nádhera, plná nádherných obrazů nádherné krajiny, nádherných písní, úžasných hereckých výkonů, příjemně citlivého milostného příběhu, roztomilých dětských tváří, životní síly a sálající energie. A o téhle energii je pro mě tento krásný muzikál, který zdurazňuje důležitost rodinných pout, hřejivých mezilidských vztahů a také lásku k vlasti a přírodě. Někomu se může zdát přeslazený a možná by i byl, kdyby nebyl tak nádherně utvořený se všim všudy, v každé minutě a detailu, takže jsem si užila báječných 174 minut blaženého potěšení včetně závěrečného adrenalinu... Ve skutečnosti se to protáhlo na téměř 300 minut, protože jsem ochotně jednotlivé pasáže opakovala. Skutečná perla a dokonalé mistrovské dílo, které dokázalo rozeznít hudbu i v mém srdci.

Pošli to dál (2000)

Nefandím příliš patetickým dětským rolím a dokonalým dětským hrdiům, kteří mění svět, ale velmi oceňuji myšlenku filmu o strategii poslat "to" dál. Myšlenka je velmi vkusně a pozvolna rozložená v koktejlu nelehkých životních osudů, v čele s Helen Hunt a Kevinem Spaceym, kteří filmu skutečně sluší a překvapí svými netradičními rolemi. Díky nim má film příjemný, zvolna klusající ráz, který se neutápí v citovém patosu. Přesto bych v některých místech ubrala nadšení a přidala dramatičnost a možná by to bylo o fous lepší. Až na ten konec - to bylo seknutí vedle.

Ženy v pokušení (2010)

Nemám zrovna slabost pro novodobé české komedie a ani tato mě nezaujala nijak zvlášť. Nádherná byla pouze role Elišky Balzerové a způsob, jakým ji zvládla a vnesla do ní dokonalou auru ženskosti, životního nadhledu a nezdolnosti. Stala se pro mě inspirací a potěšila mě na duši. Zbytek filmu mě neurazil, ale ani nenadchl. Byl to podivný zapletenec vztahů a hledání sama sebe s nemnoha skutečně komediálními scénami. Absolutně se mi do filmu nehodil Jiří Macháček, ale jinak to celkem šlo.