Ženy na pokraji nervového zhroucení (1988)

Filmová tvorba Almodóvara se vyznačuje nejen vizuální pestrostí prostředí, ve kterém se jednotlivé příběhy odehrávají, ale i rozmanitostí postav a mezilidských vztahů, které se v příbězích objevují. V každém jeho filmu je několik ústředních postav, jejichž životy jsou naprosto nepředstavitelné a zápletky kapánek přitažené za vlasy v porovnání například s naším životem. Mnohdy si říkáte: „Tolik náhod, to snad ani nejde.“, ale o tom jeho filmy právě jsou. Takové zápletky opravdu jen tak někdo nevymyslí. A navíc postavy mají vytříbený smysl pro humor. Jedním z těchto pestrých filmů jsou i Ženy na pokraji nervového zhroucení. Nebojte se toho názvu, je kapánek zavádějící. Právě ta vyhrocenost, zamotanost a "divočina" při konverzaci se mi na filmu líbily.

Polibek od Putina (2012)

Porpvé se setkávám s hnutím Naši. Do této doby jsem o existenci netušila, což beru jako své mínus. Zajímalo by mě, jak se dostali k jednotlivým scénám například ze společných setkání, kde je zachycena právě Máša. Určitě by stálo za to se o Máše a jejich pohnutkách dozvědět více. Bylo by fajn, když by se česká média více zajímala o dění mimo ČR a informovala veřejnost o skutečně podstatných událostech a omezila tak zprávy typu: Ztratila se mi kočička.

Expendables: Postradatelní (2010)

Už je to po několikáté, co jsem se nechala ovlivnit kladnými ohlasy osob, které film viděli. Hvězda za to, že jsem mohla v jednom filmu, v jedné scéně vidět trio Stallone - Willis - Schwarzenegger. Jinak nic :-( Možná je to tím, že nejsem prostě příznivcem akčních filmů, neboť na druhou stranu, taťka se u filmu bavil docela dobře ;-)

Nehoda (2009) odpad!

Když nám kolega v práci sděloval, že bude konec světa a své tvzení podložil videem, které sestříhal, bavila jsem se mnohem více, než při tomto filmu. Ale i tak se v obou případech jednalo o špatný vtip.

Heavy Metal (1981)

Starší sci-fi animáč, ale má své kouzlo. Musím uznat, že jsem se docela dobře bavila, ikdyž se nejedná o můj šálek kávy. Každá ženská postava má dlouhé vlasy, velká ňadra a nejraději chodí nahoře bez. Suprová je hudební složka filmu (písničky od Cheap Trick).

Obchod pro sebevrahy (2012)

Příliš jsem spoléhala na dobrou pověst, která uvedení filmu do kin u nás provázela. Film byl pro mě zklamáním. Animace sympatická, název přitažlivý, začátek nadějný, ale pak to šlo dolů z kopce. Nějak jsem se nebavila. Echtovně šťastný konec, nebyl nic moc pro mě.

Manifest marnosti... (2009) (studentský film)

Skutečně krátký dokument, u něhož oceňuji zejména výběr tématu, střídání pasáží rozhovoru s Michalem Kolesárem, záznamů z jeho akcí a videí se záběry týraných zvířat. Dokument mě donutil k tomu, abych si našla o ekoterorismu a o Michalu Kolesárovi více informací a to je myslím účel dokumentu. Vzbudit zájem, vyburcovat společnost. Dávám čtyři a půl hvězdiček. Půl hvězdy pak pro hudbu, hlavně poslední skladba.

Hádej, kdo jsem! (2007) (pořad)

Měla jsem ráda tu nejstarší verzi, ještě s Evou Holubovou. Ta je prostě výborná. Tu novou nesleduji, přijde mi nudná. Chybí ji šmrnc.

Podzimní zahrady (2006)

Trochu mi to připomínalo Havlovo Odcházení, ale v mnohem přístupnější podobě pro filmového diváka. Za mě čtyři hvězdičky, neboť jsem byla filmem nadšena.