Signalis (2008)

Ani semafor není tím, čím se zdá být. Zábavný snímek.

Chybička se vloudí (2009) (studentský film)

Žertovný příběh jehož ústředním tématem je záměna lidského a medvědího mláděte. Do medvědího doupěte se dostane malý klučina, kterému musí medvědí mám ušít pořádný kožíšek. Lidská rodinka je zase nešťastná, že mají poněkud zarostlé a hyperaktivní dítě. Kouzelný je závěr :-)

Pozemšťané, koho budete volit? (2010) (TV film)

Otázka: Kdo je největší mimozemšťan v rámci české politické scény je naprosto dokonalá. Musím přiznat, že jsem se občas za naše politiky a některé účastníky (zvlášť na volebních veselicích KSČM) musela stydět (například když tvůrce dokumentu označovali hanlivými výrazy a nezklamal ani Tomáš Vandas). Zajímalo by mě, co říkali, když se viděli včera v televizi. Lidé s mentálním handicapem vnímají svět odlišně a myslím si, že stojí za to se s tímto odlišným pohledem občas i seznamovat. Dávám čtyři hvězdičky, neboť bylo zábavné tento dokument sledovat. Příště bych jej použila místo volebních kampaní.

Ecce homo lohas (2010) (TV film)

Lifestyle of Health and Sustainability = zdravý a udržitelný životní styl. Hvězdičku dávám za zvolené téma. Nikdy jsem o životním stylu LOHAS neslyšela a očekávala jsem, že mi dokument tento styl alespoň trochu objasní. Bohužel se tak nestalo. Nebyla jsem spokojena se zpracováním dokumentu. Nemohla jsem se vůbec soustředit na to, co říkají jednotliví protagonisté ( například Mojmír Vlašín, Hana Zemanová), neboť hudba, která měla tvořit pouze jakési podbarvení filmu/ pozadí, si začala hrát na dominantu. Nešlo se soustředit na nic jiného.

Farmacia de guardia (1991) (seriál)

Díky tomuhle seriálu je z mojí sestry farmaceutický laborant. Jako malé jsme jej sledovaly o prázdninách u babičky. Vtipné. Ráda bych shlédla znovu.

Legenda (1985)

Legenda patřila na seznam filmů, které nám rodiče po určitou dobu zakazovali "dokud nevyrosteme" říkala vždycky máma, jinak by se nám mohly zdát škaredé sny. Skutečně pohádka, kterou ocení spíše dospělejší publikum.

Felicity (1998) (seriál)

První díly jsem měla hodně ráda. Těšila jsem se na denní příděly ze života roztomilé Felicity s jejiž starostmi jste se jako dospívající holka mohli klidně ztotožnit. Postupem času se mi ovšem už Felicity a její svět poněkud vzdalovali.

Stalking (2010) (TV film)

Dne 1.1. 2010 nabyl účinnosti zákon č. 40/ 2009 Sb., trestní zákoník, který se sebou přinesl mnohé změny v oblasti trestního práva ČR. Jednou ze změn bylo i ustanovení o zavedení nového trestního činu - nebezpečné pronásledování (stalking). Tato změna by měla zabránit, aby docházelo k podobným příběhům, se kterými nás seznamuje autor dokumentu. Jedná se o příběhy pěti osob (tří žen a jednoho manželského páru), kteří padli za oběť nebezpečnému, fanatickému a nikterak právem regulovanému pronásledování. Nečinnost anebo chcete-li neschopnost orgánů činných v trestním řízení (ať už mluvíme o Policii ČR anebo jednotlivých zastupitelských úřadech) zastavit budoucího vraha je do nebe volající. Je neuvěřitelné a v podstatě i šokující, když zjistíte, že právní systém, který by Vás měl chránit, na Vás doslova kašle. Jeden z pozůstalých řekl, že za ním došel příslušník policejního sboru a sdělil mu, aby si dceru hlídal, že muž, který ji pronásleduje je skutečněnebezpečný. Více s tím, ale nemůže bohužel udělat. Provedením se nejedná o výjimečný snímek, ale po obsahové stránce je zajímavý.